Latinská Amerika a Antarktída

Za krásami Peru

AJ sprievodca
15 dní
od 3 220

Prečo vybrať tento zájazd

  • zahrňuje návštevu pamiatok UNESCO

  • všetko najpodstatnejšie z celého Peru za skvelú cenu

  • návšteva druhého najhlbšieho kaňonu sveta „Colca“ a mystického Machu Picchu

  • možnosť predĺženia programu o Balestas Islands a nocľahov na jazere Titicaca u domorodcov

  • zájazd je možné upravit na mieru podľa vašich požiadaviek

POPIS ZÁJAZDU

Zájazd Za krásami Peru vás prevedie po najznámejších miestach tejto prekrásnej krajiny. Budete mať možnosť objavovať Nazca Lines bohaté na históriu, navštívite druhý najhlbší kaňon na svete – Colca a samozrejme nevynecháte ani mystické Machu Picchu. Jedinečný zážitok sa vám naskytne počas výpravy na jazero Titicaca, kde sa stretnete s miestnymi obyvateľmi, ktorí vás zoznámia s tamtejšími tradíciami.

Destinácie:

Lima, Nazca, Arequipa, Puno, Colca, jazero Titicaca, Cuzco, Machu Picchu

DOPYT TENTO ZÁJAZD

program zájazdu

Mestá
Pamiatky
Unesco
Národné parky
Zvieratá
1
Odlet do Limy

Odlet z Európy do mesta Lima v Peru. Prílet v deň 1 večer (pridáme hotel) alebo druhý deň ráno.

2
Lima

Vaše dobrodružstvo začína v Lime, hlavnom meste Peru. Po prílete vás prevezieme do vášho hotela. Ak váš medzinárodný let do Peru pristáva v dopoludňajších hodinách, budete mať čas sa prejsť v historickom centre tohto mesta alebo môžete oddychovať v hoteli po dlhej ceste do Peru.

Ubytovanie v štandardných hoteloch/moteloch 3*, dvojlôžkové izby s vlastnou kúpeľňou.

3
Nazca Lines (s)

Ráno po raňajkách vás čaká prejazd autobusom z Limy do Nazca. Fakultatívne si pre dnešné popoludnie alebo zajtrajší deň môžete vybrať z 3 rozdielnych výletov v okolí Nazca: Archeologickú exkurziu, návštevu pohrebiska Chauchilla alebo komplex pyramíd a námestia v Cahuachi (viac informácií v sekcii za príplatok). Nocľah zabezpečený v Nazca.

4
Nazca Lines (s)

Dnes si môžete zvoliť jeden z výletov z predchádzajúceho dňa alebo na popoludnie môžete vyraziť na prelet nad Nazca Lines, ktoré sa nachádzajú asi 25 km od Nazca pri San Jose Pampas (prelet nie je zahrnutý v cene, viac informácií v sekcii za príplatok). Starodávne obrovské obrazy sú pozostatkami úžasnej kultúry a majú veľký archeologický význam. Najčastejšie uvidíte obrazy zvierat a rastlín. Boli objavené v roku 1927 pánom Toribion Mejia Xesspe a študované niekoľkými archeológmi, predovšetkým Mariou Reiche po celých 50 rokov. Tento let nad Nazca Lines je úžasným zážitkom. Počas dňa máte zabezpečený hotel k dennému použitiu. Večer bude zabezpečený transfer na autobusové nádražie a odídete pohodlným nočným autobusom do Arequipy.

5
Arequipa (s)

Po príchode do Arequipy vás bude čakať sprievodca a odvezie vás do hotela. Celý deň máte, okrem oddychu, vyhradený pre individuálnu prehliadku mesta, k tomu od nás dostanete podrobný manuál, kadiaľ ísť a na čo sa pozrieť. Arequipa je pekné mesto, plné histórie, postavené z bieleho kameňa, pamiatok UNESCO a taktiež vyhláseným múzeom so zmrazenou inckou princeznou Juanitou. Nocľah v hoteli v Arequipe.

6
Colca Canyon (s, v)

O 7:00 odchádzate z Arequipy na cestu dlhú 160 km až do mesta zvaného Chivay, ktoré je zároveň hlavným mestom provincie Caylloma. Hneď na začiatku exkurzie si užijete nádherný výhľad na sopky Misti, Chachani a PichuPichu. Pokračujete do Národnej rezervácie Pampa Cañahuas, kde budete mať krátku prestávku na pozorovanie jedného zo štyroch druhov amerických tiav – Vicuñas. Z 3400 m.n.m. sa presuniete do andskej komunity – Pata Wasi, nachádzajúcej sa na protiľahlej strane Národnej rezervácie. Tu sa vám naskytne krásny výhľad na skalné útvary a už spomínané sopky. Aby ste sa vyvarovali nevoľnosti, ktorá sa často dostaví vo vysokých nadmorských výškach, bude vám podávaný nápoj z koky. Po občerstvení v miestnej reštaurácii pokračujete k náhornej plošine Tocra vo výške 4500 m.n.m, kde sa budete kochať krásnym výhľadom na jazerá, migrujúce vtáky a lamy. Najvyšším bodom dnešnej prehliadky bude Pata Pampa vo 4820 m.n.m.  Z tohto bodu získate krásny výhľad na sopky Ampato, Sabancaya, Hualca-Hualca, Mismi a Cordillera de Chila. Ako sa približujete mestu Chivay, postupne sa vám odkrýva farebná hranica Colca kaňonu. Po ceste sa zastavíte v mestečku Coporaque, kde budete mať dostatok času na obed (nie je zahrnutý v cene). Tu sa môžete vydať na hodinovú túru alebo relaxovať. Potom navštívime miestne kúpele, kde si užijete horúce pramene (vstup nie je zahrnutý v cene). Po tomto dni nasleduje krátky prejazd do Chivay a nocľah.

