Cesty okolo sveta

Cesta okolo sveta za 40 dní (CZ)

CZ sprievodca
40 dní
16 000

Prečo vybrať tento zájazd

  • Pravá Cesta okolo sveta, 40 dní a top miesta sveta

  • 27 dní dovolenky a máte precestovaný celý svet

  • Malá skupina začínajúca už na 6 osôb

  • Pekné 3* hotely s raňajkami

  • Navštívite 8 štátov na 3 kontinentoch

  • Bohatý program v cene, žiadne fakultatívne pasce!

  • Zažijete všetky dopravné prostriedky – lietadlo, auto, autobus, metro, vlak, tuk-tuk aj loď!

  • A hlavne, cestu si budete len užívať, o všetky starosti sa postará český sprievodca!

POPIS ZÁJAZDU

Túto cestu okolo sveta sme pripravili pre všetkých, ktorí chcú cestovať, spoznávať svet a netrúfajú si vyraziť sami, či už je dôvodom jazyková bariéra alebo strach z neznámeho. Naša cesta sa oproti iným cestám vyznačuje malou skupinou ľudí, v ktorej sa určite navzájom spoznáte a nebudete mať pocit, že zadná časť autobusu už je z inej planéty. Budete mať šancu nahliadnuť do života mnohých národov a tiež ochutnať ich kuchyňu – začínajúc večerou pravej thajskej kuchyne, raňajkami v jednej z mnohých kaviarní v Sydney, piknikom na Novom Zélande, vynikajúcou kávou na Bora Bora, obedom v centre zábavy a hazardu Las Vegas, desiata na Machu Picchu, popoludním odpočinkom na Veľkonočnom ostrove alebo koktailom za zvukov samby v Riu de Janeiro.

Thajsko (Bangkok) – Austrália (Sydney, Cairns) – Nový Zéland (severný ostrov) – Tahiti (Bora Bora) – USA (Los Angeles, Grand Canyon, Las Vegas) – Peru (Lima, Cuzco, Machu Picchu) – Čile (Santiago de Chile, Veľkonočný ostrov) – Brazília (Rio de Janeiro).

DOPYT TENTO ZÁJAZD

program zájazdu

Mestá
Pamiatky
Pláže
Národné parky
Unesco
1
OdletPraha/Vídeň – Bangkok z Prahy do Aucklandu

Odlet z Prahy (Viedne) podľa medzinárodných leteniek, s českým delegátom/sprievodcom, ktorý bude s Vami po celú cestu.

2-3
Bangkok | Thajsko (S)

Tieto dni navštívite skutočné poklady pulzujúceho Bangkoku. Vydáte sa obdivovať krásy Veľkého paláca, následne preskúmate čo všetko ponúkajú obchodníci na plávajúcom trhu. Zažijete Bangkok ako miestni pri cestovaní všetkými dostupnými druhmi dopravy. Návrat do hotela a nocľah.

4-6
Sydney | Austrálie (S)

V tieto dni nás čaká prehliadka snáď najkrajšieho prístavu sveta so svetoznámou Operou a ikonickým mostom Harbour Bridge. Zabezpečená je exkurzia do Sydney Opera House, tiež budeme mať čas na prehliadku starobylej štvrte Rocks a okolia. Doporučujeme prehliadku Akvária, Botanickej záhrady, Čínskej štvrte, Darling Harbour atď. Alternatívne sa môžeme vydať na Bondi Beach, kde si môžeme užiť kúpania a krásnu prechádzku.

Tu je na želanie možné vložiť dvojdenný program na Uluru, stretnete sa so zvyškom skupiny znova v Cairns. Program prispôsobíme tak, aby ste neprišli o Veľký Bariérový útes.

7-10
Cairns | Austrálie (S)

Po prelete do Cairns zažijeme tropickú Austráliu. Vydáme sa preskúmať Veľký bariérový útes, čaká Vás celodenný výlet s obedom a jazdou na lodi so skleneným dnom alebo možnosťou šnorchlovania. Budete mať šancu stať sa na chvíľu súčasťou pestrého podmorského života. Vydáme sa tiež do pralesa na krátku prechádzku divočinou s úžasnými výhľadmi na vodopády. Budeme sa snažiť v hustom poraste džungle nájsť všadeprítomné papagáje alebo iné, veľmi často endemické zvieratá. Fakultatívne Vám ponúkneme možnosť jazdy scenickým vlakom a lanovkou. Tu sa určite nudiť nebudete!

