Cesty okolo sveta

Naj ostrovy Oceánie

Individuální
23 dní
od 5 680
exotika

Prečo vybrať tento zájazd

  • 4 exotické ostrovy v jednom zájazde.

  • Okrem toho návšteva Aucklandu na Novom Zélande.

  • Fidži, Vanuatu, Nová Kaledónia, Tonga alebo Cookove ostrovy.

  • Skvelé pláže, relax a trocha poznania.

  • Vybrané krásne 4* – 5* hotely a rezorty so raňajkami.

POPIS ZÁJAZDU

Požitkársky zájazd po piatich destináciách Oceánie, vybrali sme pre Vás štyri krásne ostrovy a k tomu ešte pridáme návštevu a prehliadku Aucklandu na Novom Zélande. Počas 23 krásnych dní sa pozriete na Fidži, odtiaľ preletíte na krásne pláže Vanuatu, relaxovať budete na ostrovoch Nové Kaledónia a šnorchlovať či kúpať sa na Cookových ostrovoch alebo na ostrovoch Tonga. Všetko zakončíte 2-dňovou ochutnávkou Aucklandu na Zélande. Na všetkých ostrovoch sme pre Vás vybrali krásne 4* – 5* hotely alebo rezorty, umiestnené priamo na pláži alebo v tesnej blízkosti. Budete sa pohybovať v krásnom prostredí s dokonalým zázemím a je len na Vás, či budete relaxovať alebo výletovať po okolí. Každopádne ide o dovolenku, na ktorú budete dlho spomínať.

Destinácie:

Fidži – Vanuatu – Nová Kaledónia – Cookove ostrovy / Tonga – Auckland (Nový Zéland)

DOPYT TENTO ZÁJAZD

Program zájazdu

Pláže
Mestá
Pamiatky
1-2
Praha - Fidži

Let podľa zabezpečených medzinárodných leteniek na Fidži.

3
Fidži

Prvá zastávka v Oceánii, Fidži a jeho polostrov Yanuca. Po vašom prílete na Fidži nasleduje zabezpečený transfer do vášho 5* hotela priamo na pláži. Odpočiniete si po dlhej ceste a môžete začať nasávať slnko a miestnu energiu. Vybraný hotel leží v krásnom prostredí polostrova Yanuca s vlastnou plážou a skvelým zázemím.

5* Shangri-La Fijian Resort & Spa

Všetky hotely sú so raňajkami (ak nie je uvedené inak).

4-7
Fidži 5 nocí

Oddych na plážach Fidži. Fakultatívne aktivity a výlety na mieste, možnosti výletov po hlavnom ostrove Fidži. Hotel má niekoľko reštaurácií. Ponúka sa množstvo aktivít, fitko, golf, vodné športy a ďalšie. Ubytovanie so raňajkami v krásnom hoteli Shangri-La.

Fidži je osamotené súostrovie 322 ostrovov vulkanického alebo korálového pôvodu ležiacich v tropickom pásme v Tichom oceáne. Nachádza sa asi 1000 km východne od Novej Kaledónie. Ostrovy sú hornaté. Najvyššou horou krajiny je zhasnutá sopka Tomanivi, vysoká 1323 m n. m.

Do 19. storočia tu domorodí obyvatelia praktizovali kanibalizmus. Náčelníci trestali „konzumáciou“ nepriateľa zabitý alebo zajatý v boji, ale aj rebelov a niekedy celé neposlúchajúce dediny. Náčelník Undre Undre si v 19. storočí za každého zabitý a zjedený človeka dal bokom kameň – po jeho smrti ich bolo spočítaných 872.

8
Fidži - Vanuatu

Transfer na letisko a prelet na ostrov Vanuatu. Po prílete na Vanuatu nasleduje transfer do hotela na pláži a nocľah.

9-11
Vanuatu 4 noci

Vanuatu – Súostrovie tvorí zhruba 83 ostrovov a ostrôvkov, zoskupených do tvaru písmena Y, z ktorých 65 je obývaných. 14 ostrovov má väčšiu rozlohu ako 100 km². Najväčšími ostrovami sú Espiritu Santo a Malakula. Pobrežie veľkej časti ostrovov, ktoré sú sopkového pôvodu, tvoria korálové útesy. Najvyšším vrcholom krajiny je Tabwemasana, merajúca 1 877 m. Na súostroví sa nachádza aj niekoľko aktívnych sopiek, medzi najznámejšie patrí Lopevi, Marum a Benbow. Špecifikom je sopka Gaua, jej kráter vyplňuje jazero Letas. Vanuatu pozostáva z 15 veľkých ostrovov, niekoľko menších ostrôvkov a 3 súostrovia.

Užite si jeden z krásnych rezortov priamo na pláži.

