Austrália a Nový Zéland

Perly Austrálie s ČP

CZ sprievodca
17 dní
4 720

Prečo vybrať tento zájazd

 • malá skupina už od 6 osôb

 • naj lokality Austrálie v jednom zájazde

 • zahrnuje návštevu niekoľkých pamiatok UNESCO

 • pekné a kvalitné hotely 3* – 3,5*

 • veľa výletov a aktivít v cene zájazdu

 • skúsený český sprievodca

POPIS ZÁJAZDU

Najznámejšie lokality celej Austrálie v jednom zájazde, Perly Austrálie s českým delegátom, pre Vaše pohodlie! Špeciálne pripravený zájazd tak, aby Vám poskytol maximálny zážitok a dostatok času na to najlepšie, čo každá oblasť ponúka. Žiadny zhon, spoznávame to najlepšie komfortne. V Sydney Vás pohltí výnimočná budova Opery, majestátny most Harbour Bridge alebo kultúrny mix miestnych obyvateľov. Oblast Uluru ponúkne červené púšte, mystický monolit Ayers Rock, Olgas, Kings Canyon a neopakovateľný západ slnka. Cairns a Veľký bariérový útes bude zase skvelou zastávkou na kúpanie, prechádzku v tropickom dažďovom pralese a k návšteve najväčšieho korálového útesu na svete, všetko v cene. Tu Vás okúzli azurová voda, tropické ostrovy a tiež neuveriteľne pestrá podvodná ríša plná farebných korálov a rýb. Ubytovanie v 3*-3,5* hoteloch, okrem autentickej bývacej v červenom strede v chatkách. Možnosť krásnych trekov v jedinečných prírodných kulisách, dlhé presuny letecky. Všetko iba v malej skupine a s cestovkou, ktorá má osobné dlhoročné skúsenosti so životom v Austrálii!

Melbourne a Great Ocean Road – Uluru a Olgas – Cairns a Veľký bariérový útes – Sydney a Blue Mountains

DOPYT TENTO ZÁJAZD

program zájazdu

Mestá
Pamiatky
Národné parky
Zvieratá
Unesco
Pláže
1-2
Odlet z Prahy do Melbourne

Let na trase Praha (Viedeň) – Melbourne s prestupom podľa letenky. Prílet do Melbourne v deň 2 večer. Po prílete Vás privíta český sprievodca a odvedie Vás do Vášho hotela v centre Melbourne, 3* hotel.

3
Melbourne

Dnes Vás čaká prehliadka mesta Melbourne s českým sprievodcom. Navštívite všetky najznámejšie miesta (katedrála, Federation square, dom kapitána Cooka a ďalšie) centra Melbourne, ktoré je známe ako mesto športu a kultúry. V podvečer ponúkneme fakultatívny výlet na pozorovanie tučniakov na Phillip Island. Nocľah v centre Melbourne v hoteli.

4
Great Ocean Road

Hneď ráno vyrazíme na výlet mikrobusom na známu cestu Great Ocean Road, čo je pobrežná cesta, ktorá patrí medzi 10 najkrajších ciest popri pobreží na svete. Čakajú Vás úchvatné výhľady na pobrežie, atrakcie skalné útvary 12 Apoštolov a ukážeme vám aj koaly v prírode! Nocľah na Great Ocean Road v moteli.

5
Great Ocean Road - Melbourne

Dopoludnia si prezrieme ešte zvyšné miesta Great Ocean Road a potom sa vraciame, so zaujímavými zastávkami, späť do Melbourne. Nocľah poblíž letiska Melbourne.

6
Melbourne - Uluru

Dopoludnia sa letecky presunieme do červeného stredu Austrálie, na Uluru. Po prílete sa ideme ubytovať do štýlových chatiek s klimatizáciou (chatky majú zdieľané toalety, hotel je možný za príplatok).

Popoludní nás už čaká výlet k posvätnému vrchu Uluru, kde budeme pozorovať úchvatný západ slnka.

7
Uluru a Olgas

Skoro ráno vyrážame k pôsobivým skalným útvarom Olgas, kde nás čaká počas dopoludnia trek/prechádzka.

