Austrália a Nový Zéland

To najlepšie z Nového Zélandu (CZ)

CZ sprievodca
19 dní
5 000

Prečo si vybrať tento zájazd

 • Malá skupina
 • Skúsený a pohodový český sprievodca
 • Najlepší pomer kvalita/cena
 • Kvalitné ubytovanie: 3-3,5* hotely a motely v blízkosti centra
 • Množstvo krásnych výletov, aktivít i trekov už v cene
 • Bez náhlych krokov uvidíte tie naj miesta Zélandu

 • Novo približne u polovice ubytovania raňajky v cene!

POPIS ZÁJAZDU

Najlepšie z Nového Zélandu je zájazd s českým delegátom, ktorý Vás vezme na tie najkrajšie miesta Nového Zélandu. Prejdeme oba ostrovy krajiny, ktorej prírodné krásy sú považované za jedny z najkrajších na svete. Na severnom ostrove uvidíte sopky, gejzíry, jaskyne, okúpete sa v termálnych prameňoch a očucháte k Māorské kultúre. Južný ostrov zasa ponúkne úžasné jazerá obklopené vysokými horami, krásne ľadovce, pláže a fiordy s tuleniami. Množstvo vstupov a výletov je už v cene zájazdu! Neváhajte, počet miest je obmedzený! Zájazd robíme v malej skupine do 15 osôb každý rok v marci a v novembri, keď je na Zélandu príjemné počasie na turistiku.

Ponúkame možnosť predĺženia o niekoľkodenný pobyt na ostrovčekoch Fidži a relaxácie na plážach, ako vhodný doplnok tejto cesty. Informujte sa u nás na detaily tohto predĺženia.

Destinácie: Nový Zéland – Severný ostrov (Auckland, Waitomo Caves, Rotorua, Taupo, NP Tongariro, Wellington), Južný ostrov (Nelson, NP Abel Tasman, Franz Josef, Queenstown, Milford Sound, Mt. Cook NP, Christchurch)

DOPYT TENTO ZÁJAZD

program zájazdu

Mestá
Národné parky
Pamiatky
Unesco
Zvieratá
1-2
Odlet z Prahy do Aucklandu

Let na trase Praha (Viedeň) – Auckland s prestupom podľa letenky. Prílet do Aucklandu na deň 2 večer alebo na deň 3 ráno.

3
Auckland

Po prílete do najväčšieho mesta Zélandu, Aucklandu, Vás čaká transfer do Vášho hotela v centre mesta. Prehliadka centra mesta Auckland s českým delegátom. Prejdete si centrum najväčšieho novozélandského mesta, uvidíte známu tepnu mesta Queen street, historickú radnicu alebo krásnu budovu divadla. Možná je tiež návšteva najvyššej veže južnej pologule, Sky Tower. Potom nasleduje oddych a aklimatizácia po náročnej ceste. Nocľah v hoteli 3-3,5*.

4
Auckland - Waitomo

Ráno vyrážame komfortným minibúsom / autobusom z Aucklandu do oblasti Waitomo Caves. Popoludní si môžete pozrieť túto jedinečnú oblasť, ktorá je známa svojim rozsiahlym komplexom jaskýň a podvodných tunelov. Jednou z hlavných atrakcií sú svietiace červy (glow worms) v niektorých jaskyniach. Nocľah v moteli v oblasti Waitomo. Návšteva jaskyne so svietiacimi červami na lodičke je v cene.

5
Waitomo - Rotorua

Dopoludnia nás čaká krátky presun do jednej z najznámejších oblastí severného ostrova, mesta Rotorua. Prehliadka mesta. Tu môžete vidieť gejzíry, geotermálne parky, termálne kúpele a maorskú kultúru. Večer fakultatívne možnosť vyskúšať termálne pramene alebo si vybrať z našich fakultatívnych výletov tradičnú večeru s maorským vystúpením. Nocľah v hoteli alebo moteli 3*.

6
Rotorua - Taupo - Turangi

Návšteva geotermálnych parkov s bublajúcim bahnom a gejzíry. Rotorua je tiež centrom pre adrenalinové športy, rafting, bungee jumping alebo jazdu na koni. Popoludní Vás čaká kratší presun k jazeru Taupo, ktoré sa nachádza asi 130 km od Rotoruy. Návšteva najlepšieho geotermálneho parku (Wai-o-Tapu) s gejzíry je v cene. Vezmeme Vás na kúpanie v horúcich pramienkoch v prírode. Nocľah v moteli v Turangi, 3,5*.