4* Hotel Breakas beach resort alebo Nasama Resort v cene.

4,5* Holiday Inn Vanuatu alebo Iririki Island Resort & spa alebo Erakor island resort za príplatok 8900 €/osoba

12
Vanuatu - Nová Kaledonie

Transfer na letisko a prelet na ostrov Nová Kaledónia. Po prílete zabezpečený transfer do hotela na pláži a nocľah.

13-15
Nová Kaledonie 4 noci

Nová Kaledónia (francúzsky: Nouvelle-Calédonie) je francúzske zámorské územie v Tichom oceáne. Má rozlohu 18 576 km² a v roku 2014 tu žilo viac ako 268 000 obyvateľov. Správne stredisko je Nouméa. Oficiálnym jazykom je francúzština, ale široko sa využíva melanéština a niektoré polynézske nárečia.

Zabezpečený bude jeden z krásnych hotelov priamo na pláži. Relaxujte aktívne alebo pasívne, preskúmajte ostrov, odpočívajte alebo šnorchlujte na pláži.

V cene 4* hotel Chateau Royal beach alebo Hilton Noumea alebo Escapade Ilot Maitre alebo Sheraton New Caledonia Deva Spa & Golf

5* Le Meridien Ille de Pins za príplatok 13.900 Kč/osoba

16
Nová Kaledonie - Cookovy ostrovy / Tonga

Transfer na letisko a prelet na ostrovy Tonga alebo Cookove ostrovy – vyberte si sami jednu z ďalších perál Oceánie. Po prílete zabezpečený transfer do hotelu na pláži a nocľah. V prípade zvolenej varianty Cookove ostrovy bude prestup a extra nocľah v Aucklande a prílet na Rarotongu (Cookove ostrovy) nasledujúci deň.

Cookove ostrovy (Rarotonga):

V cene 4* Rarotongan Beach Resort – 4 noci + 1 noc v Aucklande

4* Muri beach club za príplatok 8.990 Kč/osoba

4,5* Nautilus Resort za príplatok 17.500 Kč/osoba

Tonga za príplatok cca 9.000 Kč/osoba:

4* Fafa Island Resort (raňajky sa platia na mieste) – súkromný ostrôvok 5 nocí

17-19
Cookovy ostrovy / Tonga 5 nocí

Päť až šesť dní na jednom z krásnych ostrovov, ktoré sú plné pláží, slnka a skvelého kúpania a šnorchlovania. Vybrané krásne resorty na pláži.

Tonga (Kráľovstvo Tonga) je štát v Oceánii. Kráľovstvo sa rozkladá na súostroví Tonga v južnom Pacifiku. Skladá sa z 177 rôzne veľkých ostrovov; 36 z nich je obývaných. Najväčším ostrovom je Tongatapu s rozlohou 257 km². Leží približne na 1/3 cesty medzi Novým Zélandom a Havajom. Súostrovie sa tiahne v severojužne orientovanom pásme dlhého asi 800 km. Na Tongu sa často jezdí pozorovať veľryby, s ktorými možno v sezóne šnorchlovať vo vode.

Cookove ostrovy – Celková plocha ostrovov je 240 km² a žije tu 21 000 obyvateľov, z ktorých väčšina sú Maori, ktorí boli postupne, začínajúc rokom 1823 obrátení európskymi misionármi na kresťanstvo. Hlavné mesto je Avarua a nachádza sa na ostrove Rarotonga. Niektoré ostrovy sú veľmi nízke, kvôli korálovým útesom ťažko prístupné. Najvyšším bodom je Te Manga 652 m. Ostatné sú vysoké a pokryté hustou vegetáciou. Rastú na nich kokosové palmy a chlebovníky. Severná skupina ostrovov sa skladá prevažne z atolov.

20
Cookovy ostrovy / Tonga - Auckland, NZ

Transfer na letisko a odlet podľa leteniek na Nový Zéland, do Aucklandu. Po prílete transfer do hotela v centre mesta a nocľah.

21
Auckland, NZ

Voľný deň v Aucklande na Novom Zélande na prehliadku mesta alebo možný výlet. K prehliadke mesta Vám pripravíme manuál čo vidieť a kam ísť. Môžete sa vybrať na pešiu prehliadku moderného i historického centra, zájsť na najvyššiu vežu s vyhliadkou, do prístavu obdivovať plachetnice alebo Vám odporučíme výlet trajektom do blízkeho a malebného Devonportu. Nocľah v centre Aucklandu.

22
Auckland - odlet

Podľa času Vašich medzinárodných leteniek nasleduje transfer na letisko a odlet späť do Európy.

23
Přílet domů

Koniec programu.