Po obede si odpočiniete pri bazéne, potom vyrazíme na prehliadku Aboriginskeho kultúrneho centra, kde sa dozviete viac o histórii, umení a kultúre domorodých obyvateľov. Tu si môžete tiež zakúpiť autentické suveníry od miestnej komunity. Potom sa presunieme opäť k najväčšiemu monolitu sveta na podrobnejšiu prehliadku-prechádzku okolo Uluru. Ešte raz si vychutnáme ikonický západ slnka. Ubytovanie v chatkách, hotel za príplatok.

8
Uluru - Cairns

Voľné dopoludnie na Uluru, relax pri bazéne. Popoludní letíme do tropického Cairns. Mesto Cairns je vstupnou bránou k Veľkému bariérovému útesu a je obklopené dažďovými pralesmi. Nasleduje transfer na hotel a ubytovanie v hoteli s bazénom. Podľa času leteniek môžeme vyraziť na krátku prehliadku mesta.

9
Velký bariérový útes

Celodenný výlet loďou na Veľký bariérový útes, na ostrov Green Island. Užijete si šnorchlovanie, kúpanie na pekných plážach a oddych. Ponúkajú sa aj fakultatívne aktivity, ako je miniponorka alebo helikoptéra, alebo môžeme ponúknuť iný výlet loďou na útes alebo iný ostrov, ak sa napríklad radi potápate atď. V podvečer návrat loďou späť do Cairns. Nocľah v hoteli s bazénom.

10
Cairns - Kuranda, Mossman, Daintree

Po raňajkách Vás čaká celodenný výlet minibusom. Zastavíme sa vo známom kultúrnom mestečku Kuranda, zhliadneme vodopády a budete mať možnosť navštíviť miestny wildlife park s typickými zvieratami, ako sú koaly, klokany a ďalšie. Pokračujeme k čírej rieke Mossman Gorge s možnosťou kúpania v krásnej vode, ktorá preteká dažďovým pralesom, s možnosťou prechádzok pralesom. Ďalej nás cesta zavedie do najstaršieho dažďového pralesa NP Daintree, zastavíme sa pozrieť aj na miestne pláže. Po ceste späť môžeme fakultatívne a podľa času navštíviť krásny wildlife park s austrálskymi zvieratami a hlavne s mnohými krokodílmi. Na záver cesty Vám ukážeme miesto s desiatkami klokanov. Nocľah v hoteli s bazénom.

11
Cairns - vnitrozemí a vodopády

Celodenný výlet do tropického vnútrozemia na krásne vodopády skryté v pralese, v ktorých sa môžete kúpať. Pokračovať budeme na čajové a banánové plantáže, neminie Vás zastávka na najväčší fíkovník v oblasti s prechádzkou v dažďovom pralese. Na tomto výlete uvidíte kus bujnej austrálskej prírody s mnohými krásnymi zastávkami. Nocľah v hoteli s bazénom.

12
Cairns

Dnes máte voľný deň pre Vaše aktivity a prehliadku mesta Cairns. Odporučíme fakultatívne výlety, napr. krásny výlet loďou na Fitzroy Island, ktorý sa pýši nádhernými plážami alebo scénický vláčik do Kurandy alebo let helikoptérou na Veľký bariérový útes. Nocľah v hoteli s bazénom.

13
Cairns - Sydney

Ráno transfer na letisko v Cairns a odlet do metropoly Sydney. Po prílete do Sydney následuje transfer do hotelu v centre mesta. Popoludní nás čaká prehliadka mesta, počas ktorej sa pozriete aj na najvyššiu stavbu v meste – Sydney Tower, z ktorej je krásny výhľad na celé mesto. Ďalej uvidíte radnicu, katedrálu a obchodné centrum mesta s krásnym prístavom Darling Harbour. Nocľah v peknom 3-3,5* hoteli v centre mesta.

