Afrika a Európa

To najlepšie z prírody Ugandy a Rwandy

AJ sprievodca
12 dní
od 4 360

Prečo si vybrať tento zájazd

  • cesta zameraná na spoznávanie prírody a návštevy národných parkov

  • najkrajšie prírodné miesta Ugandy a Rwandy

  • možnosť vyraziť za unikátnymi horskými gorilami

  • cesta plná stretnutí s miestnou exotickou faunou

  • príjemné spoznávanie Afriky z pohodlia hotelov a lodge slušnej strednej kategórie

POPIS ZÁJAZDU

Pre milovníkov prírody sme pripravili skutočnú lahôdku – kombináciu dvoch nádherných afrických krajín, Ugandy a Rwandy. Ugandu Winston Churchill kedysi označil za perlu Afriky a pre mnohých milovníkov Afriky a najmä divokej fauny predstavuje Uganda tú „naj“ destináciu zo všetkých. Rwanda je potom niekedy pre svoj hornatý povrch tiež označovaná ako Švajčiarsko Afriky. Bohatstvo prírody oboch krajín je fantastické – travnaté savany, nížinné aj horské pralesy, čajové plantáže, jazerá, nádherná vulkanická krajina… výčet by mohol dlho pokračovať. A okrem toho aj antilopy, slony, hroši a krokodíly, mnohé druhy opíc, nespočet druhov vtáctva, šimpanzi… a pravý vrchol každej cesty – unikátne horské gorily. Výlet za týmito majestátnymi zvieratami je jeden z najintenzívnejších zážitkov, ktoré možno v Afrike zažiť. Počas tejto zážitkov plnej cesty navštívite tie najlepšie parky, ktoré obe tieto fascinujúce krajiny ponúkajú a spoznáte dychberúcu krásu oboch týchto pereľ Afriky.

Destinácie:

Entebbe – NP Kibale Forest – NP Queen Elizabeth – NP Bwindi – NP Volcanoes – Lake Kivu – Kigali

DOPYT TENTO ZÁJAZD

Program zájazdu

Mestá
Pamiatky
Národné parky
Zvieratá
1
Praha/Vídeň – Entebbe

Odlet do Ugandy podľa konkrétneho letového poriadku.

2
Entebbe – Kampala

Vitajte v Ugande! Po vybavení potrebných formalít stretnutie na letisku s miestnym sprievodcom a pokračovanie do ugandského hlavného mesta Kampaly (približne 1h cesty), malebne situovaného na brehu Viktoriinho jazera. Zaslúžený odpočinok po dlhej ceste.

3
Entebbe – Fort Portal

Presun k NP Kibale Forest do Fort Portal – centra tradičného domorodého kráľovstva Toro a počas britskej nadvlády ich dôležitého oporného bodu v Ugande. Pripomienkou prítomnosti Britov sú dodnes malebné čajové plantáže v okolí mesta. Príchod do ubytovania v popoludňajších hodinách, odpočinok.

4
NP Kibale Forest – NP Queen Elizabeth

Ranný výlet do NP Kibale Forest, jednej z najkrajších pralesných scenérií v celej Ugande. Národný park je domovom obrovskej palety druhov fauny, medzi nimi aj 13 druhov opíc a tiež šimpanzov. S trochou šťastia možnosť stretnutia s týmito zaujímavými primátmi. Popoludní pokračovanie do NP Queen Elizabeth, krajina zahŕňajúca hneď niekoľko rôznych biotopov – od saván, cez močiare po nížinný prales. Krátke safari počas presunu do ubytovania.

5
NP Queen Elizabeth

Spoznávanie krás tohto unikátneho parku. Savany s levmi, hyenami, slonmi a ďalšími zvieratami. Mokrade plné hrochov a vodného vtáctva, spoznávané zblízka počas lodnej jazdy. Pralesy s mnohými druhmi opíc.

6
NP Queen Elizabeth – NP Bwindi

Pokračovanie do ďalšieho národného parku, skutočnej perly medzi ostatnými chránenými územiami, NP Bwindi (v miestnom jazyku znamenajúci „nepreniknuteľný“, UNESCO). Tento jedinečný národný park patrí medzi regióny s obrovskou biodiverzitou, jednou z najvyšších na Zemi. Predovšetkým je však domovom ohrozených horských goríl, z ktorých žije na svete už len približne tisíc kusov. Vedľa týchto vzácnych primátov sa park môže pochváliť aj mnohými ďalšími druhmi exotických zvierat – možnosť pozorovať niektoré z nich počas krátkeho safari.

7
NP Bwindi

Spoznávanie bohatstva miestnej nádhernej prírody – so skúseným sprievodcom počas trekov v okolí ubytovania. Pre záujemcov fakultatívna možnosť vyraziť za horskými gorilami, trek trvajúci 2–6 hodín (podľa vzdialenosti k gorilám) patrí medzi dychberúce zážitky.

