Latinská Amerika a Antarktída

Krásy Kostariky (CZ)

CZ sprievodca
12 dní
3 160

Prečo si vybrať tento zájazd

  • skúsený český sprievodca

  • malá skupina 6-12 osôb

  • cestovné poistenie aj proti covidu

  • 3* hotely

  • príroda, pralesy, vodopády a sopky, množstvo zvierat

  • krásne pláže a kúpanie – karibské aj pacifické pobrežie

  • vstupy a výlety v cene

POPIS ZÁJAZDU

Kostarika je krajina prírodných krás a nájdete tu ako úžasné pláže s bielym pieskom na pacifickom pobreží, tak aj aktívne sopky, vodopády a džungľu na karibskom pobreží. Kostarika vás určite získa svojimi priateľskými obyvateľmi, tradičnou kuchyňou, lahodnou kávou a jedinečnou prírodou. V tomto zájazde je zahrnutých mnoho aktivít, napr. canopy walk. To všetko za sprievodu českého sprievodcu!

Destinácia:

Kostarika – San José, sopka Poás, vodopád v La Paz, NP Tortuguero, sopka Arenal, Monteverde, NP Manuel Antonio

DOPYT TENTO ZÁJAZD

program zájazdu

Mestá
Národné parky
Zvieratá
Pláže
1
Praha - San José

Let z Prahy (alebo Viedne). Po prílete na medzinárodné letisko Juan Santamaria v San José máte zabezpečený transfer na hotel. Zvyšok dňa môžete oddychovať po dlhej ceste. Nocľah zabezpečený v peknom 3* hoteli.

2
Doka – kávové plantáže, vulkán Poas, La Paz Waterfall Gardens (s, o)

Po raňajkách vyrazíte na celodenný výlet. Prvou zastávkou bude Doka, kde navštívite kávové plantáže a dozviete sa celý proces pestovania kávy. Neskôr zamierite k sopke Poás. Ako sa budete približovať k sopke, zaznamenáte zmenu vegetácie a teplota vzduchu klesne. Budete môcť preskúmať viac z národného parku, kde sa nachádza tento jedinečný kráter. Pokračujete do významných záhrad La Paz Waterfall Garden, kde pre Vás bude pripravený obed. Ide o jedinečné miesto, kde absolvujete krátky trek okolo vodopádov. Budete prechádzať záhradou plnou kolibríkov, motýľov. Budete môcť obdivovať jedinečné druhy živočíchov, ktoré sa vyskytujú vo voľnej prírode v Kostarike. V podvečer sa vrátite do San José, kde je zabezpečený nocľah.

3
Národní park Tortuguero (s, o, v)

Tretím dňom začína program v džungli. Ráno pocestujete na východné pobrežie, kde sa loďkou dostanete pralesom až do Vášho ubytovania v džungli. Už počas tejto cesty si prezriete džungľu a s veľkou pravdepodobnosťou môžete zahliadnuť kajmany a rôzne druhy vtákov. Navštívite jedinečný park Tortuguero, ktorý je vyhlásenou lokalitou pre pozorovanie ohrozených korytnačiek. Okrem toho tu nájdete veľké množstvo všetkých živočíšnych druhov, budete unesení živočíšnou rozmanitosťou. Popoludní navštívite mestečko Tortuguero a múzeum korytnačiek, kde sa dozviete viac informácií o ich ekosystéme. Návrat do lodge okolo 17:30. Zvyšok dňa máte voľný program. Môžete si vychutnať kúpanie v bazéne situovanom priamo v džungli. Počas večera si môžete vychutnať autentickú večeru.

Tip: po večeri môžete s baterkami vyraziť na krátku prechádzku po označenej ceste priamo z lodge, do pralesa na nočné pozorovanie zvierat.

4
NP Tortuguero - Arenal (s, o)

Skoro ráno vyrazíte pozorovať prebúdzajúcu sa džungľu. Na motorizovanej loďke Vás čaká približne dvojhodinový výlet džungľou, pozorovanie miestnych zvierat a verte, že je na čo pozerať (opice, tukany, papagáje, krokodíly, jašterice a iné). Vrátiť sa do lodge okolo 9:00, kde pre Vás bude pripravená raňajka. Hneď po raňajkách sa vydáte na cestu k sopke Arenal, ide o stále aktívnu sopku. Páry stúpajúce z sopky budete môcť bezpečne a pohodlne pozorovať z horúcich kúpeľov. Nocľah je pre Vás zabezpečený v resortu v blízkosti sopky Arenal.

5
Vulkán Arenal (s)

Dopoledne vyrazíte na ľahký trek do NP sopky Arenal, prejdete sa lávovým poľom, ktoré tu sopka zanechala v roku 1968 až prídete do blízkosti nádhernej sopky Arenal, kde budete mať nádherný výhľad a možnosť fotiť. Celý trek je peknou prírodou.

