Ázia

Vietnam – Veľká cesta

AJ sprievodca
18 dní
od 2 520

Prečo vybrať tento zájazd

  • najzaujímavejšie historické a prírodné miesta Vietnamu

  • starobylá Hanoj, majestátna Hue a hektický Saigon

  • pestrofarebná paleta etnických menšín v horách severu Vietnamu

  • fascinujúca zátoka Halong s tisícami krasových humol

  • úžasná vietnamská kuchyňa, živé trhy plné tovaru

  • všetky vstupy už v základnej cene

  • program plný poznávania, ale zároveň umožňujúci odpočinok

POPIS ZÁJAZDU

Vietnam – krajina ťažko skúšaná počas mnohých vojen, ktoré tu zanechali nezmazateľné stopy… na krajine aj na dušiach ľudí. Ale tiež krajina s veľmi bohatou históriou, fascinujúcou kultúrou, nádhernou prírodou a skvelou kuchyňou, krajina, ktorá sa vždy znovu ako fénix obnovila z popola predchádzajúcej katastrofy. Vietnam má toľko čo ponúknuť – nádherné hory severu s mnohými etnickými menšinami, starobylú elegantnú Hanoj s nikdy neustávajúcim ruchom, malebnú zátoku Halong, kde sa podľa legendy mal ponoriť drak, kdysi mocné kráľovské Hue a okúzlujúce uličky Hoi Anu, alebo životom pulzujúci nespútaný Saigon s živou barovou scénou. A to je iba zlomok miest, kam možno počas návštevy tejto nádherné ázijskej krajiny vyraziť. Dôvodom na návštevu by určite mohli byť aj samotní Vietnamci – vždy činorodí, podnikaví a dúfajúci do budúcnosti. A za návštevu by určite stála aj miestna vynikajúca kuchyňa – odlišná na severe, iná v centrálnej časti krajiny a veľmi odlišná zase na juhu. Bez výnimky však vždy plná exotických chutí a vôní, rovnako ako Vietnam sám.

Počas tejto cesty vedúcej Vietnamom od severu na juh budete mať možnosť spoznať a ochutnať rozmanitosť, ktorú táto nádherná krajina ponúka. Počas zážitky nabitej cesty navštívite tradičný sever, niekdajší cisársky stred, aj tropický juh a budete mať možnosť poznať to najlepšie z prírody, histórie aj kultúry. Krásy Vietnamu už čakajú!

Destinácie:

Hanoj – hory severu – Halong – Dong Hoi a DMZ – Hue – Hoi An – Saigon

DOPYT TENTO ZÁJAZD

program zájazdu

Mestá
Pamiatky
Unesco
Národné parky
Zvieratá
1
Praha/Vídeň – Hanoj

Odlet do Vietnamu podľa konkrétneho letového poriadku.

2
Hanoj

Vitajte vo Vietname! Po vybavení nevyhnutných formalít stretnutie na letisku s miestnym sprievodcom a presun do hotela. Zaslúžený odpočinok po dlhej ceste, alebo možnosť vyraziť do rušných uličiek Hanoja – ochutnať miestnu kuchyňu alebo slávne pivo bia hoi, prípadne len pozorovať miestny neustávajúci provoz a každodenný ruch.

3
Hanoj

Celodenné spoznávanie zaujímavostí vietnamskej metropoly – Ho Či Minovo mauzóleum, symbol Hanoja Pagoda jedného stĺpa, Chrámy literatúry s najstaršou vietnamskou univerzitou, fascinujúce uličky starého Hanoja s predajcami najrôznejšieho tovaru, rušný trh Dong Xuan, večer návšteva vietnamského vodného divadla.

4
Hanoj – Lao Cai

Ďalší deň určený na spoznávanie Hanoja a blízkeho okolia – dedinky výrobcov tradičných vietnamských kónických klobúkov, dielne vyrábajúce voňavé tyčinky nevyhnutné pre každodenné modlitby predkom. Návrat do Hanoja a „foodie tour“ – ochutnávka niektorých z mnohých hanojských špecialít: obed v tradičnej reštaurácii podávajúci miestnu slávnu špecialitu, cha ca va long – grilovaná ryba s koprom a kurkumou, podávaná s ryžovými nudlami a arašídy. Potom čas vychutnať si pravú vietnamskú kávu – prekvapkávanú do kondenzovaného mlieka, prípadne pre labužníkov „žĺtková káva“. Nakoniec ochutnávka závitkov pho cuon, plnených grilovaným hovädzím, nudlami a čerstvými bylinkami.

Potom presun na nádražie a prejazd nočným vlakom do hôr, nocľah vo vlaku (odporúčame si kúpiť niečo dobré na zub).