Permit pre výlet za gorilami sa musí rezervovať veľmi dlho vopred, pretože prístup k gorilám je veľmi obmedzený. Po zakúpení je permit nevratný. Výletníci za gorilami musia byť starší 15 rokov.

8
NP Bwindi – NP Volcanoes

Prekročenie hraníc do Rwandy a pokračovanie do ďalšieho zo skvelých parkov, NP Volcanoes. Už cesta sem poskytuje príjemný pohľad na pomaly stúpajúcu krajinu. V prípade dobrého počasia krásny výhľad na vulkanické vrcholy, ktoré dali tomuto parku jeho meno. Popoludní voľno, prípadne možnosť spoznávať neďaleké mestečko, Ruhengeri.

9
NP Volcanoes – jezero Kivu

Dopoludnie voľno s možnosťou oddychu v príjemnom horskom prostredí národného parku, prípadne s výberom ďalších aktivít (fakultatívne). Popoludní zostup do nížiny a pokračovanie k jazeru Kivu, jednému z Afrických Veľkých jazier.

Možný dopoludňajší program:

1/ trek na Mount Bisoke – výstup so skúseným sprievodcom na vulkanický vrchol hory Mt. Bisoke (výška 3711 m, dĺžka treku asi 4–6 hodín), odmenený pri dobrom počasí nádherným výhľadom na okolité sopečné vrcholy, ale aj výhľadom na vulkanické jazero v samotnom kráteri. Pri zostupe možnosť prechádzky bambusovým lesom s občasným pozorovaním ohrozených kočkodanov zlatých, prípadne návšteva hrobu slávnej biologičky a odborníčky na horské gorily Dian Fosseyovej, ktorá bola zabitá tu v parku v roku 1985.

2/ výlet za horskými gorilami – NP Volcanoes je jedno z len štyroch miest sveta, kde sa s nimi dá stretnúť. Po briefingu od skúsených rangerov trek k gorilám s možnosťou pozorovania.

Permit pre výlet za gorilami sa musí rezervovať veľmi dlho vopred, pretože prístup k gorilám je veľmi obmedzený. Po zakúpení je permit nevratný. Výletníci za gorilami musia byť starší 15 rokov.

10
Jezero Kivu

Deň pri jazere, ktoré tvorí hranicu medzi Rwandou a Demokratickou republikou Kongo. Voda je vzhľadom na vulkanický podklad mierne slaná a dosahuje hĺbku takmer pol kilometra. Návšteva rybárskej dedinky pri jazere a spoznávanie života miestnych obyvateľov. Neskôr popoludní prechádzka ku konžskej hranici.

11
Jezero Kivu – Kigali – Praha/Vídeň

Prejazd do hlavného mesta Rwandy, pred odletom domov návšteva niektorého z miest spojených s rwandskou genocídou. Odlet podľa konkrétneho letového poriadku.

12
Praha/Vídeň

Prílet, koniec programu.

MAPA ZÁJAZDU

2

Kampala

3

Fort Portal

4,5

NP Queen Elizabeth

6,7

NP Bwindi

8

NP Volcanoes

9,10

Jezero Kivu

11

Kigali

Čo je v cene

je v cene
nie je v cene
za príplatok
poznámky
Medzinárodné letenky
Medzinárodná letenka na trase Praha – Entebbe/Kigali – Praha
Ubytovanie
9x nocľah v hoteli úrovne 3*/lodge so raňajkami a vlastným sociálnym zariadením
Stravovanie
8x obedy a 8x večere (bez nápojov)
Miestny anglicky hovoriaci sprievodca
Na rôznych miestach môžu byť rôzni sprievodcovia (= viac sprievodcov počas cesty)
Vstupné
Všetky vstupné podľa programu
Pozemná doprava
Všetka pozemná doprava podľa programu
Informačné materiály
Informačné materiály CK k danej ceste
Poistenie CK proti úpadku
Cena za väčšie skupiny
Pre skupiny väčšie než 02 osoby je cena nižšia, vyžiadajte si našu ponuku.
Osobné poistenie a poistenie storna
Zabezpečíme na želanie za príplatok.
Sprepitné miestnym vodičom a sprievodcom
Patrí k bežnej praxi pri spokojnosti so službami
Víza (Uganda + Rwanda)
Online žiadosť, 50 + 50 USD/os.
Permit na trek za horskými gorilami (Uganda/Rwanda)
700/1500 USD/os.; nutné objednať veľmi dlho vopred; prístup k gorilám povolený osobám od 15 rokov!
Ubytovanie vyššej kategórie podľa výberu klienta
Hotely vyššie než 3* za príplatok
Jednolôžková izba
Príplatok za jednolôžkovú izbu - cena na vyžiadanie

Pre skupiny väčšie než 02 osoby je cena výrazne nižšia, vyžiadajte si našu ponuku.

ČLÁNKY K ZÁJAZDU

DOPYT TENTO ZÁJAZD

Súvisiace zájazdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×