Austrália a Nový Zéland

Za krásami Nového Zélandu

Individuální
20 dní
od 2 870

Prečo vybrať tento zájazd

 • tie najkrajšie miesta Zélandu v jednom zájazde

 • pekné 3* – 3,5* hotely a motely

 • precestujete autom severný aj južný ostrov

 • podrobný Manuál cesty NZ vytvorený na mieru

 • príroda, túry, kultúra aj gastronómia – od každého niečo

POPIS ZÁJAZDU

Za krásami Nového Zélandu je starostlivo zostavený zájazd typu selfdrive (riadiťe auto), počas ktorého navštívite tie najznámejšie miesta oboch ostrovov, na severnom ostrove uvidíte sopky, gejzíry, krásne pláže, okúpete sa v termálnych prameňoch a príjdete na chuť Maorskú kultúre. Južný ostrov zasa ponúkne úžasné jazerá obklopené vysokými horami, krásne ľadovce, fjordy a zátoky s tulenmi. Cestujte po Novom Zélande zariadeným autom, ubytovaním a všetkým ostatným čo budete na Vašej ceste potrebovať. K tomu Vám pripravíme kompletný a podrobný plán cesty s vyznačením všetkých najlepších miest tejto krajiny, ktorá je ideálnym miestom pre individuálne cestovanie. Vydejte sa za najkrajšou krajinou na koniec sveta!

Ponúkame možnosť predĺženia o niekoľkodňový pobyt na ostrovčekoch Fidži a relaxáciu na plážach, ako vhodný doplnok tejto cesty. Informujte sa u nás na detaily tohto predĺženia.

Destinácie: Nový Zéland – severný ostrov (Auckland, Coromandel/Waitomo, Rotorua, NP Tongariro, Wellington) a južný ostrov (Nelson, NP Abel Tasman, NP Arthur’s Pass, Franz Josef, Queenstown, Milford Sound, Mt. Cook NP, Christchurch)

DOPYT TENTO ZÁJAZD

program zájazdu

Mestá
Pamiatky
Národné parky
Pláže
Unesco
Zvieratá
1-2
Praha - Auckland

Let na trase Praha (Viedeň) – Auckland s prestupom podľa letenky. Prílet do Aucklandu v deň 3.

3
Auckland

Po prílete do Aucklandu Vás čaká transfer do Vášho hotela v centre mesta. Krátka prehliadka centra mesta Auckland podľa nami pripravených informácií. Potom nasleduje odpočinok a aklimatizácia po náročnej ceste. Nocľah v 3-3,5* hoteli.

4
Auckland - Coromandel / Waitomo

Ráno si vyzdvihnete zabezpečené auto a vyrážate podľa nami vypracovaného plánu cesty z Aucklandu do oblasti Coromandel, ktorá ponúka prírodné skvosty a je známa krásnym pobrežím a plážami. Popoludní máte čas si prezrieť časť tejto oblasti, okúpať sa na jednej z krásnych pláží alebo začleniť krásnu prechádzku. Nocľah v moteli v oblasti Coromandel.

Alternatívne môžeme na Vaše želanie namiesto Coromandelu zaradiť oblasť Waitomo Caves. Táto oblasť je známa svojím rozsiahlym komplexom jaskýň a podvodných tunelov. Jednou z hlavných atrakcií sú svietiace červy v jaskyniach.

Do rúk dostanete na mieru spracovaný Manuál NZ pre Vašu celú cestu, kde bude plán cesty, všetky inštrukcie a tipy na najzaujímavejšie miesta a aktivity.

5
Coromandel - Rotorua

Dopoludnia si ešte užijete oblasť Coromandel a navštívite vyhlásené pláže Cathedral beach alebo Hot water beach. Popoludní Vás čaká prejazd do jednej z najznámejších oblastí severného ostrova, mesta Rotorua. Voľný zvyšok dňa je určený k prehliadke mesta podľa plánu. Tu môžete vidieť gejzíry, geotermálne parky s bublajúcim bahnom, termálne kúpele a maorskú kultúru. Večer možnosť vyskúšať miestne termálne pramene na brehu jazera a relaxovať. Nocľah v 3* hoteli/moteli v Rotorua.

Nabídneme tiež fakultatívne aktivity, možnosť výletu do Hobbitonu alebo Maorskú kultúrnu show s tradičnou večerou.

6
Rotorua - Taupo - Turangi

Pokračujeme ďalej do prilehlých národných parkov a najväčších atrakcií. Rotorua je tiež centrom pre adrenalinové športy, rafting, bungee jumping alebo jazdu na koniach. Počas dňa Vás čaká kratší prejazd k jazeru Taupo, ktoré sa nachádza asi 130 km od Rotoruy. Zastávka na vodopádoch Huka Falls a tiež v najkrajšom geotermálnom parku v okolí Wai-o-tapu (gejzíry, bublajúce bahno atď.). Dáme Vám tip na kúpanie v horúcich pramenoch v prírode. Nocľah v moteli 3*-3,5* v Turangi.