MAPA ZÁJAZDU

4-7

Fidži

9-11

Vanuatu

13-15

Nová Kaledonie

17-19

Cookovy ostrovy / Tonga

21

Auckland, NZ

Čo je v cene

je v cene
nie je v cene
za príplatok
poznámky
Všetky letenky
Všetky medzinárodné letenky a miestne prelety.
Hotely
V cene sú vybrané 4* - 5* hotely a rezorty podľa programu.
Všetky letiskové transfery
Raňajky
Stravovanie formou raňajok
Manuál cesty
Informácie o každom ostrove, lokalite a celej ceste.
24/7 česká asistenčná linka
Poistenie CK proti úpadku
Cestovné poistenie a poistenie storna
Ponúkneme a za príplatok zariadime
Strava
V cene sú iba raňajky.
Lepšie hotely (5*)
Cena na vyžiadanie.
Tonga
Varianta s Tongou za príplatok 9.000 Kč.

Všetko ubytovanie je vždy riešené v rámci hlavného ostrova a jeho súčastí. Na želanie môžeme zaariadiť iný hotel na jednom z menších ostrovčekov.

Varianta s Tongou za príplatok cca 9.000 Kč/osoba. Na Tonze sa dajú v určitom období pozorovať veľryby (aj s nimi plávať).

Počet nocí na jednotlivých ostrovoch sa môže líšiť, podľa aktuálnych medzinárodných leteniek a nadväzujúcich spojov.

Na mieru môžeme program upraviť v jeho dĺžke alebo aj pridať ďalšiu destináciu (Bora Bora a pod.).

ČLÁNKY K ZÁJAZDU

DOPYT TENTO ZÁJAZD

Cestování Nový Zéland

Objevte ta nejkrásnější místa Nového Zélandu prostřednictvím zájezdů šitých na míru. Cestování Nový Zéland bude jedním z...
ČÍTAŤ ČLÁNOK

Cestování po Zélandu za nej národními parky

Na Novém Zélandu je možné obdivovat jedny z nejkrásnějších scenerií světa. Při svém cestování po Zélandu můžete celkem narazit na...
ČÍTAŤ ČLÁNOK

Novinky pro cestovatele na Nový Zéland

Milí cestovatelé, nastražte uši. Chystáte se na Nový Zéland? Přečtěte si náš článek, který upozorňuje na nadcházející změny. S...
ČÍTAŤ ČLÁNOK

Novozélandské zaujímavosti

Máme pre Vás niekoľko informácií, ktoré možno viete alebo naopak vôbec netušíte. Poďte sa s nami dozvedieť pár noviniek, aby ste potom...
ČÍTAŤ ČLÁNOK

Nový Zéland - za nej krajinou na konec světa

Každý z nás někdy slyšel o Novém Zélandu a jeho úžasné přírodě. Vybavíte si detaily z filmu Pán prstenů anebo si představíte...
ČÍTAŤ ČLÁNOK
Fiji - Dolhá

Touto cestou by som sa chcela poďakovať za úplne úžasne zorganizovaný zájazd, nebola ani najmenšia chybička, všetko fungovalo perfektne a aj pri tej mojej veľmi slabej angličtine sme to zvládli bez problémov. Dovolenka bola ozaj zaujímavá, najviac ma prekvapila mentalita tamojších ľudí, oni ešte majú v sebe veľa, veľa pokory, peniaze a naša západná civilizácia ešte ich nestihla pokaziť. Užili sme si krásne slnečné dni v raji na Zemi. Slovami to ani neviem vyjadriť, že aká pohoda tam bola. Dostali sme úplne všetko, čo sme si želali. Ešte raz sa chcem poďakovať cestovnej kancelárii, ale najmä Vám pani Lenka, že ste vyvinuli maximálne úsilie pre našu spokojnosť. Chcela som Vám už hneď po príchode napísať, ale časový posun ma úplne odrovnal, buď som robila, alebo spala, ešte stále síce cítim trochu ten rozdiel, ale už sa to vyrovnáva:-))))). Určite budem každému odporúčať služby vašej CK. Ďakujem a snáď aj niekedy nabudúce.

Fidži a NZ - Martin K.

Vrátili sme sa z prekrásnej, ale krátkej dovolenky, "naordinovanej" Vašou cestovnou kanceláriou. Môžem povedať len slová vďaky a chváliť prípravu, itinerár a priebeh dovolenky na NZ a Fidži. Všetko klaplo k našej veľkej spokojnosti. Naozaj veľká spokojnosť a veľmi ďakujeme.

Tonga ostrovy - Stuchlíková

Sme v poriadku späť z dovolenky. Chceme poďakovať za výbornú organizáciu, všetko klaplo podľa plánu.

Veľryby sme stretli, plávali sme s nimi. Ešte jeden zájazd sme si kúpili na Vava´u. Veľmi ďakujeme.

Súvisiace zájazdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×