Latinská Amerika a Antarktída

Perly Peru (CZ)

CZ sprievodca
15 dní
3 600

Prečo vybrať tento zájazd

  • prejdete celé Peru a uvidíte tie najlepšie lokality v jednom zájazde

  • navštívite posvätné Machu Picchu i najhlbší kaňon sveta Colca

  • celú dobu ste v malej skupine 8-12 osôb

  • bude vás sprevádzať skúsený český sprievodca

  • zažijete autentické Peru s domorodcami, s ktorými máte naplánovaný nocľah na jazere Titicaca

  • podniknete výlet loďou do neobvyklého zvieracieho sveta ostrovov Ballestas

POPIS ZÁJAZDU

Zájazd do Peru s českým sprievodcom je špeciálne zostavený tak, aby vám ukázal tie najvyhlásenejšie miesta. Každoročne vám ponúkame 2 termíny, ktoré sa pojedú v menších skupinách. Na tento zájazd máme len tie najlepšie referencie našich klientov. Navštívite najhlbšie kaňony sveta, uvidíte na vlastné oči úžasné historické pamiatky civilizácie Inkov a novodobý zázrak sveta Machu Picchu. Ďalej zavítate do zvieracieho raja – ostrovy Ballestas a na plávajúce ostrovy jazera Titicaca s možnosťou večerať a prespať v miestnej komunite pôvodných obyvateľov! Spolu s naozaj jedinečnou peruánskou kultúrou vás tento zájazd vtiahne do úplne nového sveta!

Destinácie:

Lima, Paracas-Ballestas, Nazca, Arequipa, Colca Canyon, Puno, jazero Titicaca, Cusco, Sacred Valley, Machu Picchu

DOPYT TENTO ZÁJAZD

program zájazdu

Národné parky
Zvieratá
Pamiatky
Unesco
Mestá
1
Odlet do Limy

Odlet z Prahy alebo Viedne do Peru. Večerný prílet do Limy v 1. dni, alebo 2. deň ráno podľa leteniek. Vaše dobrodružstvo začína v Lime, hlavnom meste Peru. Po prílete vás český sprievodca prevezie do vášho hotela. Nocľah v hoteli so raňajkami.

2
Lima - Paracas (s)

Dnes sa skoro ráno vyberiete do 3 a pol hodiny vzdialeného mesta Paracas, kde sa nalodíte na jachtu a pôjdete na krásny výlet loďou. Ako dorazíte k ostrovom Ballestas, naskytne sa vám dychberúci pohľad na zátoku plnú tulenov a morských vtákov. Potom sa vydáte okolo jaskýň, rozlične tvarovaných skalných útvarov a napokon sa vrátite do prístavu. Nocľah v oblasti.

3
Nazca Lines (s)

Ráno po raňajkách vás čaká prejazd autobusom do Nazca, kde máte počas dňa k dispozícii hotel na oddych. Fakultatívne si môžete pridať prelet nad Nazca Lines, ktoré sa nachádzajú asi 25 km od Nazca neďaleko San Jose Pampas (prelet nad Nazca Lines nie je zahrnutý v cene, viac informácií v sekcii za príplatok). Starodávne obrovské obrazy sú pozostatkami mystickej kultúry a majú veľký archeologický význam. Najčastejšie uvidíte obrazy zvierat a rastlín. Boli objavené v roku 1927 pánom Toribion Mejia Xesspe a študované niekoľkými archeológmi, predovšetkým archeologičkou Marii Raich, po celých 50 rokov. Tento let nad Nazca Lines je vyhľadávaným zážitkom. Večer je zabezpečený presun na autobusové nádražie a spolu so sprievodcom odchádzate komfortným nočným autobusom do Arequipy (zabezpečené VIP sedadlá).

4
Arequipa (s)

Po rannom príchode do Arequipy zabezpečíme transfer na hotel, kde sa ubytujete. Nasleduje prehliadka impozantného historického mesta so sprievodcom. Arequipa je krásne mesto, plné histórie, postavené z bieleho kamena, s UNESCO pamiatkami (kláštor Santa Catalina) a tiež známym múzeom so zamrznutou inckou princeznou Juanitou. Nocľah v hoteli v Arequipe.

5
Colca Canyon (s)

Ráno vyrážame na výlet k jednému z najhlbších kaňonov sveta „Colca“. Cesta povedie klikatou cestou okolo sopiek Misti, Chachani a Ampato, ktorých vrcholky pokrýva sneh. Na prahu kaňonu Colca uvidíte lietať majestátne kondory a obrovské orly. Cestou budete prechádzať typické dediny Torja, Chucura a Patapampa so svojimi koloniálnymi kostolíkmi a poľnohospodárskymi terasami, ktoré sú postavené generáciami Inkov. Poobede navštívite dedinu Chivay alebo si môžete fakultatívne užiť termálne kúpele La Calera. Nocľah neďaleko kaňonu Colca.

