Afrika a Európa

Juhoafrická republika Veľká cesta s ČP

CZ sprievodca
16 dní
3 720

Prečo vybrať tento zájazd

  • vyrovnaná kombinácia spoznávania prírody, kultúry a miestnej gastronómie

  • najkrajšie miesta Juhoafrickej republiky

  • malá skupina 6 – 14 osôb, umožňujúca komfortné spoznávanie

  • JAR od východu na západ, regióny ponúkajúce veľmi odlišný zážitok

  • všetky vstupy, výlety a degustácie už v základnej cene

POPIS ZÁJAZDU

Rozervané hory, ale aj láskavé savany s národnými parkami plné exotických zvierat. Slony, levy, ale aj tučniaky a veľryby. Mestá pulzujúce životom, ale aj zapadnuté dedinky obklopené vinicami, kde sa vyrábajú svetové vína. Pravá nefalšovaná Afrika, ale aj infraštruktúra na úrovni západných štandardov. To všetko, a ešte oveľa viac je Juhoafrická republika. Nie nadarmo sa jej hovorí „Svet v jednej krajine“.

Máloktorá krajina sveta sa môže pochváliť takou pestrosťou prírody, takým bohatstvom etník a rôznych kultúr, ako práve Juhoafrická republika. Krajina s veľmi bohatou históriou, nespočetným množstvom prírodných krás, krajina vynikajúceho vína a skvelého jedla. Obrovské prírodné bohatstvo, ale aj veľká chudoba. Pestrosť Juhoafrickej republiky je skutočne fascinujúca – JAR ponúka úplne iný dojem na východe, „africkej“ časti krajiny so savanami a parkami a krajina má úplne iný charakter na západe s rozervanými horami a mnohými vinicami.

Počas tejto cesty cez Juhoafrickú republiku si vychutnáte to najzaujímavejšie, čo táto nádherná a fascinujúca krajina ponúka. Vaše putovanie po južnej Afrike spríjemní prítomnosť českého sprievodcu, ktorý sa bude po celú cestu starať o Váš komfort a hladký priebeh cesty.

Destinácie:

Johannesburg – NP Kruger – St. Lucia – Durban – NP Tsitsikamma – Stellenbosch – Kapské mesto

DOPYT TENTO ZÁJAZD

program zájazdu

Mestá
Národné parky
Zvieratá
Pláže
Víno
Pamiatky
1
Praha/Vídeň – Johannesburg

Odlet do JAR podľa konkrétneho letového poriadku.

Informácie o počasí v JAR – pozri sekciu „poznámky“.

2
Johannesburg – Pretoria

Vitajte v Južnej Afrike! Po vybavení nevyhnutných formalít pokračovanie do Pretorie – jedného z troch hlavných miest Juhoafrickej republiky, sídla výkonnej moci juhoafrickej vlády. Prehliadka hlavných zaujímavostí Pretorie – budovy a pamiatky spojené so zložitou a dojímavou históriou, ale aj súčasnosťou krajiny. Potom transfer do hotela a zaslúžený oddych po dlhej ceste.

3
Pretoria – Panorama Route – oblast Krugerova národního parku

Presun z Pretorie do oblasti NP Kruger, jedného z najznámejších afrických parkov. Po ceste fascinujúca krajina pozdĺž tzv. Panorama route. Dychberúce výhľady na dramatickú krajinu v okolí rieky Blyde River a pohľad do hlbín treťieho najväčšieho kaňonu sveta patria medzi to najkrajšie, čo možno v JAR vidieť.

4
NP Kruger

Safari v Krugerovom národnom parku – najväčšom a najslávnejšom v celej Južnej Afrike. Fascinujúca rôznorodosť a bohatosť miestnej fauny a flóry – mnohé druhy vtáctva, rýb a ďalších zvierat. S trochou šťastia možnosť zazrieť aj predstavitele tzv. „Veľkej päťky“ – leoparda, leva, buvola, slona alebo nosorožca.

5
NP Kruger – Svazijsko

Pokračovanie na juh do Svazijska, štátu, ktorého kráľ je rozprávkovo bohatý, ale veľká časť jeho poddaných žije pod hranicou chudoby… aj to je Afrika. Zoznámenie s šikovnosťou miestnych remeselníkov počas návštevy sklárne a výroby sviečok.

6
Svazijsko – St. Lucia

Prekročenie hraníc späť do JAR a pokračovanie ďalej na juh do mestečka St. Lucia, zasadeného do krajiny s nádhernou prírodou NP iSimangaliso (UN) – miestne lagúny a pobrežné oblasti s bohatou faunou a flórou boli zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Jazda po rieke a spoznávanie miestnych mokraďových ekosystémov s množstvom vodného vtáctva, často aj s pozorovaním miestnych najznámejších obyvateľov – hrochov a krokodílov.