7
Tongariro NP

Ráno idete krátky úsek od jazera do NP Tongariro, asi 50 km, do dedinky v srdci tohto vyhláseného národného parku, ktorý je známy vďaka svojim sopkám a krásnym túram. Máte celý deň na prechádzku či túru podľa vlastného uváženia do blízkosti sopiek. Miesta, kde sa natáčal film Pán prsteňov. Dostane sa Vám krásnych výhľadov na sopky a sopečné jazierka. Tu sa dá začleniť tiež vyhlásený trek Tongariro crossing. Nocľah v oblasti.

Doporučujeme vyhliadkový let lietadlom nad vrcholmi sopiek, spýtajte sa nás na podrobnosti.

8
Wellington

Cesta od jazera Taupo do Wellingtonu (približne 340 km), popoludní prehliadka hlavného mesta Wellington a jeho pamiatok, možnosť vystúpiť lanovkou na kopiec, kde je nádherný výhľad. Nocľah v 3* hoteli vo Wellingtonu.

9
Wellington - Nelson

Dopoludnia Vás už čaká trajekt na južný ostrov. Počas niekoľkohodinovej scenárické plavby sa môžete kochať krásnou scenériou okolných ostrôvkov. Po vylodení na južnom ostrove pokračujete do mesta Nelson, kde Vás čaká nocľah v motele-hotele. Odporučíme pekné zastávky, napríklad gurmánsku zastávku na víno alebo na vyhlásené obrovské lastúrniky, špecialitu Nového Zélandu.

Fakultatívne môžeme zaradiť extra nocľah v oblasti Marlborough, ktorá je vyhlásená svojimi vinicami a bielym vínom.

10
Abel Tasman NP

Celý deň k prehliadke tohto nádherného národného parku, ktorý ponúka nádherné a divoké pláže, skvelé túry pozdĺž pobrežia, možnosti kajakovať a zahlédnuť môžete aj tulene. Odporúčame si zobrať dopravu/výlet loďkou pozdĺž pobrežia s možnosťou prejsť sa z jednej pláže na ďalšiu, uvidíte tak podstatnú časť celého NP. Nocľah v Nelsonu.

Na želanie Vám zabezpečíme dopravu/výlet loďou po pobreží tohto NP a odporučíme najlepšiu variantu, pozri sekciu za príplatok. V prípade záujmu predĺženie o ďalší deň v tejto nádhernej oblasti.

11
Nelson - Greymouth

Cesta z Nelsonu do mestečka Greymouth. Väčšina cesty vedie pozdĺž krásneho západného pobrežia plného skvelých výhľadov. Popoludní zastávka na mieste zvanom Punakaiki (palacinkové skaly). Po ceste k oblasti Greymouth si môžete urobiť prechádzku k útesu, odkiaľ môžete vidieť kolóniu tulenov – všetko uvedené v nami vypracovanom pláne/manuáli cesty. Nocľah v oblasti Greymouth v motele.

12
Arthur's Pass NP

Celodenný výlet autom podľa našich inštrukcií do neďalekého nádherného národného parku Arthur’s Pass, kde Vás čaká nádherná príroda, minimum turistov, nádherné prechádzky a odporučíme tiež návštevu skalného mesta Castle Hill, kde sa nakrúcal jeden zo známych filmov. Nocľah v motele v Greymouth alebo v okolí.

13
Ledovce Franz Josef a Fox

Ráno prejazd z Greymouth do dedinky Franz Josef, približne 150 km. Tu máte celé popoludnie na prehliadku vyhláseného ľadovca Franz Josef alebo Fox, odporučíme nádhernú prechádzku s výhľadmi alebo môžete využiť organizovanú túru priamo po ľadovci s sprievodcom, prípadne výlet helikoptérou nad ľadovcom. Nocľah v motele v dedine.

Odporúčame vyhliadkový let helikoptérou nad ľadovcami s pristátím na ľadovci, môžeme pre Vás zariadiť, pozri fakultatívne výlety.

14
Fox - Wanaka - Queenstown

Dopoludnie prehliadka neďalekého zrkadlového jazera Matheson Lake. Vaša cesta pokračuje ďalej na juh až do mestečka Wanaka pri peknom jazere, kde sa ponúkajú pekné prechádzky a výhľady alebo ikonické miesta na fotenie. Ďalej možná zastávka v historickom zlatokopeckom mestečku Arrow Town podľa našich inštrukcií v Manuáli NZ. Odtiaľ pokračujete do Queenstownu (celá cesta približne 400 km). Nocľah v hoteli/moteli.