6
Colca Canyon - Puno (s)

Ráno vyrazíte k vyhliadke „Cruz del Condor“, najlepšiemu miestu na pozorovanie kondorov v tejto oblasti. Potom pokračujete so zastávkami v dedinkách Pincholo, Yanque, Cabanaconde, Coporaque, kde môžete vidieť stále pozostatky Inckej ríše a náhrobov. Ďalej potom uvidíte amfiteáter v dedine Ocolle, Chinchinea a Colcas. Poobede odchádzate do mesta Puno, ktoré je vstupnou bránou ku známemu jazeru Titicaca a ponúka tiež historické centrum mesta, kde máme zabezpečené ubytovanie.

7
Jezero Titicaca – Plovoucí ostrovy Uros a ostrov Amantani (s, o, v)

Program začína asi o 7 hod. návštevou miestnej zaujímavosti jazera Titicaca, plávajúcimi ostrovmi Uros, na ktorých žijú pôvodní obyvatelia. Nachádzajú sa asi 4 km od mesta Puno na jazere Titicaca. Ľudia tu žijúci pochádzajú z najstarších obyvateľov celej Ameriky a dodnes dodržiavajú tradície a spôsob života. Potom pokračujete na ostrov Amantani, kde sa vám dostane skvelej príležitosti prespať s domorodcami. Vyskúšate si tradičný spôsob života, vrátane večere a raňajok s miestnou rodinou (malý poplatok sa platí priamo rodine). Scenériu jazera Titicaca vám budú dotvárať zasnežené vrcholky hôr Cordillera Real ležiace v Bolívii. Ubytovanie na ostrove u rodiny.

8
Jezero Titicaca – ostrov Taquile (s)

Na ceste späť z Amantani sa zastavíte na ostrove Taquile, kde si budete pripadať, akoby sa zastavil čas. Žije tu okolo 350 rodín hovoriacich jazykom Quechua, ktorí sa živia poľnohospodárstvom, táto tradícia tu funguje už od 14. storočia. Známe sú tiež ich produkty z textílie, krásne sfarbené opasky chumpis, čiapky chullos a sandále ojotas. Potom cesta späť do Puna. V podvečer môžete individuálne vyskúšať lokálnu kuchyňu, ako je guinejské prasa alebo alpaku (podobná lame). Ubytovanie v hoteli.

9
Puno - Cuzco (s)

Transfer na autobus. Cesta pohodlným autobusom do mesta Cuzco. Po ceste budete prechádzať typickými dedinkami Pucara, Racchi a Andahuaylillas a budete mať krásne výhľady na okolnú horskú scenériu. Okolo 17:00 budete v Cuzcu, prevezmeme vás priamo do hotela v centre mesta. Cuzco bývalo hlavným mestom Inckej ríše. Následuje ubytovanie.

10
Cuzco (s)

Dopoludnia vás čaká oddych. Poobede potom prehliadka mesta Cuzco s sprievodcom. Cuzco sa nachádza takmer 3000 m.n.m. Je to nádherné historické mesto, kde sa mieša španielska koloniálna architektúra s pozostatkami doby Inkov. V ríši Inkov bolo Cuzco hlavným mestom a sídlom panovníkov. Spoločne s česky hovoriacim sprievodcom navštívite hlavnú katedrálu, „skalu o 12 uhloch“, ruiny Inkov ako sú Sacsayhuaman, Korincancha, Quenqo. Navštívite ruiny z doby Inkov v okolí mesta Cusco, ktoré sú veľmi pôsobivé. Ubytovanie v hoteli.

11
Posvátné údolí Inků (s, o)

Dnes preskúmate posvätné údolie Inkov, zastavíte sa v dedinke Pisac, ktorá je vyhlásená svojimi trhmi so suvenírmi a umením. Deň pokračuje blízko rieky Urubamba a historického miesta Ollantaytambo a jeho prehliadkou. Poobede vás čaká scénická a pôsobivá jazda vlakom k Machu Picchu, presnejšie do mestečka pod Machu Picchu, Aquas Calientes, kde budete ubytovaní.

12
Machu Picchu (s)

Dnes ráno sa vyberiete ku stratenému mestu Inkov – Machu Picchu, vzdialenému asi 112 km od Cuzca, ale len kúsok z Aquas Calientes. Machu Picchu bolo objavené v roku 1911 cestovateľom Hiram Bingham a právom je považované za jeden z novodobých divov sveta. Tu vás čaká prehliadka mestečka s odborným výkladom a tiež voľný čas k vlastnej prehliadke tohto magického miesta. Ku koncu dňa presun do Aguas Calientes, kde si prezriete mestečko bez áut, následne cesta vlakom späť do Cuzco. Ubytovanie v hoteli v Cuzcu.

Ako bonus ponúkame hneď ráno možnosť prechádzky ku slnečnej bráne s výhľadom na Machu Picchu!