7
St. Lucia – NP Hluhluwe-iMfolozi – Durban

Ďalší deň venovaný nádhernej prírode Južnej Afriky – NP Hluhluwe-iMfolozi, najstarší národný park v Afrike, možnosť pozorovania mnohých predstaviteľov miestnej fauny… zebry, žirafy, antilopy a s trochou šťastia opäť aj „Veľká päťka“. Pokračovanie do Durbanu, tu program podľa vlastného vkusu a časových možností – okrem návštevy botanickej záhrady, mnohých etnických trhov alebo morského akvária sa v prípade dobrého počasia ponúka aj možnosť oddychu a kúpania na dlhej mestskéj piesočnatej pláži.

8
Durban – Port Elizabeth

Prelet do Port Elizabeth, nazývaného „Mesto priateľstva“ alebo tiež „Veterné mesto“. Niekdajšie malé prístavné mesto je dnes významným východiskovým bodom pre cesty po tzv. Zahradnej trase (Garden Route) – slávnej pobrežnej trase lemovanej parkmi a krásnou prírodou, vedúcej práve z Port Elizabeth až do Kapského mesta.

9
Port Elizabeth – NP Tsitsikamma – region Wilderness

Začiatok cesty po slávnej Garden Route, známej dychberúcimi pohľadmi na miestnu prírodu. Návšteva NP Tsitsikamma – prechádzka unikátnym pralesom a pozdĺž divokého pobrežia, známy 77 m dlhý visutý most. Pokračovanie do mestečka Knysna s krásnou lagúnou, plavba na lodi.

10
Wilderness – Oudtshoorn

Návšteva „svetového hlavného mesta pstrosov“ – napriek svojej historickej zaujímavosti je mestečko Oudtshoorn slávne predovšetkým chovom týchto obrovských vtákov. Návšteva jednej z najväčších pstrosových fariem v JAR s výkladom o tomto ziskovom priemysle. Pohľad na stovky pstrosov a ich mláďat ponúka nezabudnuteľný zážitok.

11
Oudtshoorn – Franschoek – Stellenbosch

Čas ochutnať renomované juhoafrické vína! Návšteva vinárskych miest Franschoek a Stellenbosch – jedny z najkrajších vinárskych lokalít v JAR. Degustácia a možnosť získať prehľad o chuti miestnej produkcie svetovo známych vín.

12
Stellenbosch – Kapské město

Pokračovanie do Kapského mesta – pohľad na túto malebnú oblasť je často považovaný za jeden z vrcholných zážitkov v Juhoafrickej republike. Prehliadka hlavných zaujímavostí tohto krásneho mesta ležiaceho pod majestátnou Stolovou horou – pestrofarebné etnické štvrti, vkusne reštaurované oblasti pri prístave a všadeprítomná krásna príroda. Panoramatický výhľad na celé mesto z vrcholu Stolovej hory (výjazd lanovkou, možný iba za dobrého počasia).

13
Kapské město

Výlet k Mysu dobrej nádeje – pôvodne mylne považovaný moreplavcami za najjužnejší bod Afriky. Krajina okolo Mysu ohromuje svojou surovou krásou, miesto, ktoré určite stojí za návštevu. Počas cesty späť do Kapského mesta zastávka na slávnej „pláži tučniakov“ v mestečku Simon´s Town.

14
Kapské město

Voľný deň, určený odpočinku a vychutnávaniu si miestnej atmosféry.

Prípadný program vám radi zaistíme na želanie podľa vašich preferencií – ponúka sa napríklad návšteva väzenia na ostrove Robben Island (miesto, kde bol dlhé roky väznený Nelson Mandela, UNESCO), výlet do botanickej záhrady Kirstenbosch malebne umiestnenej na úpätí Stolovej hory alebo pre odvážnych miestna atrakcia – ponor v klietke za smrteľnými bielymi žralokmi.

15
Kapské město – Praha/Vídeň

Voľno s možnosťou posledných nákupov. Odlet podľa letového poriadku späť do Európy.

16
Praha/Vídeň

Prílet, koniec programu.