15
Queenstown

Voľný deň na prehliadku najkrajšieho mesta južného ostrova Queenstown, ktorý je centrom všetkého diania na tomto ostrove. Možnosti mnohých aktivít, adrenalinových, relaxačných, kultúrnych alebo športových. Mestečko leží v krásnej prírode pri jazere, obklopené horami a kaňonmi. V zime sa stáva Queenstown lyžiarskym centrom. Nocľah v moteli-hotele.

V pripravenom dokumente, Manuál NZ, nájdete všetky potrebné informácie pre prehliadku tohto krásneho mestečka alebo ponúkneme fakultatívne výlety/aktivity pre tento deň.

16
Milford Sound

Ráno cesta k jazeru a dedinke Te Anau (170 km), odkiaľ pokračujete do krajiny fjordov až k vyhlásenému miestu zvanému Milford Sound, ktoré je podľa mnohých najkrajším miestom Nového Zélandu a zároveň je aj pamiatkou UNESCO. Doporučujeme plavbu na lodi medzi fjordmi, okolo uvidíte lachtany, papagáje Kea a vodopády. Potom návrat späť do dedinky Te Anau so zastávkami na zaujímavých miestach. Nocľah v moteli v Te Anau.

Doporučujeme si vziať plavbu na lodi na Milford Sound, ktorú Vám môžeme zariadiť, pozri fakultatívne výlety.

17
Te Anau - Twizel

Cesta z Te Anau k blízkosti NP Mount Cook, približne 420 km, po ceste môžete vidieť typické scenérie Zélandu, jazera a ovce. Nocľah v dedinke Twizel, kde sa tiež natáčali scény Pána prsteňov. Neďaleko sa už nachádza vyhlásený NP Mt. Cook s najvyššími horami Zélandu.

18
Mt. Cook NP - Chirstchurch

Ráno Vás čaká krátka cesta do dedinky Mt. Cook, odkiaľ môžete vyraziť obdivovať nádherný národný park s najvyššími horami Zélandu. Uvidíte tak aj horu najvyššiu Mt. Cook, ľadovce, nedotknutú prírodu alebo ľadovcové jazierka. Ponúkajú sa tu krásne túry, my Vám doporučíme 4-hodinovú prechádzku údolím s výhľadom na štíty hôr, jazera a ľadovce, všetko opísané v Manuáli NZ. Popoludní sa môžete vydať k krásnym jazerám Tekapo a Pukaki, s úchvatnou mliečnou farbou, kde sa ponúkajú krásne výhľady a prechádzky, napr. ikonický kostol na brehu jazera, veľmi fotogenické miesto. Cesta od jazier pokračuje ďalej až do mesta Christchurch, kde budete mať nocľah.

19
Christchurch - odlet

Christchurch je najväčším mestom južného ostrova. Počas dňa môžete, podľa voľného času, navštíviť centrum Christchurch alebo doporučíme krátky výlet za mestom. Podľa času odletu Vašej medzinárodnej letenky (väčšinou v podvečer) sa presuniete autom na letisko na vrátenie auta a odlet domov. Podľa leteniek je možný prestup v Aucklandu.

20
Přílet domů

Koniec programu.

MAPA ZÁJAZDU

3

Auckland

4

Coromandel

5,6

Rotorua

7

Tongariro NP

8

Wellington

10

Abel Tasman NP

12

Arthur's Pass NP

13

Franz Josef / Fox

14

Wanaka

15

Queenstown

16

Milford Sound

18

Mt. Cook NP

19

Christchurch

Čo je v cene

je v cene
nie je v cene
za príplatok
poznámky
Medzinárodné letenky
Ubytovanie
Všetky nocľahy v 3* - 3,5* hoteloch/moteloch, vlastná kúpeľňa.
Trajekt medzi ostrovami
Scénická plavba z ostrova na ostrov.
Prenájom auta podľa programu
Automat, klimatizácia, pripoistenie. Auto typu Toyota Corolla.
Manuál cesty
Podrobné informácie na mieru k Vašej ceste, kadiaľ ísť, čo vidieť, kde sa zastaviť, osobné tipy.
Letiskové transfery podľa programu
Víza
Zariadenie víz aj poplatku za turistická víza na Zéland. Dodatočne sa platí poplatok/príspevok za udržanie prírody Zélandu.
24/7 česká asistenčná linka na Zélande
Poisťovanie CK proti úpadku
Strava
Jedlo nie je v cene zájazdu.
Palivo
Palivo platíte na mieste podľa spotreby.
Cestovné poisťovanie a poisťovanie storna
Zabezpečíme za príplatok.
Vyriešenie víz a poplatkov IVL
1000 Kč
4* hotely za príplatok
Fakultatívne výlety / aktivity
Pošleme Vám zoznam doplnkových a zážitkových výletov a aktivít pre celý Zéland.
 • Cena je kalkulovaná na základe 1 osoby zdieľajúcej dvojlôžkovú izbu
 • Cena sa môže meniť na základe dostupného ubytovania, ceny medzinárodných leteniek a kurzu NZD
 • Odporúčame si zabezpečiť cestovné poisťovanie a poisťovanie storna zájazdu Možnosť predĺženia o pobyt na Fidži
 • Odporúčame rozšíriť program o oblasti:
  Marlborough – jedna z najlepších vinárskych oblastí Nového Zélandu
  Kaikoura – vyhľadávaná oblasť pre výlety na veľryby a iné zvieratá

