Afrika a Európa

Prírodné krásy Madeiry

Individuální
8 dní
od 1 200

Prečo si vybrať tento zájazd

  • spoznávanie najkrajších prírodných miest „ostrova večného jari“

  • aktívny program – prechádzky po miestnej nádhernej prírode

  • doprava požičaným autom umožňujúca slobodu voľby programu

  • skvelé túry a výhľady na okolitý oceán

  • bohatá subtropická príroda priamo vyzývajúca k objavovaniu

  • pohodový nami odporúčaný program umožňujúci spoznať to najlepšie z ostrova

POPIS ZÁJAZDU

„Ostrov večného jari“ alebo tiež „zelená perla Atlantiku“, ako sa portugalskému ostrovu Madeira prezýva, je ideálnym miestom pre trávenie aktívnej dovolenky. Vzhľadom na vlhké subtropické podnebie je miestna krajina úžasne zelená a plná života. A v hornatom vnútrozemí sa ponúka mnoho nádherných trás pre pešiu turistiku, ktoré si každý môže vyberať podľa náročnosti. Vďaka zavlažovacím kanálom prechádzajúcim celý ostrov, tzv. levádam, získala Madeira unikátnu sieť ciest pre pešiu turistiku v inak náročnom hornatom teréne. Odmenou všetkých výletov sú nezabudnuteľné výhľady, ktoré Vám odhalia krásy tohto fascinujúceho ostrova. A keď sa nohy unavia, ponúka sa mnoho ďalších možností trávenia voľného času – spoznávanie miestnych príjemných miest a dedín, kúpanie vo vodách Atlantiku, návšteva botanických záhrad alebo ochutnávky miestnych slávnych vín. To všetko, a ešte oveľa viac ponúka Madeira, perla Atlantiku!

Destinácia:

Madeira, Portugalsko

DOPYT TENTO ZÁJAZD

program zájazdu

Mestá
Národné parky
Pamiatky
Pláže
1
Praha – Funchal

Prelot na Madeiru (priamo alebo s prestupom v Lisabone podľa letového poriadku). Po prílete do Funchalu vyzdvihnutie zabezpečeného auta a presun do hotela v centre mesta. Podľa času príletu možnosť spoznať krásy hlavného mesta ostrova alebo len odpočívať po dlhej ceste.

Konkrétny letový poriadok podľa dostupnosti a cien letov v danom termíne.

2
Madeira, Funchal

Prvý deň určený na objavovanie krás ostrova – návšteva hlavného mesta Funchalu, katedrála Monte s možnosťou zísť dolu do mesta štýlovo – na sane riadené skúsenými „vodičmi“ (fakultatívne), prehliadka ovocného trhu s bohatou ponukou miestnych plodov a kvetov. Popoludní návšteva krásneho údolia Curral das Freiras (Údolie rehoľníčok), vloženého do čarovnej hornatej krajiny. Zvyšok dňa voľno.

Poradie návštev počas poznávacej časti je možné ľubovoľne kombinovať, závisí hlavne na počasí, najmä pri aktívnom spoznávaní ostrova.

3
Trek z Pico de Areeiro na Pico Ruivo

Po raňaji sa pri priaznivom počasí vyberiete autom na Pico Areeiro (1818 m.n.m.) a odtiaľ pešo k najvyššiemu vrcholu ostrova, Pico Ruivo (1862 m.n.m). Táto mimoriadna vysokohorská hrebeňová túra spája najvyššie hory Madeiry, pričom prekonáte prevýšenie 750 m pri výstupe aj pri zostupe. Cesta je veľmi pekne upravená, budete prekonávať aj schody a prejdete niekoľko tunelov. Po ceste z túry sa môžete zastaviť pri pstruhových nádržiach v Ribeiro Frio alebo na pláži v Machico. Návrat do hotela, nocľah.

K všetkým výletom dostanete presný popis, manuál cesty a výletov.

4
Levada Caldeirao Verde a do Inferno

Po raňaji sa vyberiete podľa nami poskytnutého manuálu popri leváde do Zeleného kotla. Za tisíce rokov tu voda vytvorila nielen hlboké kaňony, ale má na svedomí aj stále zelenú bujnú vegetáciu pripomínajúcu džungľu. Prevýšenie je zanedbateľné a na konci cesty môžete ešte pokračovať ďalej na Caldeirao do Inferno, cestou do Pekelného kotla. Návrat do hotela a nocľah.

