Afrika a Európa

Divoké Azorské ostrovy

Individuální
7 dní
od 1 400

Prečo si vybrať tento zájazd

  • krásna a divoká príroda Azorských ostrovov

  • aktívnejší program – výlety po miestnej nádhernej krajine

  • cestovanie pohodlne prenajatým autom, vlastným tempom

  • možnosť kúpania vo vodách Atlantiku a pozorovanie delfínov a veľrýb

  • bohatá subtropická príroda priamo vyzývajúca k objavovaniu

POPIS ZÁJAZDU

Azorské ostrovy – deväť sopečných ostrovov, stratených ďaleko vo vodách Atlantického oceána. A tiež jedno z mála ešte nedotknutých prírodných rajov na svete… v okolitých vodách žije 26 rôznych veľrýb a delfínov – celá tretina všetkých známych druhov. Napriek svojej prírodnej kráse zostávajú Azorské ostrovy relatívne tichou destináciou bez dave turistov, aspoň mimo letných prázdnin. Rozmanitá scenéria najväčšieho ostrova Sao Miguel je príjemným cieľom pre návštevu tohto nádherného kúta sveta. Čakajú na Vás nádherné jazerá, piesočné pláže, hornatá žiarivo zelená krajina so záplavami kvetov, pláne s pasúcim sa dobytkom a všadeprítomný azúrový oceán. Môžete vyraziť na pešiu túru, okúpať sa v termálnych vodách miestnych mnohých termálov, alebo ochutnať miestnu špecialitu cozido – jedlo varéne priamo v horúcej sopečnej zemi. Poďte s nami ochutnať pôsobivú krásu Azorských ostrovov!

Destinácie:

Azorské ostrovy, Portugalsko

DOPYT TENTO ZÁJAZD

program zájazdu

Mestá
Národné parky
Pláže
Zvieratá
Pamiatky
1
Praha – Ponta Delgada, Azory

Odlet na Azory podľa konkrétneho letového poriadku. Prílet na ostrov Sao Miguel, najväčší ostrov Azorského súostrovia. Vyzdvihnutie rezervovaného auta a presun do ubytovania, voľno po dlhej ceste.

2
Sete Cidades, Ponta da Ferraria

Po raňajkách sa vyberiete do Sete Cidades – miesta, ktoré je známe dvojitým jazerom nachádzajúcim sa v kráteri obrovskej sopky. Aj napriek spojeniu oboch jazier je voda v jednom z nich modrá a v druhom zelená. Na návratnej ceste sa môžete zastaviť na vyhliadke Ponta da Ferraria, ktorá skrýva unikát. Dole pod ňou sa môžete vykúpať v skutočne teplom Atlantickom oceáne. Je tu prírodné kúpalisko a z pod kamienkov priteká horúci prameň, takže oceán je tu (hlavne pri odlive) príjemne teplý. Potom sa ešte môžete prejsť hlavným mestom – Ponta Delgada – a dať si vynikajúceho tuniaka alebo hovädzí steak na večeru. Zvyšok dňa môžete relaxovať alebo sa venovať prechádzkam.

Od nás dostanete podrobný popis ostrova a trás, ako aj zoznam najkrajších miest, všetko v českom jazyku.

3
Caldeira Velha a Lagoa Fogo

Dnes môžete vyraziť smerom Caldeira Velha. Po ceste možnosť zastávky v mestečku Ribeira Grande so známou miestnou liehovarňou, vyrábajúcou napríklad typickú ananásovú pálenku. Potom sa vydáte ďalej smerom k Caldeira Velha. Pešia prechádzka medzi stromami a veľkým množstvom rastlín a kvetov k obrovskej kaluži s vriacou, bublajúcou vodou a tiež jazierkom s termálnym vodopádom. Nezabudnite si dnes teda vziať plavky! Caldeira Velha je pekné malebné miesto na piknik, kúpeľ v teplej vode alebo len jednoduchú prechádzku nádhernou prírodou. Ak budete pokračovať autom ďalej do hôr, dostanete sa k Lagoa Fogo (Ohnivé jazero). Môžete si buď vychutnať krásny výhľad z vrcholu hôr, alebo zostúpiť k jazeru. Nadšení turisti môžu jazero obísť okolo. Potom návrat do hotela a relax.

