Prúbeh objednávky a zájazdu

Dovolenka či zájazd VIVA travel krok za krokom

Aké ponúkame dovolenky, ako si vybrať vhodnú dovolenku či zájazd, aký je postup pri objednávke i prúbeh zájazdu samotného? To všetko sa dozviete v riadkoch nižšie.

Našu ponuku dovoleniek/zájazdov rozdeľujeme na 2 kategórie, klasicky ponúkame zájazdy vo skupinke s českým sprievodcom alebo u nás nájdete bezkonkurenčne širokú ponuku exotických zájazdov individuálnych/na mieru. Poďme sa spoločne pozrieť, čo si pod tým máte predstaviť a ako to prebieha.

 

Prúbeh objednávky

Prúbeh sa mierne líši medzi zájazdom skupinovým alebo individuálnym, základné body zostávajú rovnaké.

V momente, keď máte vybraný zájazd alebo vytvorenú ponuku na mieru, je treba si s nami potvrdiť termín a cenu. Nasleduje z našej strany zaslanie cestovnej zmluvy na vyplnenie a podpis z oboch strán. Po odoslaní vyplnenej cestovnej zmluvy od nás dostanete zálohovú faktúru, zvyčajne na 30-50% z celkovej ceny zájazdu. V cestovnej zmluve si môžete zaškrtnúť možnosť rozšírenia o cestovné poistenie či poistenie storna atď. Po zaplatení zálohy z Vašej strany sa púšťame do objednávania a zabezpečenia všetkých konkrétnych vymedzených služieb Vašej dovolenky. Ak sa objavia nejaké otázniky, tak Vás vždy kontaktujeme a jednotlivé body preberieme priamo s Vami. Celé zabezpečenie je ďalej na nás. 3 mesiace pred cestou obdržíte doplatkovú faktúru na zaplatenie. 1 mesiac pred cestou zvyčajne posielame klientovi finálnu a kompletnú dokumentáciu k zájazdu, tzv. Kompletný balíček, kde nájdete všetky informácie, potvrdenia, vouchery, manuály a kontakty. Máte celý mesiac na to si všetko preštudovať a skontrolovať a následne sa tešiť na odjazd samotný. Sprevádzame Vás aj počas cesty, či už priamo alebo pomocou našich kontaktných liniek či zástupcov priamo v danej krajine.

 

 

Ad A) Dovolenka na mieru

Všetky naše zájazdy uvedené na webe s označením individuálny alebo s AJ sprievodcom môžu byť upravené na mieru, akokoľvek si poviete a môžu sa uskutočniť v akomkoľvek termíne si poviete! Tieto zájazdy môžu byť objednané tak ako sú na webe prezentované alebo môžu slúžiť ako príklady/ukážky Vašej možnej dovolenky. A ak máte predstavu o dovolenke tak si samozrejme môžete nadiktovať presne čo chcete úplne od začiatku.

 

Postup:

1. Viem, čo chcem – potom stačí napísať email alebo zavolať a sdělit nám svoju predstavu. Radi s Vami (na základe osobných skúseností s danou destináciou) doladíme detaily (hotely, dopravu, výlety, atď.) a vyberieme spoločne to najlepšie možné riešenie.

 

2. Neviem, čo chcem – potom si prosím prejdite náš web a nechajte sa inšpirovať skvele zostavenými zájazdmi všetkých možných typov. Následne jednoducho kliknite na Požiadať o zájazd. My sa Vám ozveme veľmi krátko

Pozn.: ak ani po zhliadnutí ponuky nemáte jasno, zdvihnite telefón a hodte svoje starosti na nás, my už Vám niečo odporučíme.

 

3. Ponuka – Ako si s vami vyjasníme predstavu o vašej ideálnej dovolenke, pustíme sa do spracovania ponuky. Keďže overujeme ceny pre konkrétny dátum v cieľových destináciách, počítajte, že vám ponuku pošleme behom jedného až dvoch dní.

 

4. Objednávka – Ste spokojní a pristúpime k objednávke alebo spoločne ladíme ponuku.

Ponuku môžeme ďalej ladit k Vašej spokojnosti, aby ako cena, tak program zodpovedal Vašim požiadavkám.

Po odsúhlasení ponuky pristúpime k objednávke, čo znamená že Vám pošleme cestovnú zmluvu, zálohovú faktúru, informácie k vízam alebo poisteniu..

 

5.Zabezpečenie – po vyplnení cestovnej zmluvy a zaplatení zálohovej platby je z Vašej strany splnené a nás čaká úloha zabezpečiť celý program a všetky služby tak ako bolo dohodnuté. Vy sa v tejto fáze už nemusíte o nič starať.

 

6. Pred cestou – po doplatení ceny zájazdu od nás obdržíte cca jeden mesiac pred odjazdom finálne pokyny k Vašej vysnívanej dovolenke. Všetky dokumenty sú pre Vás obvykle k dispozícii aj v našej personalizovanej online aplikácii.