7
NP Tongariro

Ráno ideme krátku trasu od jazera do NP Tongariro, asi 50 km, do dedinky v srdci tohto vyhláseného národného parku, ktorý je známy svojimi sopkami a krásnymi trekmi. Máme takmer celý deň na prechádzku alebo túru podľa vlastného uváženia do blízkosti sopiek. Dostane sa nám krásnych výhľadov na sopky a sopečné jazerá. Nachádza sa tu jeden z najkrajších trekov Nového Zélandu, Tongarriro Crossing. Nocľah opäť pri jazere Taupo.

8
Wellington

Cesta od jazera Taupo do Wellingtonu (približne 340 km), zastávky po ceste, ideme novozélandskou krajinou, pohodová jazda až do Wellingtonu. Popoludní krátka prehliadka hlavného mesta Wellington a jeho pamiatok, vrátane domu parlamentu alebo napríklad vojnového pamätníka. Nocľah v hoteli.

9
Wellington - Nelson

Dopoludnia máme ešte chvíľu čas na prechádzku v meste Wellington, v čase obeda nás už čaká trajekt na južný ostrov. Počas niekoľkohodinovej plavby sa môžete kochať krásnou scenériou okolných ostrôvkov, ktorá rozhodne stojí za to. Po vylodení na južnom ostrove pokračujeme do mesta Nelson, kde nás čaká nocľah v moteli-hoteli. Nelson je vstupnou bránou k ďalšiemu nádhernému národnému parku Abel Tasman.

10
NP Abel Tasman

Celý deň je určený k prehliadke tohto krásneho národného parku, ktorý ponúka krásne a divoké pláže, skvelé treky pozdĺž pobrežia, možnosti kajakovania a zahliadnúť môžeme aj lachtany. Zabezpečená plavba loďkou pozdĺž pobrežia s možnosťou prejsť sa z jednej pláže na ďalšiu, uvidíte tak podstatnú časť celého NP Abel Tasman. Možnosť kúpania na krásnych plážach s krištáľovou vodou. Nocľah v Nelsonu. Plavba loďou pozdĺž pobrežia tohto NP je v cene.

11
Nelson - Greymouth

Cesta z Nelsonu do mestečka Greymouth. Väčšina cesty vedie pozdĺž krásneho pobrežia plného skvelých výhľadov. Poobede zastávka na mieste zvanom Punakaiki (palacinkové skaly), ktoré sú obľúbenou turistickou atrakciou. Po ceste si môžeme spraviť prechádzku k útesu, odkiaľ môžete vidieť kolóniu tulení – podľa počasia. Nocľah v oblasti Greymouth v moteli. Mestečko Greymouth sa nachádza pri mori.

12
Ledovec Franz Josef

Ráno prejazd z Greymouth do dedinky Franz Josef, asi 150 km. Tu máme celé popoludnie na prehliadku vyhláseného ľadovca Franz Josef, môžete využiť fakultatívne túry priamo po ľadovci s profesionálnym sprievodcom, alebo výlet helikoptérou nad ľadovcom (viď sekcia za príplatok). Náš sprievodca Vás vezme na výhľad k ľadovci krátkou prechádzkou a pôjdeme sa pozrieť aj na ľadovec Fox. Nocľah v moteli v dedinke.

Odporúčame fakultatívne túru s sprievodcom po ľadovci, alebo vyhliadkový let helikoptérou, viď sekcia za príplatok.

13
Franz Josef - Wanaka - Queenstown

Dopoludnia prehliadka neďalekého zrkadlového jazera Matheson Lake. Naša cesta pokračuje ďalej na juh až k mestečku Wanaka, ležiaceho pri peknom jazere obklopenom krásnou prírodou. Ďalej, podľa času, zastávka v historickom zlatokopeckom mestečku Arrow Town. Odtiaľ pokračujeme až do Queenstownu. Nocľah v hoteli-moteli.

14
Queenstown

Celý deň je určený na prehliadku najkrajšieho mesta južného ostrova Queenstown, ktoré je centrom všetkého diania na tomto ostrove a môžeme povedať aj najkrajším mestom Zélandu. Sprievodca Vás počas dopoludnia prevedie mestečkom, popoludní voľný program, môžete sa napr. lanovkou pozrieť na krásny výhľad nad mestom. Možnosť mnohých aktivít, ktorých sa tu ponúka veľký počet. Mestečko leží v krásnej prírode pri jazere, obklopené horami a kaňonmi. V zime sa stáva Queenstown lyžiarskym centrom. Nocľah v moteli-hoteli.

Fakultatívne výlet parníkom po jazere na typickú novozélandskú farmu.