5
Poloostrov Sao Lourenco

Dnešný výlet Vás zavedie na najvýchodnejší cíp ostrova. Polostrov Sao Lourenco pripomína väčšinu roka polopúšť. Horúčav sa nebojte, vietor od Atlantiku Vás dostatočne ochladí a tiež si nezabudnite pribalit plavky, budete mať možnosť sa cestou aj vykúpať. Je to príjemná kontrastná zmena oproti cestám okolo levád s bujnou zelenou vegetáciou. Na ceste späť opäť odporúčame kúpanie alebo aspoň osvieženie nôh na pláži s čiernym vulkanickým pieskom – Prainha. V plážovom bare ochutnajte aj miestnu špecialitu – nápoj Poncha – vyrobený zo silnej pálenky z cukrovej trstiny, z medu a čerstvo vylisovanej citrónovej šťavy. Návrat do hotela, nocľah.

6
Lombada da Ponta do Sol

Dnešný okružný výlet vo výšinách čarokrásneho údolia riečky Ribeira da Ponta do Sol Vás zavedie nielen popri levádach a tuneloch, ale tiež dorazíte pod vodopád, za ktorým prejdete v skale vytesanou cestičkou. Po krásnej prechádzke sa zastavíte na pláži v mestečku Ponta do Sol. V popoludňajších hodinách sa vydáte do Porto Moniz, mestečka na brehu Atlantiku, kde je skvelé kúpanie v lávových bazénoch. Odtiaľto sa cez náhornú plošinu Paúl da Serra, jedinú rovinu na Madeire, vrátite späť do hotela. Nocľah v hoteli.

7
Madeira

Posledný voľný deň s radom možností, čo vidieť a navštíviť. Lákajú Vás ďalšie levády? Múzeum veľrybárstva, alebo výlety na more? Návšteva rybárskej dedinky Camara de Lobos s neďalekými úžasnými útesmi Cabo Girão (druhé najvyššie v Európe), Serra d´Agua s nádhernými výhľadmi, malebné mestečko Porto Moniz s morskými bazénmi (v prípade dobrého počasia s možnosťou kúpania)? Alebo len kúpanie a odpočinok? Poradíme Vám, ako najlepšie stráviť čas podľa Vašich predstáv, ale rozhodnutie bude na Vás!

8
Odlet z Funchalu domů

Čaká Vás posledný deň na Madeire. Nakúpte ešte posledné suveníry, urobte posledné fotky a rozlúčte sa s týmto krásnym ostrovom. Podľa daného letového poriadku odchod na letisko, vrátenie auta a odlet domov. Prílet do Prahy ten istý deň, koniec programu.

MAPA ZÁJAZDU

2,3,4,5,6,7

Madeira

Čo je v cene

je v cene
nie je v cene
za príplatok
poznámky
Medzinárodné letenky
Medzinárodná letenka na trase Praha – Funchal – Praha
Ubytovanie
7x nocľah v hoteli úrovne 3* s vlastným sociálnym zariadením a so raňajkami
Prenájom auta
Prenájom auta nižšej strednej triedy na celú dobu programu
Manuál cesty a výletov
Podrobný popis výletu, kam ísť, čo vidieť, kde sa kúpať v kúpeľoch, osobné tipy.
Česká asistenčná linka 24/7
Poistenie CK proti krachu
PHM - Palivo
Platíte na mieste podľa spotreby.
Cestovné poistenie alebo poistenie storna
Radi ponúkneme za príplatok.
Jednolôžková izba
Príplatok za jednolôžkovú izbu – od 4990 CZK/os.
Ubytovanie vyššieho štandardu
Ubytovanie v hoteli úrovne 4*, cenová ponuka na vyžiadanie
Vyššia trieda auta, lepšie poistenie, druhý vodič
Na vyžiadanie Vám radi zaistíme
Polpenzia
Polpenzia – podľa konkrétneho hotela

Na želanie možno upraviť dĺžku programu – pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať.

Cena je kalkulovaná na základe 1 osoby zdieľajúcej dvojlôžkovú izbu.

Termíny počas hlavných prázdnin a sviatkov sú drahšie a odporúčame riešiť s dostatočným predstihom.

Prosím overte si vstupné podmienky daného štátu.

ČLÁNKY K ZÁJAZDU

DOPYT TENTO ZÁJAZD

Súvisiace zájazdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×