14
Sydney

Pokračujeme prehliadkou mesta. Začneme najkrajším prístavom sveta, ktorý tvorí ikonický most Harbour Bridge a slávna budova Opery, architektonický zázrak minulého storočia. Pozriete sa na exkurziu do vnútra slávnej opery, prejdeme sa tiež po moste Harbour Bridge. Potom nás čaká prehliadka historickej štvrti Rocks a krásnych botanických záhrad, kde môžete vidieť papagáje Kakadu. Ďalej podľa času a chuti sa môžete vydať zakončiť deň na vyhlásenej pláži Bondi beach. Nocľah v peknom hoteli v centre mesta.

15
Blue Mountains NP

Ráno vyjíždíme na celodenný výlet do národného parku Blue Mountains – Modré hory zaradené v UNESCO. Čaká nás niekoľko naj miest národného parku, dostaneme sa na niekoľko krásnych vyhliadok, možnosť prechádzok (kratších trekov), uvidíte vodopády, skalné útvary Tri sestry a ďalšie. Nocľah v hoteli v Sydney.

16
Sydney - odlet

Dnes, podľa leteniek, transfer na medzinárodné letisko v Sydney a odlet späť do Európy. Prestup podľa letenky.

17
Přílet domů

Koniec programu.

MAPA ZÁJAZDU

3

Melbourne

4,5

Great Ocean Road

6,7

Uluru a Olgas

9,10,11,12

Cairns a Velký bariérový útes

13,14,15,16

Sydney a Blue Mountains

Čo je v cene

je v cene
nie je v cene
za príplatok
poznámky
Medzinárodné letenky
Všetky lokálne letenky
Víza
Zariadenie turistických víz do Austrálie.
Všetky transfery podľa programu
Doprava mikrobusom
Veškerá doprava podľa programu.
Ubytovanie
Všetko ubytovanie podľa programu v pekných 3* - 4* hoteloch (okrem Uluru, kde je nižšia trieda).
Český sprievodca
Skúsený a príjemný sprievodca/sprievodkyňa.
Výlet loďou na Veľký bariérový útes
S obedom i transfermi a aktivitami.
Všetky výlety podľa programu
Vstupy
Lístky na Sydney Tower a exkurziu do Sydney Opera House.
Manuál cesty
Kompletný plán a popis programu a jednotlivých destinácií.
Poistenie CK proti úpadku
Osobné poistenie a poistenie storna
Zabezpečíme na želanie za príplatok.
Strava
Jedlo nie je zahrnuté v cene, pokiaľ nie je uvedené inak.
Fakultatívne výlety
Ponúkneme na želanie zoznam doplnkových výletov alebo aktivít.
Vstup do NP Kata Tjuta (Uluru), Mossman vstup
Poplatok za vstup je splatný na mieste.
Príplatok za 4* hotely
Príplatok za hotel v oblasti Uluru
Približne 5.500 Kč/osoba/za 2 noci
Príplatok za samostatnú osobu
Samostatná osoba v izbe za príplatok približne 17.000 Kč.
Poistenie
Za príplatok ponúkneme cestovné poistenie (približne 1700 Kč) a poistenie storna (približne 4.400 Kč)
 • Cena je kalkulovaná na základe 1 osoby zdieľajúcej dvojlôžkovú izbu.
 • Cena sa môže meniť na základe dostupného ubytovania, cien medzinárodných leteniek a kurzu AUD.
 • Náročnosť tohoto zájazdu – mierne.
 • Odporúčame si zabezpečiť cestovné poistenie a poistenie storna zájazdu.
 • V prípade dostatočného záujmu môže byť zájazd predĺžený o krátke spoznanie Nového Zélandu.
 • Zájazd je garantovaný pri minimálnom počte 6 účastníkov.
 • CK si vyhradzuje právo na zvýšenie ceny zájazdu z dôvodu zvýšenia ceny letenky alebo letiskových poplatkov.