4
Pozorování velryb, Ponta Formoso

Na Azoroch by ste nemali premeškať šancu vyraziť si na pozorovanie veľrýb a delfínov. Tí, čo sa neboja, môžu s delfínmi aj plávať. Existuje množstvo agentúr poskytujúcich tieto výlety. Keď sa vrátite po 2–4 hodinách späť na pevnú zem, vyražte späť do hotela cez Porto Formoso. Tu môžete zdarma navštíviť čajovú továreň a plantáže, kde Vám nielen vysvetlia, ako sa čaj dostal na Azorské ostrovy, ale aj názorne ukážu, ako sa spracováva. Navyše dostanete aj šálku na ochutnávku a môžete si kúpiť suveníry domov. Veď ide o jediné čajové plantáže v Európe!

Výlet loďou na veľrýby a delfíny je fakultatívny.

5
Furnas

Čaká Vás ďalší deň na nádhernom mieste. Vyberiete sa do Furnas. Miesto, kde sa varí v horúcej sopečnej pôde známe azorské cozido. Je to zmes duseného mäsa (bravčové, kurčacie, hovädzie, klobásy) a zeleniny (špenát, mrkva, sladké zemiaky, kapusta). Korenisté prísady sa na 12 hodín ponoria vo veľkom hrnci do jamy v podzemí. Čo tak ho vyskúšať v susednom rovnomennom mestečku? Nezabudnite tiež ochutnať skvelé vína Azorských ostrovov.

6
Sao Miguel

Váš posledný celý deň na ostrove San Miguel. Môžete navštíviť ananásové plantáže vo Faja de Baixo, vykúpať sa na pláži s čiernym sopečným pieskom, Moinhos alebo navštíviť malebný kostolík nad mestečkom Ribeira Seca s výhľadom na sopečný ostrov. Užite si posledný deň v zelenom raji!

7
Ponta Delgada – Praha

Čas odísť na letisko, vrátiť auto a chytiť svoj let na starý kontinent. Kam vyrazíte nabudúce?

MAPA ZÁJAZDU

2,3,4,5,6

Azorské ostrovy - San Miguel

Čo je v cene

je v cene
nie je v cene
za príplatok
poznámky
Medzinárodné letenky
Medzinárodná letenka na trase Praha – Ponta Delgada – Praha
Ubytovanie
6x nocľah v hoteli úrovne 3* s vlastným sociálnym zariadením a so raňajkami
Prenájom auta
Prenájom auta nižšej strednej triedy po celú dobu programu
Manuál cesty a výletov
Podrobný popis výletu, kam ísť, čo vidieť, kde sa okúpať v termáloch, osobné tipy.
Česká asistenčná linka 24/7
Poistenie CK proti úpadku
PHM - Palivo
Platíte na mieste podľa spotreby.
Výlet na veľryby
Tento výlet je fakultatívny, platí sa na mieste.
Cestovné poistenie alebo poistenie storna
Radi ponúkneme za príplatok.
Ubytovanie vyššieho štandardu
Ubytovanie v hoteli úrovne 4*, cenová ponuka na vyžiadanie
Vyššia trieda auta, lepšie poistenie, druhý vodič
Na vyžiadanie Vám radi zabezpečíme
Polpenzia
Polpenzia – podľa konkrétneho hotela

Na želanie možné upraviť dĺžku programu – pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať.

Cena je kalkulovaná na základe 1 osoby zdieľajúcej dvojlôžkovú izbu.

Termíny v letných prázdninách a sviatky bývajú výrazne drahšie, tiež výber hotelov môže byť obmedzený. Odporúčame riešiť s dostatočným predstihom.

Prosím overte si vstupné podmienky daného štátu.

ČLÁNKY K ZÁJAZDU

DOPYT TENTO ZÁJAZD

Súvisiace zájazdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×