Nasleduje ďalšia aktivita, a to „chocolate tour“, kde sa dozviete ako sa pestuje a vyrába organická čokoláda, budete mať možnosť sa i zapojiť do procesu a ochutnať miestne tradície alebo i čokoládový nápoj, ktorý sa tu robí od nepamäti.

Fakultatívne ponúkame na zvyšok dňa možnosť navštíviť vyhlásené termálne kúpele Baldi a relaxovať alebo vyskúšať mierne adrenalínovú aktivitu, typickú pre Kostariku, zip-line, kedy na lane idete medzi korunami stromov a užívate si výhľady a miestnu prírodu.

6
Arenal - Monteverde (s)

Dnes vás po raňajkách pojedete do oblasti nazývanej Monteverde, čo sú hmlisté pralesy v kopcoch alebo horách. Vaša cesta povedie okolo jazera Arenal, odkiaľ budete mať pri dobrom počasí nádherný výhľad na rovnomennú sopku. Ďalej Vás dnešná exkurzia zavedie až do časti Selvatura v Monteverde. V srdci dažďových pralesov Monteverde sa nachádzajú mosty zavesené naprieč vegetáciou – v korunách stromov (hanging bridges), po ktorých sa budete môcť prejsť a užiť si pekný trek v prírode. Pripravte sa na dychberúci zážitok. Popoludní nasleduje ubytovanie v hoteli a voľný zvyšok dňa.

Popoludní fakultatívne môžete pridať trek do nádhernej rezervácie El Tigre, kde sa ponúka náročnejší trek, vodopády i ľahká 30 min jazda na koňoch.

7
NP Monteverde (s)

Ráno vás čaká ďalší nádherný výlet v hmlistých pralesoch Monteverde. Môžete sa tešiť na peknú prechádzku a bohatú prírodu, miestne zvieratá a neobyčajnú biodiverzitu celého kraja. Sprievodca Vám rozpovie o rastlinách, faune aj flóre a určite uvidíte ďalšie zvieracie druhy.

Popoludní máte voľné pre odpočinok alebo návštevu miestneho zaujímavého mestečka, ktoré má svoju typickú kultúru a čar.

Alebo si môžete znova vybrať aktívny doplnok v podobe fakultatívneho výletu, ponúkame jazdu v prírode na koňoch alebo výlet za pozorovaním vtákov, z ktorých sa tu nachádza viac ako 500 druhov.

8
Monteverde - Manuel Antonio (s)

Po raňajkách budete z horskej oblasti Monteverde pokračovať presunom na pacifické pobrežie, do oblasti Manuel Antonio, čo nám zaberie niekoľko hodín. Popoludní príjazd na západné pacifické pobrežie, ubytovanie v hoteli a voľný zvyšok dňa, k dispozícii bazén.

9-10
Manuel Antonio (s)

Tu strávite nádherné celé 2 dni v blízkosti bielych pláží Kostariky. Po nabudnutých dňoch si môžete užiť relax, šnorchlovanie a slniečko na pláži. Môžete tiež preskúmať nádherný Národný park Manuel Antonio. Nocľah zabezpečený v hoteli.

Ponúkame Vám širokú škálu fakultatívnych aktivít – šnorchlovanie, kajakovať, rafting alebo napríklad výlet katamaránom.

11
Manuel Antonio - San José a odlet (s)

Váš pobyt v Kostariky sa blíži ku koncu. Podľa času odletu je pre Vás pripravený transfer späť na letisko v San José a odlet podľa Vašej medzinárodnej letenky späť do Európy.

12
Přílet zpět do Evropy

Prílet do Prahy a koniec programu.

MAPA ZÁJAZDU

2

Poás, Doka

3,4

NP Tortuguero

5,6

Arenal

7,8

Monteverde

9-10

Manuel Antonio

Čo je v cene

je v cene
nie je v cene
za príplatok
poznámky
Medzinárodné letenky
Transfery
Všetky transfery zahrnuté v itinerári.
3* hotely
Nocľahy v 3* hoteli so raňajkami.
Raňajky, obedy, večere
Podľa itinerára.
Vstupné
Do miest podľa itinerára.
Výlety
Podľa programu.
Český sprievodca
Služby česky hovoriaceho sprievodcu.
Doprava
Podľa uvedenia v itinerári.
Nonstop asistenčná služba v Kostarike
Poistenie CK proti úpadku
Osobné výdavky a spropitné
Vstupné do NP Tortuguero/Manuel Antonio
17 USD
Ostatná strava
Nezahrnutá v itinerári.
4* hotely
Na želanie je možné zabezpečiť ubytovanie v 4* hoteloch so raňajkami.
Príplatok za samostatne cestujúcu osobu
11.000 Kč
Poistenie cestovné aj storno zájazdu
aj v prípade covidu
Predĺženie programu
Na mieru ako si poviete.
Fakultatívne výlety
Máme pre vás ponuku krásnych doplnkových aktivít a výletov.