15
Milford Sound

Ráno cesta k jazeru a dedinke Te Anau, odkiaľ pokračujeme do národného parku fjordov až k vyhlásenému miestu zvanému Milford Sound, ktoré je podľa mnohých najkrajším miestom Nového Zélandu. Plavba na lodi medzi fjordmi, okolo uvidíte tulene a vodopády. Potom návrat späť do dedinky Te Anau so zastávkami na zaujímavých miestach. Nocľah v moteli v Te Anau, pri krásnom jazere. Plavba loďou na Milford Sound je v cene.

16
Te Anau - Twizel

Cesta z Te Anau do dedinky Mount Cook, asi 420 km, po ceste môžete vidieť typickú scenériu Zélandu, jazera a ovce. Zastavíme na fotenie pri nádherných jazerách a výhľadoch, pôjdeme a zastavíme aj na mieste Lindis Pass, kde budete mať ďalší krásny výhľad na miesta, kde sa natáčal Pán prsteňov. Nocľah v dedinke Twizel neďaleko NP Mt. Cook.

17
NP Mt. Cook - Christchurch

Ráno Vás čaká krátka cesta do dedinky Mt. Cook, odkiaľ môžete vyraziť obdivovať nádherný národný park, ponúkajú sa tu krásne túry, sprievodca Vás vezme na ľahkú 3-4 hodinovú prechádzku údolím s výhľadom na štíty hôr, jazera a ľadovce. V čase obeda jedeme popri krásnych jazerách Tekapo a Pukaki, s úchvatnou mliečnou farbou, zastávka na obed a prechádzka, pokračujeme potom ďalej až do Christchurch. Transfer do motelu v Christchurch k poslednému prenocovaniu na Novom Zélande.

Fakultatívne možnosť scénického letu vyhliadkovým lietadlom či helikoptérou s pristátím na ľadovci.

18
Christchurch

Ak vyjde čas, môžete sa pozrieť do centra mesta Christchurch a okolia, všetko podľa času odletu. V priebehu dňa transfer na letisko a odlet späť do Európy podľa medzinárodných leteniek.

19
Prílet domov

MAPA ZÁJAZDU

3

Auckland

4

Waitomo

5

Rotorua

6

Taupo, Turangi

7

Tongariro

8

Wellington

9

Nelson

10

NP Abel Tasman

11

Greymouth

12

Franz Josef

13,14

Wanaka - Queenstown

15

Milford Sound, Te Anau

16

NP Mt. Cook

17,18

Christchurch

Čo je v cene

je v cene
nie je v cene
za príplatok
poznámky
Medzinárodné letenky
Ubytovanie
Všetky nocľahy v 3* - 3,5* hoteloch/moteloch, vlastná kúpeľňa.
Český sprievodca
Skúsený a príjemný sprievodca/sprievodkyňa.
Trajekt medzi ostrovmi
Scénická plavba z ostrova na ostrov.
Doprava po ostrovoch
Celá doprava po ostrovoch komfortným a priestranným minibusom, autobusom.
Všetky výlety podľa programu
Výlety sú zahrnuté v cene (Waitomo jaskyne a svietiace červy, geotermický park, výlet loďou v Abel Tasman, výlet loďou na Milford Sound – fiordy).
Manuál cesty
Kompletný plán cesty, podrobné informácie a označenie najlepších miest.
Všetky transfery podľa programu
Víza
Zariadenie turistických víz na Nový Zéland.
Poplatok za palivo do mikrobusu
Poistenie CK proti úpadku
Raňajky
Približne pri polovici ubytovania v cene.
Osobné poistenie a poistenie storna
Zabezpečíme na želanie za príplatok.
Strava
Jedlo nie je zahrnuté v cene, pokiaľ nie je uvedené inak.
Služby neuvedené v programe
Turistický poplatok IVL Zéland
Cena 35 NZD.
Príplatok za 4* hotely
Príplatok za samostatnú osobu
Samostatná osoba v izbe za príplatok cca 18.000 Kč.
Māorská show s tradičnou večerou
Rotorua
Rafting
Rotorua
Kajak
NP Abel Tasman
Let vrtuľníkom k ľadovcu
Franz Josef a Fox
Trek
Hodinový trek k ľadovcu/na ľadovec Franz Josef.
Výlet za vínom
Ochutnávka zo štyroch viníc, Queenstown.
Jet boat
Adrenalinová jazda rýchlym člnom v krásnom kaňone, Queenstown.
Výlet parníkom po jazere
Queenstown
Výhliadkový let
Let s pristátím na snehu v oblasti NP Mount Cook.
 • Cena je kalkulovaná na základe 1 osoby zdieľajúcej dvojlôžkovú izbu a medzinárodných leteniek v hodnote 35 tis. Kč
 • Cena sa môže meniť na základe dostupného ubytovania, cien medzinárodných leteniek a kurzu NZD
 • Odporúčame si uzatvoriť cestovné poistenie a poistenie storna zájazdu
 • Zájazd je garantovaný pri minimálnom počte 10 účastníkov
 • Možnosť predĺženia o pobyt na Fidži