5
Lao Cai – etnické trhy – Sapa

Ranný príjazd do mesta Lao Cai blízko vietnamsko-čínskych hraníc. Stretnutie s miestnym sprievodcom a raňajky v jednej z blízkych reštaurácií. Potom pokračovanie na jeden z miestnych etnických trhov (každý deň sa koná inde), kde farmári z okolných dedín predávajú svoje produkty, ale tiež stále živé miesto stretávania jednotlivých etník – nával zvukov, vôní a chutí. Po návšteve trhu pokračovanie do horského mestečka Sapa, nachádzajúceho sa blízko hory Fan Si Pan, najvyššieho vrchu Indočíny (3143 m). Cesta nádhernou krajinou severného Vietnamu s malebnými horami, dedinkami a prítomnosťou etnických menšín. Príjazd do Sapy a odpočinok.

6
Sapa

Celodenné spoznávanie okolia Sapy, za dobrého počasia dychberúce výhľady na vrcholky okolných hôr. Spoznávanie života miestnych četných etnických menšín. Nádherná horská vidiecka krajina s ryžovými poliami, zeleninovými záhradami, byvolmi a ďalšími domácimi zvieratami. Možnosť fakultatívne vyraziť lanovkou na Fan Si Pan.

7
Sapa – Lao Cai – Hanoj

Polodenné pešie spoznávanie horských dedínok – nepriťažký trekking v údolí Muong Hoa, dediny Hmongov a ďalších etník, každodenný život na vietnamskom vidieku. Potom návrat do Sapy, odhlásenie z hotela a prejazd späť do Lao Cai.

Pokračovanie vlakom do Hanoja, nocľah vo vlaku.

8
Hanoj – Halong

Skoro ráno príchod do Hanoje. Presun na hotel, sprcha po nočnej ceste vlakom a raňajky (v cene). Potom presun do zátoky Halong (UNESCO), kde sa podľa legendy mal ponoriť drak a vytvoriť svojím chvostom túto nádhernú krajinu krasových homolí, vystupujúcich z mora. Krásna legenda a nemenej krásna krajina. Nalodenie sa, privítanie posádkou a začiatok plavby jednou z najikonickejších oblastí Vietnamu. Poobedné aktivity podľa programu plavby konkrétnej lode, upresnenie na palube (zvyčajne býva na programe návšteva jedného z ostrovov, alebo možnosť vyjazdov na kajaku). Prípadne iba relax a vychutnávanie si úžasnej scenérie. Nocľah na lodi.

9
Halong – Hanoj – Dong Hoi

Ráno v Halongu, program znovu podľa konkrétnej lode (zvyčajne návšteva Jeskyně zázrakov) a pokračovanie plavby späť do prístavu. Presun späť do Hanoje, po ceste návšteva slávneho malírskeho ateliéru Thanh Chuong. Príchod do Hanoje a voľno v centre – možnosť nákupov, vychutnávanie si neopakovateľnej atmosféry Hanoje, prípadne fakultatívne projíždky rikšami (zaistenie za pomoci sprievodcu). Potom presun na nádražie podľa konkrétneho cestovného poriadku, presun nočným vlakom do Dong Hoi vo strednom Vietname.

10
Dong Hoi

Ranný príchod do Dong Hoi, mestečka v blízkosti nádhernej krasovej oblasti NP Phong Nha (UNESCO). Návšteva niektorej zo zdejších sprístupnených jaskýň, patriacich medzi najdlhšie jaskyne sveta. Návrat do hotela a odpočinok po predchádzajúcej nabitý časti v severnom Vietname.

11
Dong Hoi – Hue

Presun na juh a prekročenie bývalej hranice medzi severným a južným Vietnamom. Tu miestna demilitarizovaná zóna bola v skutočnosti miestom ťažkých bojov po väčšinu doby trvania vietnamskej vojny, tieto boje pripomínajú rad miest – cintoríny, podzemné mestá a ďalšie miesta. Návšteva tunelov vo Vinh Moc – celé podzemné mesto bojovníkov vietcongu. Podľa časových možností návšteva ďalších bojísk a pamätných miest. Potom pokračovanie do Hue, dojazd v popoludňajších až večerných hodinách, odpočinok.

12
Hue

Celodenná návšteva pamiatok a zaujímavostí posledného sídla vietnamských cisárov (UNESCO) – zdobné cisárske hrobky, bývalá citadela veľmi zničená počas vojny a teraz sa znovu prebúdzajúca do svojej pôvodnej krásy, presun loďou po Voňavej rieke k známej pagode Thien Mu. Návšteva trhu Dong Ba ponúkajúceho zaujímavý pohľad na každodenný život miestnych. Večer ochutnávka miestnych špecialít – bývalá cisárska kuchyňa je v celom Vietname známa ako symbol vytŕčaných chutí, večera zameraná na niektoré z najznámejších pokrmov.