7
Colca Canyon - Puno (s, o)

Hneď po skorej raňajkách vyrážate na miesto známe ako „Cruz del Condor point“. Tu budete mať nádherný výhľad na kaňon a vznášajúce sa kondory. Potom vás sprievodca zoberie na krátku prechádzku po okolí (cca 1 hod). Po ceste späť do Chivay navštívite ešte tradičnú dedinu Pinchollo a vyhliadku Anthahuilque, ktorá je známa pre svoju 1500 rokov starú vyhliadku, ktorá bola zkonštruovaná ešte pred nástupom Inkov. Ďalej sa ešte zastavíte na vyhliadke Choquetico a uvidíte aj model kaňonu vyrytý do skaly – litomaqueta. Následne navštívite komunitu žijúcu v Andách – Maca a dedinku Yanque, ktorá sa pýši nádherným kostolom. V popoludňajších hodinách vás čaká cesta do Puna a nocľah v Puno.

Možnosť predĺženia programu o extra pol dňa s autentickým pobytom a nocľahom u domorodej rodiny.

8
Jezero Titicaca – plovoucí ostrovy Uros a Taquile (s, o)

Celodenný program začína asi o 7 hod návštevou miestnej zaujímavosti jazera Titicaca, plávajúcimi ostrovmi Uros, na ktorých žijú pôvodní obyvatelia. Nachádzajú sa asi 4 km od mesta Puno na jazere Titicaca. Ľudia tu žijúci pochádzajú z najstarších obyvateľov celej Ameriky a dodnes dodržiavajú ich tradície a spôsob života. Potom pokračujete na unikátny ostrov Taquile, kde to vyzerá, ako by sa zastavil čas. Žije tu asi 350 rodín, ktoré sú priamymi potomkami Inkov. Ich domčeky sú pečlivo zoradené na námestí, upúta vás tiež kamenné schody. Najpopulárnejšie sú miestne výrobky z textilu, ktoré sú veľmi tradičné, ako napr. opasky (chumpis), čiapky (chullos) a sandále (ojotas). Miestne poľnohospodárstvo funguje na kolektívnom princípe, každý dostane to, čo potrebuje a o všetko sa delí. Na Taquile uvidíte tiež impozantnú krajinu na pozadí s vrcholkami Cordiller. Večer sa vraciate loďou do hotela v Puno.

Možnosť predĺženia o extra deň na 2-dňový výlet na jazero Titicaca s autentickým pobytom a nocľahom u domorodej rodiny na jednom z ostrovov.

9
Puno - Cuzco (s, o)

Ráno okolo pol 7 vás čaká odvoz na autobusovú stanicu, ktorý vás odvezie priamo do mesta Cuzco. Po ceste budete prechádzať typickými dedinkami Pucara, Racchi a Andahuaylillas. Obed v miestnej reštaurácii v Sicuani. Okolo 5 hodiny budete v Cuzcu a prevezmeme vás priamo do hotela v centre mesta. Následuje nocľah.

10
Cuzco (s)

Dopoludnia po raňajkách vás čaká oddych. Popoludní môžete vyraziť na individuálnu prehliadku mesta Cuzco. Cuzco sa nachádza takmer 3000 m.n.m. Je to nádherné historické mesto, kde sa mieša španielska koloniálna architektúra s pozostatkami doby Inkov. V ríši Inkov bolo Cuzco hlavným mestom a sídlom panovníkov. Odporúčame navštíviť hlavnú katedrálu, „skalu o 12 uhloch“, ruiny Inkov ako sú Sacsayhuaman, Korincancha, Quenqo. Ďalej stoja za pozornosť ruiny z doby Inkov v okolí mesta Cuzco, ktoré sú veľmi impozantné. Nocľah v hotelu.

11
Posvátné údolí Inků (s, o)

Dnes prehliadate posvätné údolie Inkov, zastavíte sa v dedinke Pisac, známej svojimi trhmi so suvenírmi a umením a deň ukončíte pri rieke Urubamba a historickom mieste Ollantaytambo. Dostane sa vám typického obeda. V popoludňajších hodinách nastúpite na vlak do Aguas Calientes, čo je mestečko situované pri Machu Picchu, kde je zabezpečený nocľah.

