Afrika a Európa

Seychely v pohode

AJ sprievodca
10 dní
od 2 400

Prečo si vybrať tento zájazd

  • dychberúca krása Seychiel nad vodnou hladinou aj pod ňou

  • príjemná kombinácia oddychu a spoznávania

  • úžasné piesočnaté pláže, lemované palmami

  • nenáročné výlety za miestnou nádhernou prírodou

  • ubytovanie v príjemných 3* hoteloch

  • cesta v pohodovom tempe, ktoré Seychely priamo vybízajú

POPIS ZÁJAZDU

Ak existuje tropický raj, potom Seychely sú určite horúcim kandidátom na jednoznačného víťaza. Súostrovie s typickými hornatými siluetami, pláže a plážiky s tyrkysovo modrou vodou a známe palmy s kokosmi v tvare… elegantného zadku, ktorý si táto nádherná krajina dokonca dala aj na razítka pasovej kontroly. Hlavným dôvodom návštevy je pre väčšinu príchozích miestna číra voda s bohatým podmorským životom a idylické, možno až trochu kýčovité pláže obklopené palmami. Seychely ale môžu ponúknuť oveľa viac ako len pláže – akokoľvek skvelé. Pestra tropická príroda priamo láka k objavovaniu – stálezelené pralesy, romantické vodopády, veľa druhov vtáctva a nádherný podmorský svet plný korálov a farebných rýb.

Počas tejto pohodovej poznávacej cesty budete mať možnosť vychutnať si to najlepšie, čo miestna pestrá príroda ponúka. Navštívite tri hlavné ostrovy – najväčší ostrov Mahé, nádherný Praslin a vzdialený ostrov La Digue a spoznáte ich rôznorodý charakter. Oddych na nádherných plážach budú striedať výlety na more, do mesta, ale aj do tropického džungľa. Vzhľadom na relatívne malé vzdialenosti navyše v pohodovom, neponáhľanom tempe a výlety budú prekladať ďalší oddych. Ide teda o ideálnu cestu na načerpanie nových síl a pozitívnej energie, ktorou je toto úžasné súostrovie priamo nabitý. Krásy Seychiel už čakajú!

Destinácie:

Seychely, ostrovy Mahé – Praslin – La Digue

DOPYT TENTO ZÁJAZD

program zájazdu

Mestá
Pláže
Pamiatky
Zvieratá
Národné parky
1
Praha/Vídeň – Mahé

Odlet na Seychely podľa konkrétneho letového poriadku.

2
Mahé

Vitajte na Seychelách! Po vybavení potrebných formalít stretnutie na letisku s miestnym zástupcom, upresnenie detailov pobytu, potom pokračovanie do hotela a zaslúžený odpočinok po dlhej ceste.

3
Mahé

Ľahký program – pol-dňový výlet po ostrove Mahé, najväčšom zo všetkých seychelských ostrovov a prirodzenom centre celého súostrovia. Návšteva mesta Victoria, „najmenšieho hlavného mesta sveta“ a prehliadka hlavných zaujímavostí – slávne vežové hodiny, miestny trh s pestrým sortimentom ovocia, rýb a korenín, krásna botanická záhrada, dielne miestnych remeselníkov (predovšetkým zlatníkov).

4
Mahé

Celodenný výlet za podmorskou prírodou Seychel. Plavba katamaránom so zastávkou na šnorchlovanie a pozorovanie mnohých miestnych druhov rýb. Obed na palube, kuchyňa zameraná na kreolské špeciality, ktoré sú pre Seychely typické. Pokračovanie na nádherné pláže ostrôvku Moyenne, tu kúpanie alebo len odpočinok v tomto malom kúsku raja. Pred návratom na pevninu štýlové rozlúčenie pohárikom „petit rum punch des Iles“ – teda rumového punču.

5
Mahé

Voľný deň s možnosťou kúpania v teplých vodách Indického oceánu, vychutnávanie atmosféry tropického raja. V prípade záujmu možnosť fakultatívnych výletov po ostrove Mahé, ďalšie informácie na vyžiadanie.

6
Mahé – Praslin

Presun po zemi a potom trajektom na ďalší z ostrovov Seychel, Praslin, známy svojou až kýčovitou krásou. Transfer do hotela a zvyšok dňa voľno.

7
Praslin – La Digue – Praslin

Výlet na tretí z ostrovov navštívených počas tejto cesty, pohodový a príjemne „zapadnutý“ ostrov La Digue. Presun trajektom, vysvetlenie hlavných miest na návštevu a samostatné objavovanie ostrova z sedla bicykla – doprava tu je úplne minimálna a určite sa tu tiež neztratíte.

8
Praslin

Celodenné spoznávanie krás ostrova Praslin – výlet do NP Vallée de Mai (UNESCO, najmenšia prírodná lokalita na tomto zozname) s jednou z najznámejších pláží sveta, Anse Lazio. Miestny primárny les je domovom mnohých druhov vtáctva a je známy predovšetkým palmami „coco-de-mer“ (lodoicea seychelská) s kokosmi v tvare ženského lona – symbolom Seychel a najväčším rastlinným semenom sveta.

9
Praslin – Mahé – odlet

Možnosť posledného kúpania a odpočinku pri mori. Podľa konkrétneho letového poriadku návrat na ostrov Mahé, presun na letisko a odlet domov podľa konkrétneho letového poriadku.

10
Praha/Vídeň

Prílet podľa konkrétneho letového poriadku, koniec programu.

MAPA ZÁJAZDU

2-6

Mahé

6

Praslin

7

La Digue

7,8

Praslin

9

Mahé

Čo je v cene

je v cene
nie je v cene
za príplatok
poznámky
Medzinárodná letenka
Medzinárodná letenka na trase Praha – Mahé – Praha
Ubytovanie
7x nocľah v hoteli úrovne 3* so raňajkami a vlastným sociálnym zariadením
Doprava
Všetka pozemná a lodná doprava podľa programu
Služby miestneho zástupcu
Služby miestneho zástupcu pri prílete
Sprievodca
Služby miestných anglicky hovoriacich sprievodcov v poznávacej časti programu
Vstupné
Všetky výlety a vstupy podľa programu v cene
Stravovanie
1x obed počas lodného výletu
Informačné materiály
Informačné materiály CK k danej ceste
Pojištenie CK proti krachu
Osobné poistenie a poistenie storna
Zabezpečíme na želanie za príplatok.
Osobná útrata a sprepitné
Patria k bežnej praxi pri spokojnosti so službami
Príplatok za jednolôžkovú izbu
Na želanie je možné zabezpečiť ubytovanie v 4* a 5* hoteloch
Polpenzia
Podľa konkrétneho hotela, cena na vyžiadanie
Fakultatívne výlety
Kompletná ponuka na vyžiadanie, alebo k dispozícii na recepcii hotela

Cena je kalkulovaná na základe 1 osoby zdieľajúcej dvojlôžkovú izbu

Cena sa môže meniť na základe dostupného ubytovania, medzinárodných leteniek a kurzu USD

Náročnosť tohto zájazdu – mierne

Odporúčame si uzavrieť cestovné poistenie a poistenie storna zájazdu.

ČLÁNKY K ZÁJAZDU

DOPYT TENTO ZÁJAZD

Súvisiace zájazdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×