11-15
Auckland, Rotorua, Tongariro, Waitomo | Nový Zéland (S)

Po prílete na Nový Zéland sa vydáme požičaným autom na okruh severným ostrovom. Vyzdvihneme si zabezpečené auto a vyrazíme z Aucklandu do oblasti Rotorua, ktorá je jednou z najpopulárnejších oblastí severného ostrova a celého Zélandu vôbec. Tu uvidíme gejzíry, geotermálne parky s bublajúcim bahnom, termálne kúpele (vstup do parku Wai-O-Tapu v cene) a zažijeme unikátnu maorskú kultúru. Následuje prehliadka prilehlých národných parkov a najväčších atrakcií. Rotorua je tiež centrom pre adrenalinové športy, rafting, bungee jumping alebo jazdu na koních. V podvečer môžete vyraziť na termálne kúpele v centre mesta.

Ďalej pokračujeme do známeho NP Tongariro, ktorý je známy vďaka svojim sopkám a krásnym túram. Máte voľno väčšinu dňa na prechádzku alebo túru podľa vlastného uváženia v blízkosti miestnych sopiek. Môžete sa tešiť z krásnych výhľadov na sopky a sopečné jazierka. Potom nasleduje prejazd asi 170 km do oblasti Waitomo Caves, ktorá je známa svojím rozsiahlým komplexom jaskýň a podvodných tunelov. Jednou z hlavných atrakcií sú ale svietiace červy nachádzajúce sa v niektorých jaskyniach. Popoludní nás čaká cesta z oblasti Waitomo späť do Aucklandu.

Ukážeme Vám, kde sa dá kúpať v horúcich prameňoch v prírode, kam chodia len miestni.

16-19
Tahiti, Bora Bora | Francouzská Polynésie (S)

Po prelete na Bora Bora Vás čaká niekoľko odpočinkových dní v raji, v hoteli priamo pri pláži. Budeme mať čas vstrebávať všetky doterajšie zážitky, trochu vydychnúť a načerpať energiu na ďalšiu časť našej dobrodružnej cesty.

Fakultatívne ponúkame celodenný výlet okolo ostrova so šnorchlovaním a návštevou miestnych pláží.

20-24
Las Vegas, Grand Canyon, Los Angeles | USA (S)

Z panenskej prírody Tichého oceánu sa presunieme opäť do rušného sveta USA. Privíta Vás slávne mesto zábavy, hazardu a obrovských šou – Las Vegas. Zvyšok dňa môžete odpočívať v jednom z hotelov na hlavnej ulici, alebo rovno vyraziť vyskúšať niektoré z kasín. Druhý deň venujeme celodennému výletu autobusom do druhého najväčšieho kaňonu sveta – Grand Canyonu, ktorý je rozhodne veľkolepý prírodný skvost. Následne Vás čaká prelet späť do Los Angeles, kde sa môžete pozrieť po miestnych zaujímavostiach počas voľného popoludnia, navštíviť jedno z známych miest, alebo ísť na kvalitnú večeru.

Fakultatívne ponúkame prehliadku filmových štúdií v Los Angeles, podľa aktuálnych leteniek pre konkrétny termín.

25-30
Lima, Cuzco, Machu Picchu | Peru (S)

Prelet do Južnej Ameriky, do peruánskeho hlavného mesta Limy, kde strávime deň prehliadkou hlavných atrakcií. Následuje prelet do mesta Cuzco, ktoré sa nachádza takmer 3 000 m. n. m. Je to krásne historické miesto, kde sa mieša španielska koloniálna architektúra s pozostatkami doby Inkov. V čase ríše Inkov bolo Cuzco hlavným mestom a sídlom panovníkov. Popoludní Vás pozývame na prehliadku tohto fascinujúceho mesta. Navštívime hlavnú katedrálu, „skalu s 12 uhľami“, ruiny stavieb Inkov ako sú Sacsayhuaman, Korincancha, Quenqo. V Peru tiež preskúmame Posvätné údolie Inkov, ktoré bolo miestom mnohých dôležitých a posvätných miest incke civilizácie. Medzi ďalšie zastávky budú patriť dedinka Pisac známa svojimi trhmi so suvenírmi a umením, alebo historické miesto Ollantaytambo.

