Afrika a Európa

Safari v Tanzánii a Zanzibare

AJ sprievodca
14 dní
od 4 000

Prečo si vybrať tento zájazd

  • najlepšie národné parky severu Tanzánie

  • safari na niektorých z najkrajších miest sveta

  • spoznávanie krás Afriky z pohodlia ubytovania slušnej strednej kategórie

  • program plný objavovania, ale zároveň umožňujúci oddych

  • po objavovacej časti oddych na krásnych piesočnatých plážach Zanzibaru

POPIS ZÁJAZDU

Tanzánia – krajina nádherných národných parkov, ale aj bielych piesočnatých pláži pri teplých vodách Indického oceánu. Čaká vás cesta po najlepších národných parkoch Tanzánie, z ktorých niektoré patria medzi vôbec najslávnejšie národné parky sveta. Počas objavovacej časti cesty uvidíte a zažijete to najkrajšie, čo miestne slávne parky ponúkajú – malebné trávové pláne Serengeti so stádami zveri, dychberúce pohľady do dna krátera Ngorongoro, alebo prírodu v okolí rieky Tarangire. Užijete si safari v otvorených džípoch a budete bývať v štýlových kempech a lodgeoch. A s trochou šťastia sa vám možno podarí odfotiť aj všetkých predstaviteľov tzv. Veľkej päťky. Následne sa vydáte na ostrov Zanzibar, perlu Indického oceánu, kde vás čaká lenošenie na jeho nádherných piesočnatých plážach. Alebo aj ďalšie výlety za zaujímavosťami tohto nádherného ostrova – za korením, krivolakými uličkami Stone Townu, alebo za delfínmi…voľba je len na vás. Krásy Tanzánie a Zanzibaru už čakajú!

Destinácia:

Arusha – NP Tarangire – NP Manyara – NP Serengeti – NP Ngorongoro – Zanzibar

DOPYT TENTO ZÁJAZD

program zájazdu

Mestá
Národné parky
Zvieratá
Pláže
1
Praha/Vídeň – Arusha

Odlet do Tanzánie podľa konkrétneho letového poriadku.

2
Arusha

Vitajte v Afrike! Po vybavení nevyhnutných formalít stretnutie na letisku s miestnym sprievodcom a presun do hotela. Zvyšok dňa voľno, zaslúžený oddych po dlhej ceste a čerpanie síl, ktoré budete potrebovať v nasledujúcich dňoch.

3
Arusha – NP Tarangire

Presun do NP Tarangire – park pomenovaný podľa rovnomennej rieky, známy výskytom slonov, zeber, byvolov, levov a ďalšej zveri, skutočný raj pre pozorovanie vtáctva (vyskytuje sa tu až 550 druhov). Malebné baobaby, veľká šanca na pozorovanie mačkovitých šeliem. Safari a prvá možnosť stretnutia s exotickou africkou faunou.

4
NP Tarangire – NP Lake Manyara

Pokračovanie do ďalšieho z nádherných parkov Tanzánie. Jazero Manyara je známe svojou dychberúcou krásou a pokrýva množstvo rozličných biotopov. Vzhľadom na relatívne malú plochu – ide o najmenší NP v Tanzánii – je tu zvýšená šanca pozorovať zvieratá. Medzi miestnych najznámejších obyvateľov patria napríklad hrochy, hyeny, „stromoví levy“ (neide o nový druh leva, miestne levy ale trávia veľa času v korunách stromov – čo je miestna rarita).

5
NP Lake Manyara – NP Serengeti

Presun do jedného z najznámejších afrických parkov, NP Serengeti (UNESCO). Rozsiahla trávnatá pláň poskytuje relatívne málo dobrých úkrytov a predstavuje tak jedno z najlepších miest pre pozorovanie zveri na svete. Počas popoludňajšieho safari možnosť pozorovania bohatstva miestnej fauny – obrovské množstvo bylinožravcov (zebry, pakone, antilopy) pasúcich sa na trávnatých plániach zároveň priťahuje pozornosť šeliem, ktoré ich loví… levy, geparde a geparde.

6
NP Serengeti

Hľadanie po „veľkej päťke“ – týmto výrazom boli lovecky označovaní zástupcovia nebezpečných druhov zvierat, ťažkých na ulovenie – lev, byvol, slon, nosorožec a leopard. Dnes je to sen každého fotografa, ktorý sa ich snaží dostať do hľadáčika svojho fotoaparátu. A NP Serengeti ponúka mnoho príležitostí, ako tento životný záber získať. Celodenné spoznávanie parku (môže byť rozdelené do viacerých kratších častí kvôli horúčavam).

7
NP Serengeti – NP Ngorongoro

Ranné safari v Serengeti, potom presun k NP Ngorongoro (UNESCO), pravého skvostu medzi národnými parkami Tanzánie. Najväčšia neaktívna vulkanická kaldera sveta je dnes domovom obrovskej masy zvierat a výhľady z okraja krátera do údolia sú dychberúce.

8
NP Ngorongoro

Celodenné safari v kráteri – miesto obrovskej biodiverzity a malebnej krásy. Trávnaté pláne obklopené stúpajúcimi svahmi kaldery. Večný kolobeh prírody – stáda pakoní, zeber, antilop a ďalších bylinožravcov pasúcich obrovské trávnaté plochy, sledované očami šeliem – levov, gepardov, hyien a ďalších.