12
Machu Picchu (s)

Machu Picchu bolo objavené v roku 1911 cestovateľom Hiram Bingham a právom je považované za jeden z moderných divov sveta. Tu vás čaká prehliadka mestečka s odborným výkladom a pre tých aktívnych je možnosť vyliezť na prilehlý kopček Huayna Picchu s nádherným výhľadom. Na konci dňa sa presuniete do blízkeho mestečka Aquas Calientes, odkiaľ odchádza vlak späť do Cuzca. Nocľah zabezpečený v Cuzcu.

13
Cuzco (s)

Posledný voľný deň pred vaším návratom do Európy. Môžete si užiť toto krásne mesto alebo využiť voľný čas na nákup suvenírov. Večer môžete ochutnať typickú peruánsku kuchyňu v jednej z miestnych reštaurácií. Nocľah v centre Cuzca.

14
Let do Limy a odlet do Evropy (s)

Posledné ráno v Cuzcu. Počas dňa je pre vás zabezpečený transfer a následuje let do Limy. Z Limy následuje odlet domov do Európy podľa medzinárodných leteniek.

15
Návrat do Evropy

Prílet späť do Európy.

MAPA ZÁJAZDU

2

Lima

3,4

Nazca Lines

5

Arequipa

6,7

Colca Canyon

8

Titicaca

9

Puno

10

Cuzco

11

Posvátné údolí Inků

12

Machu Picchu

13

Cuzco

14

Lima

Čo je v cene

je v cene
nie je v cene
za príplatok
poznámky
Medzinárodné letenky
Vnútroštátne letenky podľa programu
Doprava a transfery zahrnuté v itinerári
Ubytovanie
Nocľahy v pekných 3* hoteloch so raňajkami.
Strava
Raňajky, obedy, večere podľa itinerára.
Vstupné
Podľa itinerára
Výlety
Podľa itinerára
Sprievodca
Anglicky a španielsky hovoriaci sprievodca
24/7 asistenčné služby v Peru
Poistenie CK proti úpadku
Strava
Ktorá nie je zahrnutá v programe.
Fakultatívne výlety
Ktoré nie sú zahrnuté v programe.
Cestovné poistenie a poistenie storna
Osobné výdavky a spropitné
Lokálna odletová taxa na letisku
Ak je miestnymi úradmi vyžadovaná.
3,5* - 4* hotely za príplatok
Príplatok za samostatne cestujúcu osobu
Fakultatívne výlety
Pošleme vám ponuku a zostavíme program na mieru.

Cena je kalkulovaná na základe 1 osoby zdieľajúcej dvojlôžkovú izbu

Cena sa môže meniť na základe dostupného ubytovania, ceny medzinárodných leteniek a kurzu USD

V prípade prestupu v USA je nutné si vybaviť povolenie ESTA

Náročnosť tohto zájazdu – priemerná

Budete sa pohybovať vo vysokých nadmorských výškach (4000 m.n.m)

Odporúčame si zabezpečiť cestovné poistenie a poistenie storna zájazdu

ČLÁNKY K ZÁJAZDU

DOPYT TENTO ZÁJAZD

Inca Trail - Cesta Inkov na Machu Picchu

Ste milovníkom horskej turistiky alebo máte jednoducho radi prechádzky v prírode a túžite po niečom nezvyčajnom? Tak čítajte ďalej o tejto...
ČÍTAŤ ČLÁNOK

Ako to všetko začalo?

Ako to všetko začalo? Príbeh splneného sna by som to nazval, takto to začalo v Sydney v Austrálii, niekedy v roku 2008. Po 2 rokoch v...
ČÍTAŤ ČLÁNOK

Denník z Antarktídy

Deň 1 – nalodenie Konečne prišiel deň, keď sa idem nalodiť na expedičnú loď v prístave najjužnejšieho mesta na svete - Ushuaia v...
ČÍTAŤ ČLÁNOK
Odporúčame!

Konečne sa dostávame k tomu Vám napísať, keďže sme mali trošku našľapnuto po návrate z dovolenky 🙂 Dovolenka bola nádherná a prebehla absolútne bez problémov, organizácia bola proste skvelá.

Veľmi Vám týmto ďakujeme za výdatnú pomoc, pomoc pri ktorej bol každý deň plný nevšedných zážitkov, na ktoré nejde zabudnúť. Veríme, že ak by sme v budúcnosti plánovali niečo podobné, môžeme sa na Vás opäť obrátiť. Majte sa krásne, prajeme Vám veľa spokojných klientov.

Petr a Jana K.

Krásne

Peru bolo nádherné, jeho ľudia, krajina, kultúra – a navyše to všetko bolo umocnené naším priateľstvom, kamarátstvom, keď z Ruzyně sme odchádzali ako klienti cestovky a vrátili sa ako veľká rodina. Vďaka vám všetkým za to, že som tam mohol byť s vami a prežiť neopakovateľných 19 dní KRÁSY.

Honza Koláčný

Súvisiace zájazdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×