Austrália a Nový Zéland

Austrália exkluzívne

AJ sprievodca
16 dní
od 10 400

Prečo si vybrať tento zájazd

 • Ubytujeme vás v luxusných 5-6* hoteloch/resortoch
 • Užijete si resorty s neuveriteľnými výhľadmi nielen z korún stromov
 • Súkromné transfery limuzínou z letiska a späť
 • Prezriete si najkrajšie mesto sveta Sydney v sprievode súkromného českého sprievodcu
 • Navštívite najkrajšie prístavy sveta, Opera House aj známu pláž Bondi Beach
 • Užijete si večernú atmosféru pri plavbe loďou a gurmánsku večeru s výhľadom na ikonický Harbour Bridge a Operu
 • Navštívite jeden z najstarších dažďových pralesov sveta (Daintree)
 • Šnorchlovanie a výlet na Veľký bariérový útes

POPIS ZÁJAZDU

Exkluzívny zájazd do Austrálie nabitý výnimočným programom, neobyčajnými resortmi a komfortným cestovaním. Môžete sa tešiť na tri vyhlásené destinácie celej Austrálie!

Starostlivo vybrané luxusné resorty, umiestnené v neuveriteľnej prírode, vždy s originálnou atmosférou každej oblasti. Vyberte sa s nami do červeného stredu Austrálie a užite si najväčší monolit sveta Uluru ako málokto predtým.

Nabízame Vám exkluzívne ubytovanie v bungalovoch, ktoré ako jediné ponúkajú priamy výhľad na mystické Uluru. Pokračovať budete do jedného z najstarších dažďových pralesov, kde budete spať v korunách stromov. Perličkou je Veľký bariérový útes, a to vo forme súkromného ostrova/resortu Bedarra, kde sa snúbi exkluzivita s prírodnými krásami v tej najlepšej podobe.

Nevynecháme samozrejme ikonické Sydney, ktoré je údajne najkrajším mestom sveta, jeho známu pláž Bondi Beach alebo Sydney Opera House, na ktorú sa budete mať výhľad priamo z hotelovej izby. Splňte si cestovateľský sen v Austrálii.

DOPYT TENTO ZÁJAZD

program zájazdu

Mestá
Pamiatky
Unesco
Pláže
Národné parky
Zvieratá
1-2
Praha – Sydney

Let na trase Praha (Viedeň) – Sydney s prestupom podľa letenky. Prílet do Sydney v deň 2 večer alebo v deň 3 skoro ráno. Na želanie Vám radi zabezpečíme let Business Class triedou.

3
Sydney s čp

Po prílete Vás čaká súkromný transfer limuzínou do Vášho hotela. Zabezpečený bude 4* – 5* hotel s čarokrásnym výhľadom na prístav a Operu. Popoludní odpočinok a stretnutie s českým sprievodcom, vrátane krátkej prechádzky mestom pre prvú orientáciu.
Zabezpečené ubytovanie v 5* hoteli so raňajkami v centre Sydney:
Shangri-La Hotel, za menší príplatok Pullman Quay Grand Hotel

4
Sydney - prohlídka města s českým průvodcem

Celodenná prehliadka mesta s českým sprievodcom disponujúcim skvelými znalosťami o meste a jeho zákutiach. Prehliadka asi najkrajšieho prístavu sveta so svetoznámou Operou a ikonickým mostom Harbour Bridge a ďalších čarovných miest Sydney.

Zabezpečený vstup do vyhliadkovej veže v centre mesta Sydney. Zabezpečená komentovaná exkurzia do Sydney Opera House, zvyšok dňa na prehliadku starobylej štvrte Rocks a okolia. Ubytovanie v 5* hoteli so raňajkami v centre Sydney.

Fakultatívne Vám radi zabezpečíme vstupenky na predstavenie v Sydney Opere.

5
Sydney - Bondi beach / Manly s čp

Celý deň máte k dispozícii českého sprievodcu. Môžete sa pozrieť na nádherné pláže Sydney, napr. na ikonickú Bondi Beach alebo známu Manly, kde sa môžete kúpať alebo sa prechádzať po útesoch a vychutnávať si krásne výhľady, zažijete kult austrálskeho života, pláže, surf a kaviarničky.

Večer Vás čaká plavba loďou s gurmánskou večerou okolo najkrajšieho prístavu sveta s výhľadom na ikonický Harbour Bridge a Sydney Operu.

Ubytovanie v 5* hoteli so raňajkami v centre Sydney.

6
Blue Mountains NP s čp

Dnes sme pre Vás pripravili komfortný výlet do národného parku Blue Mountains s česky hovoriacim sprievodcom, pripravený je tiež chutný obed. Atraktívna prírodná rezervácia Blue Mountains je najznámejšia v okolí Sydney, na pozor je skalná formácia Tri sestry, vodopády Wentworth falls a vzácne druhy eukalyptov, možnosť zahlédnuť aj klokanov.

Ubytovanie v 5* hoteli so raňajkami v centre Sydney.