ČLÁNKY K ZÁJAZDU

DOPYT TENTO ZÁJAZD

Cestovanie Austráliou za najkrajšími oblasťami

Ak premýšľate, ako naložiť so svojím dlhým voľnom, nie je snáď lepšie miesto na objavovanie tajomstva, divokej prírody a podvodného...
ČÍTAŤ ČLÁNOK

Základní rady na cestu do Austrálie

Austrálie je cílem mnoha cestovatelů. Nádherná země, která oplývá dech beroucí přírodou, leží na opačné straně zeměkoule, a tak je...
ČÍTAŤ ČLÁNOK

Užitočné informácie o Austrálii

Väčšina z nás si pod slovom Austrália vybaví operu v Sydney, monolit Uluru alebo klokanov. Tieto obvyklé predstavy však ďaleko zaostávajú...
ČÍTAŤ ČLÁNOK

Sydney trochu inak alebo čo o Sydney ešte neviete

Pozrieť sa do Sydney je snom mnohých turistov, ale aké je Sydney z pohľadu Čecha, ktorý tu niekoľko rokov žil?   Začnime...
ČÍTAŤ ČLÁNOK
Ing. Karel Topič
sprievodca
Ing. Karel Topič

karel@vivatravel.cz , 725 970 721

Karlov vášeň pre cestovanie a podnikateľský duch sa prvýkrát spojili počas jeho pobytu v Austrálii, keď sa rozhodol sprostredkovať krásy exotických miest ostatným ľuďom v Česku a na Slovensku. V roku 2009 tak založil špecializovanú cestovnú kanceláriu na Južnú Ameriku, Austráliu a Nový Zéland. Po štúdiu na Vysokej škole a niekoľkoročnej praxi v obchode sa vydal na svoju životnú cestu do Austrálie, ktorá sa za 6 rokov pobytu stala jeho druhým domovom.

Ako sám hovorí, mal to šťastie precestovať celý svet, vrátane snáď všetkých krajín Južnej Ameriky a odľahlých lokalít ako je Antarktída či Veľkonočný ostrov. Svoje zážitky a skúsenosti ponúka všetkým klientom v podobe netradičného prístupu, kedy každému je ponúkané vytvorenie dovolenky na mieru. V roku 2013 bol tiež ocenený ako finalista súťaže Živnostník roka. Okrem cestovania, športu a Austrálie je jeho najväčšou vášňou žena Michaela, syn Eliáš a dcéra Keira.

Aké relevantné cudzie jazyky ovládate?
angličtina, základy španielčiny, nemčiny a ruštiny

Zájazdy do ktorých krajín sprevádzate, kde sa na vás klient môže tešiť?
Austrália, Nový Zéland, Peru, Antarktída a ďalšie perličky našej ponuky po celom svete

Obľúbená krajina a prečo?
Ťažko vyberať, ale skvele som sa cítil v Čile, skvelí ľudia aj príroda. Mojm druhým domovom je však Austrália, podnebie, pláže, atmosféra a energia, príjemní ľudia, mnoho miest kde môžete byť sami, to stojí za opätovnú návštevu.

DOPYT TENTO ZÁJAZD
Austrália - Petrášová

Ako som Vám už písala, v Austrálii bolo úžasne. Všetci máme krásne zážitky a dlho budeme spomínať na nádhernú prírodu, zvieratká, prírodné scenérie, teplé more..... Vzala som to naozaj letom svetom, len čo ma práve napadlo, ak by ste chcel (potreboval) ešte nejaké konkrétne postrehy, rada odpoviem..... naozaj sme prežili tri nádherné týždne a viem, že mi po Austrálii bude dlho chýbať. Je to krajina, ktorú si človek naozaj veľmi ľahko ZAMILUJE! Pripájam aj pár fotiek...je naozaj ťažké vybraťB-) Ak by sa Vám nejaká hodila na zverejnenie, máte náš súhlas. keby ste chcel ešte z nejakej konkrétnej oblasti, stačí povedať. Ešte raz veľmi ďakujeme za všetko, prajeme množstvo ďalších spokojných klientov. Viem, že teraz začiatkom apríla idete s malou skupinkou na západ Austrálie (ide s Vami aj moja kamarátka Iva s manželom), v skrytosti duše vám to všetkým veľmi závidím, ale hlavne prajem, aby sa všetko vydarilo.

Západná Austrália - Ivana H.

Stručné hodnotenie zájazdu po západnej Austrálii s českým sprievodcom.

Súvisiace zájazdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×