9
NP Ngorongoro – Arusha – Zanzibar

Presun na letisko a prelet na Zanzibar. Miesto, kde sa po stáročia stretávali obchodníci mnohých etník a národov. Predovšetkým ale ostrov piesočných pláží a nádherne modrého mora. Čas oddychu a relaxácie po predchádzajúcich náročných dňoch. Možnosť kúpania, šnorchlovania a výletov.

Ubytovanie v severnej časti ostrova, kde je malý rozdiel medzi prílivom a odlivom, a teda možnosť kúpania väčšinu času.

10-12
Zanzibar

Voľný program, relax, prípadne fakultatívne výlety (zabezpečované priamo hotelom).

13
Zanzibar – Praha/Vídeň

Transfer na letisko a odlet domov podľa konkrétneho letového poriadku.

14
Praha/Vídeň

Prílet, koniec programu.

MAPA ZÁJAZDU

2,3

Arusha

3

NP Tarangire

4

NP Lake Manyara

5,6

NP Serengeti

7,8

NP Ngorongoro

9

Arusha

10-13

Zanzibar

Čo je v cene

je v cene
nie je v cene
za príplatok
poznámky
Medzinárodné letenky
Medzinárodná letenka na trase Praha – Arusha/Zanzibar – Praha
Miestny let
Miestny let na trase Arusha – Zanzibar
Ubytovanie
7x nocľah v hoteli štandardu 3* s vlastným sociálnym zariadením, prípadne v štýlových kempech a lodgí počas safari
Ubytovanie
4x ubytovanie v plážovom hoteli štandardu 3* s vlastným sociálnym zariadením a s raňajkami počas oddychovej časti programu
Stravovanie
Stravovanie formou plnej penzie počas safari (7x obed, 6x večera)
Nápoje
Nealkoholické nápoje počas safari (voda počas programu, nealkoholické nápoje a voda pri stravovaní)
Miestny anglicky hovoriaci sprievodca
Na rôznych miestach môžu byť rôzni sprievodcovia (= viac sprievodcov počas cesty)
Vstupné
Všetky vstupné podľa programu
Pozemná doprava
Všetka pozemná doprava podľa programu
Informačné materiály
Informačné materiály CK k danej ceste
Poisťovňa CK proti krachu
Cena za väčšie skupiny
Pre skupiny väčšie než 02 osoby je cena nižšia, vyžiadajte si našu ponuku.
Osobné poistenie a poistenie storna
Zabezpečíme na žiadosť za príplatok.
Sprepitné miestnym šoférom a sprievodcom
Patrí k bežnej praxi pri spokojnosti so službami
Víza
Po prílete, 50 USD
Ubytovanie vyššej kategórie podľa výberu klienta
Hotely vyššie než 3* za príplatok
Jednolôžková izba
Príplatok za jednolôžkovú izbu - cca 12990 CZK (podľa konkrétnych hotelov)

Pre skupiny väčšie než 02 osoby je cena výrazne nižšia, vyžiadajte si našu ponuku.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

DOPYT TENTO ZÁJAZD
Ing. Karel Topič
sprievodca
Ing. Karel Topič

karel@vivatravel.cz , 725 970 721

Karlov vášeň pre cestovanie a podnikateľský duch sa prvýkrát spojili počas jeho pobytu v Austrálii, keď sa rozhodol sprostredkovať krásy exotických miest ostatným ľuďom v Česku a na Slovensku. V roku 2009 tak založil špecializovanú cestovnú kanceláriu na Južnú Ameriku, Austráliu a Nový Zéland. Po štúdiu na Vysokej škole a niekoľkoročnej praxi v obchode sa vydal na svoju životnú cestu do Austrálie, ktorá sa za 6 rokov pobytu stala jeho druhým domovom.

Ako sám hovorí, mal to šťastie precestovať celý svet, vrátane snáď všetkých krajín Južnej Ameriky a odľahlých lokalít ako je Antarktída či Veľkonočný ostrov. Svoje zážitky a skúsenosti ponúka všetkým klientom v podobe netradičného prístupu, kedy každému je ponúkané vytvorenie dovolenky na mieru. V roku 2013 bol tiež ocenený ako finalista súťaže Živnostník roka. Okrem cestovania, športu a Austrálie je jeho najväčšou vášňou žena Michaela, syn Eliáš a dcéra Keira.

Aké relevantné cudzie jazyky ovládate?
angličtina, základy španielčiny, nemčiny a ruštiny

Zájazdy do ktorých krajín sprevádzate, kde sa na vás klient môže tešiť?
Austrália, Nový Zéland, Peru, Antarktída a ďalšie perličky našej ponuky po celom svete

Obľúbená krajina a prečo?
Ťažko vyberať, ale skvele som sa cítil v Čile, skvelí ľudia aj príroda. Mojm druhým domovom je však Austrália, podnebie, pláže, atmosféra a energia, príjemní ľudia, mnoho miest kde môžete byť sami, to stojí za opätovnú návštevu.

DOPYT TENTO ZÁJAZD

Súvisiace zájazdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×