ČLÁNKY K ZÁJAZDU

DOPYT TENTO ZÁJAZD

Cestování Nový Zéland

Objevte ta nejkrásnější místa Nového Zélandu prostřednictvím zájezdů šitých na míru. Cestování Nový Zéland bude jedním z...
ČÍTAŤ ČLÁNOK

Cestování po Zélandu za nej národními parky

Na Novém Zélandu je možné obdivovat jedny z nejkrásnějších scenerií světa. Při svém cestování po Zélandu můžete celkem narazit na...
ČÍTAŤ ČLÁNOK

Novinky pro cestovatele na Nový Zéland

Milí cestovatelé, nastražte uši. Chystáte se na Nový Zéland? Přečtěte si náš článek, který upozorňuje na nadcházející změny. S...
ČÍTAŤ ČLÁNOK

Novozélandské zaujímavosti

Máme pre Vás niekoľko informácií, ktoré možno viete alebo naopak vôbec netušíte. Poďte sa s nami dozvedieť pár noviniek, aby ste potom...
ČÍTAŤ ČLÁNOK

Nový Zéland - za nej krajinou na konec světa

Každý z nás někdy slyšel o Novém Zélandu a jeho úžasné přírodě. Vybavíte si detaily z filmu Pán prstenů anebo si představíte...
ČÍTAŤ ČLÁNOK
Zéland s čp - Irena O.

Tiež by som chcela poďakovať za skvelý poznávací zájazd na Nový Zéland, ktorý sme absolvovali s průvodcem O.K. od 18.11. do 6.12.. Vyšlo nám to skvele! Presne to, čo som od tejto dovolenky očakávala, sa splnilo a aspoň pre mňa to bola najkrajšia dovolenka, čo som doteraz zažila. Stretla sa tam partia fajn ľudí, všetci sme si navzájom rozumeli, počasie nemalo chybu, sprchovalo nám len asi snáď raz v Queenstowne a to bol ešte taký májový dažďík :-). Průvodce bol fantastický, skvelý spoločník, so všetkým nám ochotne pomohol, urobil pre nás určite viac, než musel a než čo mal v itinerári...

Nový Zéland s ČP

Vtipná a sehraná Videoreferencia od našej sprievodkyne a skupinky klientov zo zájazdov Nový Zéland.

Nový Zéland - Pepa a Lída Č.

Chceli by sme Vám poďakovať za výbornú organizáciu nášho zájazdu. V dnešnej dobe, keď väčšinou počujeme o nespolahlivosti a nesolidnosti CK, sme veľmi radi, že my takúto skúsenosť nemáme. V dobe, keď sme náš zájazd pripravovali sme Vás zahlcovali najrôznejšími otázkami i z toho dôvodu, že sme boli šesťčlenná výprava. Vždy ste reagovali rýchlo a profesionálne, čím ste si získali našu dôveru. Všetko prebiehalo podľa starostlivo pripravovaného plánu a jediný zádrhel nastal pri ubytovaní v Rotorue, keď sme sa minuli s druhou českou skupinou a zámenou došlo k tomu, že sme prišli o raňajky. Ale náš sprievodca všetko zariadil k našej spokojnosti. Ubytovanie bolo vždy na dobrej úrovni. Dobrú skúsenosť, ktorú by sme odporučili i ostatným cestovateľom je viacmiestne auto. Pri presunoch, ktoré sú niekedy dlhé sme mali pohodlie a nebol problém, kam umiestniť batožinu. M.C. je veľmi dobrým a profesionálnym sprievodcom, vždy bol pripravený nám s čímkoľvek poradiť, pomôcť a zariadiť. Cítili sme, že sa snaží robiť aj niečo navyše, aby sme sa cítili dobre a príjemne. M. je výborným sprievodcom, ale aj skvelým spoločníkom. Do budúcnosti máme niekoľko destinácií kam by sme sa chceli pozrieť a ak ich bude Vaša CK ponúkať určite si Vás vyberieme a predovšetkým budeme odporúčať ostatným.

Súvisiace zájazdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×