ČLÁNKY K ZÁJAZDU

DOPYT TENTO ZÁJAZD

Cestování Nový Zéland

Objevte ta nejkrásnější místa Nového Zélandu prostřednictvím zájezdů šitých na míru. Cestování Nový Zéland bude jedním z...
ČÍTAŤ ČLÁNOK

Cestování po Zélandu za nej národními parky

Na Novém Zélandu je možné obdivovat jedny z nejkrásnějších scenerií světa. Při svém cestování po Zélandu můžete celkem narazit na...
ČÍTAŤ ČLÁNOK

Nový Zéland - za nej krajinou na konec světa

Každý z nás někdy slyšel o Novém Zélandu a jeho úžasné přírodě. Vybavíte si detaily z filmu Pán prstenů anebo si představíte...
ČÍTAŤ ČLÁNOK
Nový Zéland - Dáša Gebhartová

Chcela by som len dať vedieť, že sme včera v poriadku dorazili späť domov. A chcela by som Vám týmto poďakovať za skvele zorganizovanú dovolenku, ktorú sme si veľmi užili. Nový Zéland je úžasná, rozmanitá krajina, kde sú pohodoví a ústretoví ľudia. Je to veľmi málo času na spoznanie všetkých miest a všetkých zákutí a presuny hlavne na južnom ostrove boli dosť dlhé, ale stálo to za to. Zhodli sme sa s manželom, že sa nám vlastne páčilo úplne všade. Či už to boli pláže na východe severného ostrova, alebo sopka a výšlap k jazierkam. Ten deň bolo hrozných 32°C. Južný ostrov bol veľa o vzdialenostiach, ale parky sú tu nádherné. Pre mňa osobne bol čerešničkou na torte výlet na Mt.Cook. Milujem hory. A ohľadom drobných váhaní pri ubytovaní. Ono to na druhú stranu bolo dobre, pretože ma to aspoň dokopalo k precvičeniu angličtiny. A v Nelsonu bol pán majiteľ veľmi starostlivý a veľmi pekne sme si nakoniec popovídali. Pre ďalších možných klientov VIVA TRAVEL odporúčam auto poistiť určite na poškodenie predného skla. Cesty tam na mnohých miestach opravujú. Síce to až tak nezdržuje a priechod je plynulý, ale povrch vozovky je v tú chvíľu pokrytý vrstvou štrku a kamene od ostatných áut pekne lietajú. Neboli sme jediní, kto to dostal do predného skla a komu prasklo. Takže poistenku určite odporúčam. Veľmi ďakujeme.

Nový Zéland - Fadrhons

Včera som sa vrátil z Nového Zélandu. Musím Vám poďakovať za skvelú prácu. Všetko bolo naprosto výborne vymyslené / objednané / zorganizované. Hotely, auto, trajekty, let. Videl som krásnu krajinu, vyšlápol pár trás, zajazdil na kajaku na mori, na lodi po mori, vo fjorde, veľmi sa mi páčil Wellington, skvelí ľudia, naozaj nádhera, asi najlepší zážitok z cestovania po svete. Jedine, čo tomu môže podľa mojich skúseností konkurovať, je západ Spojených štátov.

Nový Zéland - Karin a Jan Pospíšilovi

Tešili sme sa, ale všetko úplne predčilo naše očakávania. Ďakujeme Vám za zásadnú pomoc pri výbere trasy, za všetky odporúčania, výber ubytovania a za zariadenie všetkého potrebného. Naozaj sme si to veľmi užili. Kade chodíme, odporúčame Vašu CK všetkým známym. Snažili sme sa uverejniť na Facebooku to najkrajšie, čo sme na NZ videli/zažili. Ešte raz ďakujeme a snáď niekedy nabudúce zase s Vami.

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×