Pozn.: Kedykoľvek počas procesu objednávky alebo pred odjazdom sme Vám k dispozícii v našej kancelárii alebo na telefóne.

 

7. Odjazd na dovolenku – týmto bodom naše služby nekončia, všetko je pre vás riadne zabezpečené, ale k dispozícii sme Vám aj počas cesty, máme pre Vás asistenčnú linku v danej krajine a rovnako tak dostanete asistenčné telefónne čísla do našej kancelárie, ktoré sú k dispozícii 7 dní v týždni.

 

5. Priebeh individuálneho zájazdu:

 

Individuálny zájazd s anglickým sprievodcom: cestujete s anglickým, všetko je pre Vás zabezpečené, k všetkému máte od nás inštrukcie. Po prílete do destinácie je pre Vás zorganizovaný transfer do hotela. Zvyčajne za klientov riešime všetku dopravu, tzn. že Vás vždy sprievodca vyzdvihne na hoteli a vezme na výlet alebo dopraví tam, kam má. Počas programu ste súčasťou menšej skupinky osôb.

 

Self-drive: Ďalším spôsobom cestovania je, že máte od nás zabezpečené ubytovanie a auto (prípadne výlety, vstupy aj transfery) a časť programu či výlety si jazdíte sami zabezpečeným autom. Potom od nás dostávate podrobný manuál cesty, kade ísť a kam sa vydať, kde sa zastaviť a čo vidieť. Tieto manuály sú zostavené na základe osobných skúseností s každou destináciou.

 

Súkromný zájazd s českým sprievodcom: máte zabezpečený celý program, český sprievodca je s vami po celú dobu zájazdu a venuje sa len vám.

 

Súkromný zájazd s anglickým sprievodcom: máte zabezpečený celý program, anglický sprievodca je s vami po celú dobu zájazdu a venuje sa len vám.

 

Kombinácia: zájazd môže byť kombináciou vyššie uvedených.

 

 

ad B) Zájazd s českým sprievodcom

Do všetkých našich hlavných destinácií organizujeme pravidelné zájazdy s českým sprievodcom. Tieto zájazdy sú skupinové, dbáme na malé skupinky, zvyčajne od 6 do 12 osôb, maximálne 15 osôb. Všetky takéto zájazdy majú pevne stanovený termín zájazdu, zvyčajne 1 x alebo 2 x ročne. Zájazd má tiež pevne stanovený program, ktorý je starostlivo zostavený na základe našich osobných skúseností z danej krajiny, a to tak, aby Vám ukázal to najlepšie z každej krajiny za poskytnutý čas. Sprievodcov volíme starostlivo, sú to ľudia, ktorých baví cestovanie, sú empatiční a hlavne osobne poznajú danú krajinu alebo v nej priamo žijú. Tieto zájazdy sú zreteľne označené ako zájazdy s českým sprievodcom. (ak si prajete českého sprievodcu len pre Vás súkromne, tak nie je problém tiež vyhovieť)

 

Postup:

1. Viem, kam chcem – navštívte jeden z našich špecializovaných webov a vyberte si z ponuky zájazdov s českým sprievodcom. Cena u zájazdu s českým sprievodcom je zvyčajne pevná a konečná. Zavolajte nám alebo vyplňte dopytovací formulár.

 

2. Neviem, kam chcem – ak náhodou nemáte preferenciu krajiny, tak navštívte náš hlavný web www.vivatravel.cz a použite náš filter zájazdov s českým sprievodcom. Prípadne nám zavolajte a všetko s Vami preberieme priamo.

 

3. Objednávka/potvrdenie – akonáhle od vás dostaneme váš požiadavok, obratom sa s vami spojíme (telefón aj email) a potvrdíme vám, či je na zájazde miesto, potvrdíme si termín a všetky náležitosti. Akékoľvek otázky k zájazdu s Vami preberieme a vysvetlíme. Potom stačí vyplniť cestovnú zmluvu a zaplatiť zálohovú faktúru a váš zájazd je objednaný. Od nás v túto chvíľu tiež dostávate prvé informácie k zájazdu, čo vás čaká a na čo sa pripraviť.

 

4. Pred odjazdom – cca jeden mesiac pred cestou od nás dostávate finálne informácie k zájazdu aj medzinárodnú letenku, kontakt na sprievodcu a ďalšie užitočné informácie pre hladký priebeh vašej dovolenky. Rovnako tak vám ponúkneme možnosť stretnutia s ostatnými klientmi/cestujúcimi v našej kancelárii a osobnú besedu o tom, ako bude zájazd prebiehať. Účasť je samozrejme dobrovoľná.

 

5. Odlet – v deň odletu vás na letisku v Prahe privíta náš zástupca, ktorý zoznámi navzájom celú skupinku a dohliadne na to, aby váš check-in a odlet prebehol v poriadku. V danej destinácii sa o vás už stará český sprievodca, ktorý je s vami po celú dobu zájazdu. Sprievodca vás počas cesty každý deň informuje, čo vás čaká, všetko za vás organizuje a rieši, tak aby ste si mohli naplno užiť krásy danej krajiny

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×