7
Sydney – Uluru

Ráno máte zabezpečený súkromný transfer limuzínou na letisko a čaká Vás lokálny let na Uluru. Po prílete zabezpečený súkromný transfer do luxusného rezortu, ktorý je dokonale vsadený do miestnej prírody a počas nasledujúcich troch dní Vám ponúkne skvelé zážitky v podobe unikátneho ubytovania a nadštandardne pripravených autentických výletov!

Popoludní je na programe výlet s aborigénskym sprievodcom a vyrazíte k mystickému monolitu Uluru, kde budete tiež pozorovať krásny západ slnka. Až sa stmie, čaká Vás večera pod nebom plným hviezd. Ubytovanie v luxusných bungalovoch so raňajkami, ktoré ako jediné ponúkajú unikátny zážitok formou priameho výhľadu na najväčší monolit sveta, a to rovno z postele.

Večer je pre Vás pripravená gurmánska večera v rezorte. Celý program na Uluru je all inclusive.

Ubytovanie v luxusnom rezorte Longtitude 131° s all inclusive.

Fakultatívne ponúkame možnosť jazdy na ťavách pri západe slnka alebo scenický let vrtuľníkom.

8
Uluru a Olgas

Dnes výlet k komplexu Olgas, ktorý sa môže zdať niekomu ešte pôsobivejší než Uluru. Tu si môžete dopriať krásne treky údolím s anglickým/aborigénskym sprievodcom vrátane bohatého rozprávania. Poobede ešte krátka prechádzka Mala Walk pri Uluru. V podvečer môžete po celej oblasti zahliadnuť klokany.

Večer Vás čaká ešte krásny zážitok Field of Light, umelo osvetlená púštna pláň neďaleko Uluru.

Ubytovanie v luxusnom resorte Longtitude 131° s all inclusive.

9
Uluru – Cairns

Ranná prechádzka Uluru pri východe slnka. Po raňajkách sa ešte zastavíte v kultúrnom centre a dozviete sa o živote pôvodných obyvateľov Aborigincov. Prípadne voľné dopoludnie na oddych pri bazéne.

Okoľo obeda odlietate z Uluru do tropického Cairns. Zabezpečený privátny transfer do 4-5* hotela s bazénom v centre mesta. Voľný zvyšok dňa na oddych a nocľah v Cairns.

10
Daintree NP a Cape Tribulation

Dnes Vás čaká výlet s anglickým sprievodcom do dažďového pralesa Daintree, ktorý patrí medzi najstaršie na svete a je chránenou pamiatkou Unesco. Výlet Vás vezme až do nádhernej oblasti Cape Tribulation, kde sa dažďový prales plazí až k pláži a tu sa „stretnú“ s korálovým útesom. Po ceste uvidíte bujnú vegetáciu, banánové plantáže a budete mať tiež možnosť exkurzie na krokodíly. Na ceste späť Vás sprievodca vysadí na okraji dažďového pralesa pri čarovnej rieke Mossman, kde na Vás čaká čarovné ubytovanie v korunách stromov!

Ubytovanie v 4,5* Silky Oaks Lodge, Mossman v korunách stromov.

Ak preferujete individuálny výlet bez sprievodcu, radi Vám poskytneme komfortné auto a podrobné materiály a informácie k celej oblasti a výletu.

11
Mossman

Relaxačný deň v resorte Silky Oaks v pralese s možnosťou krásnych prechádzok v pralese, kúpania v priehľadnej rieke alebo môžete využiť aktivity v resorte (spa, jóga, kánoe, tenis, fitnes).

Budete mať možnosť využiť miestneho aborigénskeho sprievodcu k prechádzke, tí Vám ukážu prales ako nikto iný a rozprávajú poutavé historky pôvodných obyvateľov Aboriginies.

Nocľah v resorte Silky Oaks v korunách stromov.

12
Bedarra Island - Velký bariérový útes

Po raňajkách budete prevezení (so zastávkou v Cairns) do dedinky Mission beach, ktorá leží asi 2 hodiny od Cairns. Odtiaľ následuje transfer loďou do tropického raja privátneho ostrova Bedarra, kde Vás čakajú 3 nocľahy v najluxusnejšom resorte Bedarra, ktorý v kombinácii s miestnym prostredím tvorí to najlepšie čo sa tu dá ponúknuť.

Ostrov je už súčasťou Veľkého bariérového útesu. K dispozícii máte úžasné pláže, resortové aktivity a vybavenie v cene, celý pobyt je all inclusive.

13
Bedarra Island

Dnes si môžete užiť krásy ostrova, prechádzky po ostrove, kúpanie, šnorchlovanie alebo kajakovanie. Nocľah v čarovnom Bedarra resorte, All inclusive.

Fakultatívne je tu pre Vás výlet loďou na vyhlásené šnorchlovacie/potápačské miesta Veľkého bariérového útesu (5.500 Kč)

14
Bedarra Island

Tento deň na ostrove Bedarra sme pre Vás ozvláštnili 30 min vyhliadkovým letom helikoptérou nad ostrovami a Veľkým bariérovým útesom. Pohľad z helikoptéry na najväčší korálový útes sveta je úchvatný. Zvyšok dňa k relaxácii, lokálnym aktivitám a kúpaniu na úchvatných privátnych plážach. Užite si posledný deň v raji, Bedarra Resort, All inclusive.