MAPA ZÁJAZDU

2

Johannesburg

3,4

NP Kruger

5,6

Svazijsko

7

St. Lucia

8

Durban

9

Port Elizabeth

9

NP Tsitsikamma

10

Oudtshoorn

11,12

Stellenbosch

13,14,15

Kapské město

Čo je v cene

je v cene
nie je v cene
za príplatok
poznámky
Medzinárodná letenka
Letenka na trase Praha – Johannesburg/Kapské Mesto – Praha
Miestny prelet
Letenka na trase Durban – Port Elizabeth
Ubytovanie
13x nocľah v hoteli úrovne 3*/lodge so raňajkami a vlastným sociálnym zariadením
Večera
1x večera (bez nápojov)
Český sprievodca
Skúsený a príjemný český sprievodca/sprievodkyňa
Miestny anglicky hovoriaci sprievodca
Podľa požiadaviek miestnych zákonov, na rôznych miestach môžu byť rôzni (= viac sprievodcov počas cesty)
Vstupné
Všetky vstupné podľa programu
Pozemná doprava
Všetka pozemná doprava podľa programu
Degustácia miestnych vín
2x degustácia miestnych vín (Stellenbosch, Franschoek)
Informačné materiály
Informačné materiály CK k danej ceste
Poisťovňa CK proti úpadku
Prídavné poistenie v prípade storna
Zabezpečíme na želanie za príplatok.
Fakultatívne výlety a akcie
Základný prehľad v sekcii "Za príplatok"
Sprepitné miestnym vodičom a sprievodcom
Patri k bežnej praxi pri spokojnosti so službami
Polpenzia (12x večera)
približne 6.990 Kč/os.
Príplatok za jednolôžkovú izbu
približne 10.990 Kč/os.
Výlet na Robben Island (vrátane dopravy)
približne 1.790 Kč/os.
Výlet s ponorom za bielymi žralokmi (vrátane dopravy)
približne 4.990 Kč/os.

Zájazd je garantovaný pri minimálnom počte 8 účastníkov.

Cena je kalkulovaná na základe 1 osoby zdieľajúcej dvojlôžkovú izbu.

Cena sa môže meniť na základe dostupného ubytovania, cien medzinárodných leteniek a kurzu ZAR.

CK si vyhradzuje právo na zvýšenie ceny zájazdu z dôvodu zvýšenia ceny letenky alebo letiskových poplatkov.

Cestovné poistenie je už v základnej cene, odporúčame si uzatvoriť pripoistenie storna zájazdu.

Trasa zájazdu môže byť v niektorých termínoch z prevádzkových dôvodov vedená aj opačným smerom, tzn. z Kapského mesta do Johannesburgu (navštívené miesta a itinerár zostávajú rovnaké).

Je potrebné počítať s tým, že ročné obdobia sú v JAR voči Európe „obrátené“, tzn. zájazdy v pre nás letnom období odchádzajú do juhoafrickej zimy, naopak počas zimných termínov je v JAR leto a teda aj letné počasie. Júl a august sú síce dobré mesiace na návštevu krajiny, je však potrebné s týmto faktom počítať a zobrať si aj teplejšie oblečenie – najmä noci sú chladné.

ČLÁNKY K ZÁJAZDU

DOPYT TENTO ZÁJAZD
Mgr. Lubomír Vacek
sprievodca
Mgr. Lubomír Vacek

lubomir@vivatravel.cz , 724 673 778

Luboš strávil vo cestovnom ruchu a službách väčšinu profesného života – viac než dekádu v letectve a v posledných približne ôsmich rokoch ako špecializovaný sprievodca po Ázii a programový manažér cestovných kancelárií (zvyčajne ako špecialista na Áziu). Hoci precestoval celkom veľký kúsok sveta, už dávno zistil, že jeho srdce patrí Ázii, kde má pocit, že je jeho druhým domovom. Miesto, kam sa môže vždy vrátiť a kde mu nič nechýba – a ten pocit ho neopustil od jeho prvej cesty do Ázie pred takmer dvoma dekádami až dodnes. Naopak, s každou jeho návštevou ten pocit silnie a platí to prakticky beze zvyšku pre tento fascinujúci kontinent.

Na Ázii sa dlhodobo špecializuje – vedľa častých ciest na ázijský kontinent vystudoval aj špecializovaný na Áziu zameraný odbor, organizuje prednášky, píše články, učil sa aj niekoľko ázijských jazykov…pravda, jediným reálne použiteľným mu zostala indonéština. Verí, že láska k Ázii je vec nákazlivá a pri sprevádzaní sa tento pocit snaží odovzdať ďalej klientom, s ktorými ak je možnosť niekoľkokrát ročne do svojho milovaného regiónu vyráža. V súčasnosti sa snaží prebudovať ázijskú a africkú časť zájazdov VIVA Travel. Okrem práce ho baví cestovanie, jazyky a východné filozofie.

Aké relevantné jazyky ovládate?

Hovorím anglicky, rusky, dohodnem sa indonézsky a dokážem čítať arabsky.

Zájazdy do ktorých krajín sprevádzate, kde sa na vás klient môže tešiť?

Určite Ázia – či už ide o Áziu juhovýchodnú, južnú, alebo východnú. Najviac na západ sprevádzam v Gruzínsku. Výhľadovo aj na niektorých zájazdoch do Afriky.

Obľúbená krajina a prečo?

Tých je hneď niekoľko. Indonézia – moja dlhodobá srdcová záležitosť, pre jej neuveriteľnú rozmanitosť. Vietnam – (nielen) pre úžasné jedlo a neustávajúcu energiu miestnych. India – pre neuveriteľnú kombináciu oslnivého krása a strašnej chudoby. Gruzínsko – pre neuveriteľne pohostinných obyvateľov, ale aj hory a pamiatky. Nepál – pre najkrajšie hory, viditeľné ale z pohodlia nížin. Izrael – pre obrovskú silu miestnych dejín. Mimo Ázie potom Austrália – pre jej krásu a celkovú pohodu.

DOPYT TENTO ZÁJAZD

Súvisiace zájazdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×