Cena je kalkulovaná na základe 1 osoby zdieľajúcej dvojlôžkovú izbu.

Cena sa môže meniť na základe dostupného ubytovania a kurzu USD.

Príplatok za samostatnú izbu je 11.000 Kč.

Náročnosť tohto zájazdu – mierne.

Informujte sa ohľadne možných covid požiadaviek.

ČLÁNKY O ZÁJAZDE

DOPYT TENTO ZÁJAZD

Kostarika - Pura Vida

Čo je Kostarika? Ako bol zájazd v roku 2021 v čase covidu? Možno by som mal začať tým, kde sa Kostarika nachádza. Kostarika je tropická...
ČÍTAŤ ČLÁNOK

Ako to všetko začalo?

Ako to všetko začalo? Príbeh splneného sna by som to nazval, takto to začalo v Sydney v Austrálii, niekedy v roku 2008. Po 2 rokoch v...
ČÍTAŤ ČLÁNOK
Marcel Froňko
sprievodca
Marcel Froňko

Prečo cestujem, kedy som začal cestovať a kam

Cestovanie pre mňa znamená slobodu, možnosť opustiť každodennú rutinu, spoznávať nové kultúry, inšpirovať sa novými ľuďmi. Moje najkrajšie životné momenty sa takmer vždy spájajú s cestovaním. Začal som už na vysokej škole. Absolvoval som rôzne pracovné pobyty v Kanade a v USA. Osud ma na pol roka zavial do Peru a odvtedy je Južná Amerika moja srdcovka. Postupom času som si zamiloval najmä hory a posledné výlety tam takmer vždy smerujú. Či už je to Nórsko, Island, Patagónia, alebo aj milované Vysoké Tatry.

Kde som bol/bola, ktoré krajiny a regióny sprevádzam a ktoré ma oslovujú

Dotiaľ som navštívil 50 krajín na štyroch kontinentoch a najviac zo všetkého som si zamiloval Patagóniu, kvôli jej drsnosti, nádhernej prírode a magickému kľudu, ktorý tu aj napriek šialeným vetrom vládne. Verím, že tam raz zavítam aj ako sprievodca. Kvôli svojej rozmanitosti sa mi páčia aj krajiny Strednej Ameriky a kvôli prírode Škandinávia, Kanada a Nový Zéland.

Niečo málo o mne – záujmy, záľuby

Okrem cestovania je to šport – bicykel, beh, turistika. Taktiež sa venujem svojmu vlastnému cestovateľskému blogu. Vydal som knihu 90 dní na juhu a momentálne pracujem na druhej. O svojich cestách pravidelne prednášam na rôznych festivaloch.

Kde žijem, čo robím vedľa sprevádzania

Momentálne žijem na Slovensku v meste Martin, kam sme sa presťahovali z Prahy a kde sa nám narodila dcérka. Okrem svojich aktivít spojených s cestovaním pracujem pre pražskú firmu ako nákupca a ako ambasádor pre outdoor firmu HUSKY a eshop 4camping.

Na čo sa klienti na cestách so mnou môžu tešiť

Mám rád priateľskú atmosféru, každému klientovi sa snažím pomôcť aj s požiadavkami, ktoré sú nad rámec mojich povinností. Mojím cieľom je, aby klienti spoznali krajinu nie len cez pekné miesta, ktoré navštívime, ale aj cez miestnych ľudí, ich kultúru a zvyky. Rád si s klientmi večer sadnem na drink a porozprávam sa nie len o cestovaní.

Zaujímavé zážitky

Medzi najväčšie cestovateľské zážitky patrí trojmesačná cesta Južnou Amerikou, výstup na šesťtisícovku v Bolívii, či stanovanie v zime za polárnym kruhom na severe Nórska. Nedopatrením som jednu noc skončil vo väzení v Belize, čo bol veľmi zlý a intenzívny zážitok.

DOPYT TENTO ZÁJAZD
Kostarika - Daniela M.

Hodnotenie klientky priamo zo zájazdu v Kostarike.

Kostarika s čp - Richard H.

Hodnotenie klienta zo zájazdu s českým sprievodcom v Kostarike v marci 2021.

Kostarika s čp - Irena M.

Hodnotenie klientky zo zájazdu s sprievodcom v Kostarike, 2021.

Súvisiace zájazdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×