Za príplatok sa ponúka tiež možnosť vyjsť na prilehlú horu Huyanu Picchu s krásnym výhľadom.

13
Cuzco (s)

Voľný deň pre vaše vlastné aktivity v tomto krásnom meste plnom historických pamiatok. Ideálne miesto pre nákup tradičných suvenírov alebo prechádzku v historickom centre. Ubytovanie v hoteli.

Fakultatívne ponúkneme výlet do Maras a Moray.

14
Let do Limy a odlet do Evropy (s)

Po raňajkách vás prevezmeme na letisko, odkiaľ vás čaká let do Limy. Po prílete do Limy pokračujete vaším medzinárodným letom späť domov.

Ak by medzinárodný let odlietal hneď ráno, tak budete prepravení z Cuzca do Limy v deň 13 podvečer.

15
Návrat do Evropy

Prílet späť do Európy. Koniec programu.

Možnosť predĺženia programu o trek na Machu Picchu alebo pobyt v Amazónii.

MAPA ZÁJAZDU

1

Lima

2

Paracas

3

Nazca Lines

4

Arequipa

5

Colca Canyon

7,8

Titicaca

9

Puno

10

Cuzco

11

Posvátné údolí Inků

12

Machu Picchu

13

Cuzco

14

Lima

Čo je v cene

je v cene
nie je v cene
za príplatok
poznámky
Medzinárodné letenky
Vnútroštátne letenky podľa programu
Doprava a transfery zahrnuté v itinerári
Ubytovanie
Nocľahy v pekných 3* hoteloch so raňajkami.
Strava
Raňajky, obedy, večere podľa itinerára.
Vstupné
Podľa itinerára
Výlety
Podľa itinerára
Sprievodca
Česky hovoriaci sprievodca
24/7 asistenčné služby v Peru
Poistenie CK proti úpadku
Strava
Ktorá nie je zahrnutá v programe.
Fakultatívne výlety
Ktoré nie sú zahrnuté v programe.
Cestovné poistenie a poistenie storna
Osobná útrata a spropitné
Lokálna odletová taxa na letisku
Ak je miestnymi úradmi vyžadovaná.
Poplatok miestnej komunite
za večeru v oblasti jazera Titicaca.
3,5* - 4* hotely za príplatok
Príplatok za samostatne cestujúcu osobu
od 5.000 Kč / osoba.
Fakultatívne výlety
Pošleme vám ponuku a zostavíme program na mieru.

Cena je kalkulovaná na základe 1 osoby zdieľajúcej dvojlôžkovú izbu

Termín zájazdu v máji a septembri môže byť ľahko upravený podľa letového poriadku

Zájazd je garantovaný pri počte minimálne 8 účastníkov

Cena sa môže meniť na základe dostupného ubytovania, ceny medzinárodných leteniek a kurzu USD

V prípade prestupu v USA je nutné si vybaviť povolenie ESTA

Budete sa pohybovať vo vysokých nadmorských výškach (4000 m.n.m)

Náročnosť tohto zájazdu – priemerná

Odporúčame si zabezpečiť cestovné poistenie a poistenie storna zájazdu

CK si vyhradzuje právo na zvýšenie ceny zájazdu z dôvodu zvýšenia ceny letenky alebo letiskových poplatkov

ČLÁNKY K ZÁJAZDU

DOPYT TENTO ZÁJAZD

Inca Trail - Cesta Inkov na Machu Picchu

Ste milovníkom horskej turistiky alebo máte jednoducho radi prechádzky v prírode a túžite po niečom nezvyčajnom? Tak čítajte ďalej o tejto...
ČÍTAŤ ČLÁNOK

Ako to všetko začalo?

Ako to všetko začalo? Príbeh splneného sna by som to nazval, takto to začalo v Sydney v Austrálii, niekedy v roku 2008. Po 2 rokoch v...
ČÍTAŤ ČLÁNOK
Odporúčame!

Konečne sa dostávame k tomu Vám napísať, keďže sme mali trošku našľapnuto po návrate z dovolenky 🙂 Dovolenka bola nádherná a prebehla absolútne bez problémov, organizácia bola proste skvelá.

Veľmi Vám týmto ďakujeme za výdatnú pomoc, pomoc pri ktorej bol každý deň plný nevšedných zážitkov, na ktoré nejde zabudnúť. Veríme, že ak by sme v budúcnosti plánovali niečo podobné, môžeme sa na Vás opäť obrátiť. Majte sa krásne, prajeme Vám veľa spokojných klientov.

Petr a Jana K.

Krásne

Peru bolo nádherné, jeho ľudia, krajina, kultúra – a navyše to všetko bolo umocnené naším priateľstvom, kamarátstvom, keď z Ruzyně sme odchádzali ako klienti cestovky a vrátili sa ako veľká rodina. Vďaka vám všetkým za to, že som tam mohol byť s vami a prežiť neopakovateľných 19 dní KRÁSY.

Honza Koláčný

Súvisiace zájazdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×