Potom nastúpime do vlaku smerom k Machu Picchu. Po úchvatnej 4-hodinovej ceste vlakom, ktorá sa vine krásnou a divokou prírodou, dorazíme k stratenému mestu Inkov – Machu Picchu. Právom je považované za jeden z novodobých divov sveta. Môžete sa tešiť na prehliadku mestečka s odborným výkladom a pre tých aktívnych z nás je tu aj možnosť vyliezť na susedný kopec Huayna Picchu s krásnym výhľadom. Na konci dňa sa presunieme do susedného mestečka Aquas Calientes, odkiaľ pojedeme vlakom späť do Cuzca.

31-35
Velikonoční ostrov | Chile (S)

Po prelete z Limy do Santiaga de Chile nás čaká prehliadka mesta a potom pokračujeme ďalej na Veľkonočný ostrov, kde budeme mať 2-dňový program. Navštívime lom Rano Raraku – „továreň na výrobu soch“. Potom sa presunieme na kamennej plošine Ahu Tongariki, najväčšie ahu (obradnú plošinu) nachádzajúcej sa na južnom pobreží Veľkonočného ostrova – je viac než sto metrov dlhá a okolo dvoch metrov vysoká. Na tejto ahu je vztyčených 15 soch, vrátane najťažšej dokončenej a vztyčenej sochy, vážiacej 86 ton. Ďalšie sochy moai budete obdivovať na Te Pito Kura a posledná zastávka toho dňa je vyhradená na nádhernú pláž Anakena. Ďalej je v programe návšteva krátera Rano Kau a dedinky Orongo – dediny kultu vtáčieho muža. V popoludňajších hodinách navštívime Ahu Akivi (7 soch moai), pozrieme si jaskyňu Ana Tepahu a lom Puna Pau, ktorý je jediným zdrojom červenej sopečnej tufy na Veľkonočnom ostrove, slúžiacej k výrobe pukao, ozdôb, ktoré boli nasadzované na hlavy niektorým sochám moai. Prelet späť do Santiga de Chile, odkiaľ budeme pokračovať do poslednej destinácie našej cesty, životom pulzujúcej Brazílie.

36-38
Rio de Janeiro | Brazílie (S)

Posledné dni našej cesty budeme tráviť v meste známom karnevalmi a farebnými kostýmami. Pozrieme sa na vrchol hory Corcovado, kde navštívime sochu Krista s fantastickým výhľadom, tiež Vás vezmeme na protiľahlý vrchol hory Suchar Loaf, odkiaľ uvidíme nádherný panoramatický výhľad na záliv Guanabara a centrum mesta. Taktiež budete mať dosť voľného času na oddych a lenošenie na plážach Ipanema či Copacabana.

Tu namiesto voľného dňa môžeme ponúknuť fakultatívne výlet na vodopády Iguazú. V tomto prípade by ste sa rozlúčili s českým sprievodcom a skupinou, a zvyšok cesty absolvovali samostatne s anglicky hovoriacim sprievodcom.

39-40
Odlet do Evropy – Praha/Vídeň

Vaša cesta okolo sveta končí a vydávame sa na posledný spoločný let – let domov. Na letisku v Prahe/Viedni sa 40. deň cesty rozlúčime a smerujeme späť do svojich domovov, plní zážitkov z práve skončenej cesty okolo sveta.