15
Bedarra – Cairns – Odlet

Posledný deň v Austrálii, zabezpečený privátny transfer na letisko do Cairns pre Váš odlet domov podľa Vašich medzinárodných leteniek.

16
Přílet domů

Prílet do Európy podľa medzinárodnej letenky. Koniec programu.

MAPA ZÁJAZDU

3,4,5

Sydney a Bondi beach

6

Blue Mountains NP

7,8,9

Uluru a Olgas

10,11

Cairns, Daintree NP, Mossman

12,13,14,15

Velký bariérový útes - Bedarra Island

Čo je v cene

je v cene
nie je v cene
za príplatok
poznámky
Spiatočná medzinárodná letenka
Vrátane všetkých poplatkov.
Všetky lokálne letenky
Luxusné hotely a resorty podľa programu
Vybrané a autentické resorty 4*- 6*, minimálne so raňajkami, často plná penzia alebo All inclusive, podľa programu.
30 min let helikoptérou
Scénický let nad Veľkým bariérovým útesom.
Všetky výlety a aktivity
Vybrané autentické aktivity a výlety podľa programu.
Český sprievodca v Sydney
Vstupy v Sydney
Exkurzia do Sydney Opera House, vstupné Sydney Tower a ďalšie.
Plavba loďou okolo Opery
Vrátane gurmánskej večere a nápojov.
Exkluzívne resorty
Longitude 131, Silky Oaks, súkromný Bedarra Island.
Manuály cesty
Popis každej oblasti na mieru, čo vidieť a čo musíte navštíviť, osobné rady.
Všetky súkromné transfery
Z letiska do hotela a späť, súkromne.
Stravovanie
Jedlo podľa uvedenia v programe, podľa popisu v každej oblasti.
Turistické víza
Zariadenie turistických víz do Austrálie.
24/7 česká asistenčná linka v Austrálii
Cestovné poistenie
Poistenie CK proti úpadku
Poistenie storna zájazdu
Ponúkneme za príplatok.
Dodatočné fakultatívne aktivity
Český sprievodca
Český sprievodca pre celý program (okrem záverečného pobytu na Bedarra Island).
 • Cena je kalkulovaná na základe 1 osoby zdieľajúcej dvojlôžkovú izbu.
 • Cena sa môže meniť na základe dostupného ubytovania, cien medzinárodných leteniek a kurzu AUD.
 • Náročnosť tohto zájazdu – mierne.
 • Odporúčame si zabezpečiť poistenie storna zájazdu.
 • V prípade dostatočného záujmu môže byť zájazd predĺžený o poznanie Nového Zélandu.
 • Zájazd môže byť upravený na mieru.

ČLÁNKY K ZÁJAZDU

DOPYT TENTO ZÁJAZD

Cestovanie Austráliou za najkrajšími oblasťami

Ak premýšľate, ako naložiť so svojím dlhým voľnom, nie je snáď lepšie miesto na objavovanie tajomstva, divokej prírody a podvodného...
ČÍTAŤ ČLÁNOK

Austrálie, co navštívit?

Chystáte se na cestu do Austrálie? Pak máte v mysli určitě mnoho míst, které chcete navštívit. Austrálie je plná míst, která by jsme na...
ČÍTAŤ ČLÁNOK

VIDEO: Karel Topič o Sydney a Austrálii

Rozprávanie v káblovej televízii a porade Travel Journal o Sydney a Austrálii, živote Karla Topiča v...
ČÍTAŤ ČLÁNOK

Prečo ľudia chcú žiť a cestovať v Austrálii?

Austrália – pre niekoho znie magicky, iní o tejto krajine nepremýšľajú, pravdou však je, že Austrália je iná a nevyvoláva snáď v nikom...
ČÍTAŤ ČLÁNOK
Austrália - Aleš Háma

Hodnotenie Aleša Hámu a jeho dovolenky od Viva travel.

Austrália - Jan Koláčný

Dovolenka bola úžasná, organizácia perfektná. Všetko skvele nadväzovalo a bolo tak, ako ste mi opísali pred cestou. Vďaka Vašim manuálom a tipom som si pohladil klokanu a pozrel som sa na miesta, ktoré by mi internet asi ťažko poradil. Znovu som stavil na Vás a znovu to bola trefa do čierneho. Ďakujem!

Australia - Vlado a Nancy Z.

Máme krásne zážitky, všetko bolo tip-top profesionálne pripravené. V prípade potreby bol p. Topic k dispozícii na telefóne, takže k žiadnym zmätkom nedošlo, celá cesta prebiehala hladko podľa pripraveného programu. Cestovnú kanceláriu môžeme odporučiť všetkým, zodpovedný prístup a cestovateľské skúsenosti pri príprave nášho výletu nás milo prekvapili a predbehli naše očakávania. Dá sa povedať len jedno- ĎAKUJEME.

Súvisiace zájazdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×