13
Hue – Mramorové hory – Hoi An

Presun na juh, priesmyk Mrakov a mora (Hai Van), ktorý až do 15. storočia znamenal hranicu medzi Vietnamom a hinduistickým kráľovstvom Čampa. Pokračovanie do Hoi Anu, po ceste návšteva zaujímavých Mramorových hôr. Dojazd do Hoi Anu (UNESCO), malebného mestečka s mnohými chrámami, klanovými domami, obchodíkmi a príjemnými reštauráciami a kaviarňami. Voľno, prípadne možnosť prechádzky centrom, obvykle romanticky osvetleným lampionmi, ktoré sa stali neoficiálnym symbolom Hoi Anu. Pre záujemcov možnosť nechať si ušiť šaty z hedvábia (za pomoci sprievodcu, expresná výroba je samozrejmosťou).

14
Hoi An

Prehliadka hlavných zaujímavostí mesta, kedysi jedného z najdôležitejších prístavov v Ázii – nádherné klanové domy obchodných kongregácií, známy Japonský most a ďalšie miesta. Voľnejší program umožňujúci pohodové spoznávanie a vychutnávanie úžasnej atmosféry tohto mesta.

15
Hoi An – Danang – Saigon

Presun na letisko v Danangu a prelet do Ho Či Minovho mesta (predtým Saigon). Ubytovanie a po krátkom odpočinku prehliadka hlavných zaujímavostí Saigonu. Palác zjednotenia (miesto, kde v roku 1975 skončila vietnamská vojna… aspoň pre južný Vietnam), koloniálne budovy v centre mesta – starý poštový úrad, katedrála Notre Dame, Opera a radnica. Zvyšok dňa voľno, možnosť užiť si hektickú atmosféru mesta, napríklad v jednej z mnohých miestnych „beer gardens“, pivníc ponúkajúcich nielen dobré pivo, ale aj grilované špeciality.

16
Saigon – Ben Tre – Saigon

Výlet do delty Mekongu, obilnice Vietnamu. Návšteva plávajúcich trhov, plavba loďou po ramenách Mekongu, rôzne farmy a výrobcovia miestnych produktov – napríklad z kokosu, medu a ďalších. Návrat do Saigonu, voľno.

Fakultatívne v prípade dostatku času možnosť plavby s večerou po saigonskej rieke, prípadne návštevy mrakodrapu Bitexco a pozorovanie rozsvecujúceho sa Saigonu pod sebou.

17
Saigon – odlet

Ľahký program v Saigone – návšteva pagody Nefritového cisára, možnosť posledných nákupov, prípadný ďalší program podľa konkrétneho času odletu. Potom transfer na letisko a odlet späť domov.

Program možno predĺžiť o pobyt pri mori (oblasť Mui Ne, alebo Phu Quoc), vyžiadajte si podrobnejšie informácie.

18
Praha/Vídeň

Prílet podľa konkrétneho letového poriadku, koniec programu.

MAPA ZÁJAZDU

2,3

Hanoj

5,6

Sapa

7

Hanoj

8

Halong

9

Hanoj

12

Hue

14

Hoi An

15

Saigon

16

Ben Tre

17

Saigon

Čo je v cene

je v cene
nie je v cene
za príplatok
poznámky
Medzinárodná letenka
Medzinárodná letenka na trase Praha – Hanoj/Saigon – Praha
Miestny prelet
1x Miestny prelet na trase Danang – Saigon
Ubytovanie
11x nocľah v hoteli štandardu 3-4* s vlastným sociálnym zariadením a so raňajkami
Ubytovanie
3x nocľah vo spiacom ležadlovom vlaku
Ubytovanie
1x nocľah na lodi v kajute štandardu 3* s vlastným príslušenstvom a so raňajkami
Stravovanie
1x brunch, 2x obedy a 2x večere zamerané na miestne špeciality
Voda v cene
Voda počas poznávacieho programu (cca 2 fľaše vody/osoba denne)
Miestni anglicky hovoriaci sprievodcovia
Miestni anglicky hovoriaci sprievodcovia (na rôznych miestach cesty rôzni sprievodcovia)
Vstupné
Všetky vstupné podľa programu
Pozemná doprava
Všetka pozemná doprava podľa programu
Informačné materiály
Informačné materiály CK k danej ceste
Poistenie CK proti úpadku
Cena pre väčšie skupiny
Pre skupiny väčšie než 02 osoby je cena nižšia, vyžiadajte si našu ponuku.
Vietnamské víza
30 USD/os., online
Osobné poistenie a poistenie storna
Zabezpečíme na želanie za príplatok.
Dávka miestnym šoférom a sprievodcom
Patrí k bežnej praxi pri spokojnosti so službami
Príplatok za jednolôžkovú izbu
cca 7490 Kč/os.

Cena je kalkulovaná na základe 1 osoby zdieľajúcej dvojlôžkovú izbu.

Cena sa môže meniť na základe dostupného ubytovania, cien medzinárodných leteniek a kurzu USD.

Doporučujeme si zabezpečiť cestovné poistenie a poistenie storna zájazdu.

CK si vyhradzuje právo na zvýšenie ceny zájazdu v prípade zvýšenia poplatkov leteckých spoločností alebo iných neodkladných zmien.

ČLÁNKY K ZÁJAZDU

DOPYT TENTO ZÁJAZD

Súvisiace zájazdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×