MAPA ZÁJAZDU

2-3

Bangkok

4-6

Sydney

7-10

Cairns

11-15

Auckland

16-19

Tahiti

20-24

Las Vegas, Grand Canyon, Los Angeles

25-30

Lima, Cuzco, Macchu Picchu

31-35

Velikonoční ostrov

36-38

Rio de Janeiro

Čo je v cene

je v cene
nie je v cene
za príplatok
poznámky
Medzinárodné letenky
Všetky lokálne letenky
Víza
Potrebné víza
Všetky transfery podľa programu
Doprava mikrobusom
Veškerá doprava podľa programu
Ubytovanie
Všetky nocľahy v 3 až 3,5* hoteli s raňajkami podľa itinerára
Český sprievodca
Skúsený a príjemný sprievodca/sprievodkyňa
Výlety
Všetky výlety podľa programu (výlety loďou, vstupy na atrakcie, organizované výlety)
Vstupy
Veškeré vstupné podľa programu
Manuál cesty
Kompletný plán a popis programu a jednotlivých destinácií.
Pojištenie CK proti úpadku
Osobné poistenie a poistenie storna
Zabezpečíme na želanie za príplatok.
Strava
Strava nad rámec uvedené
Fakultatívne výlety
Nabídneme na želanie zoznam doplnkových výletov alebo aktivít.
Osobná útrata a tringelt
Útrata podľa Vášho uváženia, tringelt podľa miestnych zvyklostí
Miestne odletové poplatky
Kde je vyžadované
Príplatok za 4* hotely
Cena na vyžiadanie
Príplatok za lety v business triede
Cena na vyžiadanie
Príplatok za samostatnú osobu
Samostatná osoba v izbe za príplatok cca 45.000 Kč

Cena je kalkulovaná na základe 01 osoby zdieľajúcej dvojlôžkovú izbu.

Cena sa môže meniť na základe dostupného ubytovania, cien medzinárodných leteniek a kurzu USD.

Dôrazne odporúčame si uzavrieť cestovné poistenie a poistenie storna zájazdu.

K ceste sú potrebné víza do Austrálie a USA, vybavíme za Vás na základe vyplneného dotazníka.

Zájazd je garantovaný pri minimálnom počte 6 účastníkov.

CK si vyhradzuje právo na zvýšenie ceny zájazdu z dôvodu zvýšenia ceny letenky alebo letiskových poplatkov.

ČLÁNKY K ZÁJAZDU

DOPYT TENTO ZÁJAZD

Cestování Nový Zéland

Objevte ta nejkrásnější místa Nového Zélandu prostřednictvím zájezdů šitých na míru. Cestování Nový Zéland bude jedním z...
ČÍTAŤ ČLÁNOK

Cestování po Zélandu za nej národními parky

Na Novém Zélandu je možné obdivovat jedny z nejkrásnějších scenerií světa. Při svém cestování po Zélandu můžete celkem narazit na...
ČÍTAŤ ČLÁNOK

Novinky pro cestovatele na Nový Zéland

Milí cestovatelé, nastražte uši. Chystáte se na Nový Zéland? Přečtěte si náš článek, který upozorňuje na nadcházející změny. S...
ČÍTAŤ ČLÁNOK

Novozélandské zaujímavosti

Máme pre Vás niekoľko informácií, ktoré možno viete alebo naopak vôbec netušíte. Poďte sa s nami dozvedieť pár noviniek, aby ste potom...
ČÍTAŤ ČLÁNOK

Nový Zéland - za nej krajinou na konec světa

Každý z nás někdy slyšel o Novém Zélandu a jeho úžasné přírodě. Vybavíte si detaily z filmu Pán prstenů anebo si představíte...
ČÍTAŤ ČLÁNOK
Zéland s čp - Irena O.

Tiež by som chcela poďakovať za skvelý poznávací zájazd na Nový Zéland, ktorý sme absolvovali s průvodcem O.K. od 18.11. do 6.12.. Vyšlo nám to skvele! Presne to, čo som od tejto dovolenky očakávala, sa splnilo a aspoň pre mňa to bola najkrajšia dovolenka, čo som doteraz zažila. Stretla sa tam partia fajn ľudí, všetci sme si navzájom rozumeli, počasie nemalo chybu, sprchovalo nám len asi snáď raz v Queenstowne a to bol ešte taký májový dažďík :-). Průvodce bol fantastický, skvelý spoločník, so všetkým nám ochotne pomohol, urobil pre nás určite viac, než musel a než čo mal v itinerári...

Nový Zéland s ČP

Vtipná a sehraná Videoreferencia od našej sprievodkyne a skupinky klientov zo zájazdov Nový Zéland.

Súvisiace zájazdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×